Musa Basjoo - Студоустойчив Японски банан - Page 8 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 12:42
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 8 от 19«126789101819»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » БАНАНИ И ХЕЛИКОНИИ » Musa Basjoo - Студоустойчив Японски банан (Всичко за Basjoo - Зимни защити, цъфтеж, резитби)
Musa Basjoo - Студоустойчив Японски банан
miroslavpetkovДата: Четвъртък, 03.01.2013, 18:51 | Съобщение # 106
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 82
Статус: Offline
Ей на това му се вика зимна защита smile
http://www.bananenhobby.de/Volker%20aus%20Muenster.htm

OrdonezДата: Четвъртък, 03.01.2013, 19:01 | Съобщение # 107
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Даа тва са стари кадри, и аз така се впечатлих първия път като ги видях. Определено тази година никак не защитавам бананите, ще броим пилците на пролет, убеден съм на 100% че прираста им ще е доста по голям от изминалата година въпреки че не са защитавани. Убеден съм и на 100% че ще плододават , напук на Доновото изказване преди време, че не го ли защитиш поне метър стъбло , няма да видиш плод smile .

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

OrdonezДата: Четвъртък, 03.01.2013, 19:24 | Съобщение # 108
Лексус
Едно интересно филмче на немски

Winterharte Bananen (ARD-Ratgeber: Heim & Garten)

miroslavpetkovДата: Сряда, 09.01.2013, 00:18 | Съобщение # 109
Симсон
Супер мини Basjoo си зимуват под лампата.........Е понякога и супер малки издънки се вкореняват wink

OrdonezДата: Сряда, 09.01.2013, 00:22 | Съобщение # 110
Лексус
Добре , добре , това в ляво какви финици са ???

miroslavpetkovДата: Сряда, 09.01.2013, 00:28 | Съобщение # 111
Симсон
Нямам идея......приятелката ми ги зася от фурма купена от магазина.Даже смятах да те питам колко вида фурми се продават на нашия пазар.Преди няколко дни видях в един магазин продават на килограм фурми и бяха поне 5/6 вида.....е поне изглеждаха различни

OrdonezДата: Сряда, 09.01.2013, 00:28 | Съобщение # 112
Лексус
Аха Дактилифера , с произход на 100% Иран smile засадени рано напролет 2012 smile

sashadimovaДата: Сряда, 06.02.2013, 09:44 | Съобщение # 113
Симсон
Съобщения: 15
Привет,моля ви за съвет-от миналото лято и аз се сдобих с този банан(за което съм много благодарна на Жоро).В началото на зимата го резнах на две педи над земята и зазимих,като преди това изчетох всичко ,което сте писали и мисля че се справих.Сега обаче видях,че стеблото е меко и има само малка твърда част над земята.Та кажете ми моля какво да го правя?Мисля си да го режа до здравото и да махна защитата,но като ми е за пръв път,не съм много сигурна.

OllieДата: Сряда, 06.02.2013, 13:28 | Съобщение # 114
Трабант
Група: Блокирани
Съобщения: 110
От влагата е омекнал - не е от измръзването. Сега е хубаво да засушиш напълно както ризомата(коренището) така и псевдо стъблото. Но преди това режеш до здраво място. Аз преди седмица отвих бананите и сега само вечер ги завивам със талаш и сутрин ги отвивам за да съхнат.

dr_popovДата: Сряда, 06.02.2013, 15:17 | Съобщение # 115
Симсон
Съобщения: 86
Не е ли доста раничко за отвиване на бананите бе хора? Моя още е опакован и то здраво,мисля чак към 15 март да го отварям?! То още си е зима,защо сте ги отворили? surprised

OrdonezДата: Сряда, 06.02.2013, 17:12 | Съобщение # 116
Лексус
sashadimova, спокойно банана ти е жив smile , аз моите тази година не ги завих, не ми се щеше за метър повече събло да увивам , просто ме домързя :)

Блокиран4Дата: Четвъртък, 07.02.2013, 21:09 | Съобщение # 117
Симсон
Съобщения: 74
Жоро, тия Муса Басджо Сакхалин до колко им издържа псевдостъблото и кога според теб е добре да се отвият biggrin

Ако издържа до -2 -3 градуса не мисля, че ще има проблем да се отвие още началото на март, понеже не виждам
след това как може да стане по-студено biggrin

OrdonezДата: Петък, 08.02.2013, 00:57 | Съобщение # 118
Лексус
-2.5С, но това е относително, това е температура в сърцевината, при дебели стъбла двугодишни растения, обвивките пазят топло и реално не може да стане тази температура такава , ако стъблото е над 10см в диаметър. Тази година без никаква защита всичко що е под 10 см е заминало, а около 10 --11 см е здраво и живо аз ги изрязах някъде там и вече наблюдавам разтеж, преди 3 дни направих минипарник, който активира разтежа. И пак повтарям никаква защита до момента в който ги изрязах и ги подготвих за новия сезон

DikamДата: Понеделник, 18.02.2013, 21:08 | Съобщение # 119
Симсон
Съобщения: 64
Днес и аз разкрих муса басджо засаден миналата пролет, и защитен през зимата по начин,описан във форума.Псевдостъблото го съкратих на около 90 см / сега вече съжелявам,че не го резнах по–нагоре,но в интерес на истината не вярвах,че ще оцелее/Днес псевдостъблото е твърдо ,с изключение на най–външния си "лист",дори се забелязва и лек растеж.Смятам,до края на месеца да го откривам през деня,а за през нощта–според прогнозата за времето.

Прикачвания: 9608557.jpg(53Kb) · 1903076.jpg(89Kb)

OrdonezДата: Понеделник, 18.02.2013, 21:31 | Съобщение # 120
Лексус
Много правилни разсъждения, браво. Очакваме да видим видът му като отвори първия си лист.

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » БАНАНИ И ХЕЛИКОНИИ » Musa Basjoo - Студоустойчив Японски банан (Всичко за Basjoo - Зимни защити, цъфтеж, резитби)
Страница 8 от 19«126789101819»
Търси: