Musa Basjoo - Студоустойчив Японски банан - Page 9 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 16:37
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 9 от 19«1278910111819»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » БАНАНИ И ХЕЛИКОНИИ » Musa Basjoo - Студоустойчив Японски банан (Всичко за Basjoo - Зимни защити, цъфтеж, резитби)
Musa Basjoo - Студоустойчив Японски банан
dr_popovДата: Петък, 01.03.2013, 19:07 | Съобщение # 121
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 86
Статус: Offline
Приятели,бързам да се похваля!-Днес открих моя Basjoo,резултатите са прекрасни.Моя метод с бутилките се оказа перфектен,само 4 см загуба на стебло,почти цялото стебло си е във вида,в който го зазимих.Даже когато го зазимявах тъкмо беше поникнала една издънка,която затрупах с триците и оставих на произвола на съдбата и днес я намерих в перфектно състояние до майка си,даже с листенце.За мое ОГРОМНО учудване,мисля че и Mini super dwarft cavendish-а е оцелял,не съм сигурен.Успоредно с Basjoo бях зазимил едно малко кавендишче,но наистина много малко,около 10 см високо и 1 см в диаметър му беше стеблото.Имайки впредвид крехката възраст на растението,не съм таил никакви надежди да оцелее,но все пак го опаковах.Днес като го отвих и го срязах,стеблото е сякаш живо,не е размекнато или изсъхнало,твърдо си е и е здраво захванато в земята,направо се учудих.Може би ако бях зазимил кавендиш с по-дебело стебло,със сигурност щеше да издържи!!! Следващата година ще пробвам,тъй като мисля всички кавендиши да сложа в двора.Басйо-то сега съм покрил с един мини марник с найлон,дано не паднат някакви студове и да го загубя,много ще ме е яд,имайки впредвид че го опазих цяла зима,и то цялото псевдостебло е запазено.Към 15 март го дават сняг,дано да е само слух...Ето и малко снимки от Basjoo-то smile
Прикачвания: 4052519.jpg(106Kb) · 2653800.jpg(119Kb) · 4462641.jpg(119Kb) · 0560488.jpg(70Kb)

OrdonezДата: Петък, 01.03.2013, 20:34 | Съобщение # 122
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Quote (dr_popov)
Може би ако бях зазимил кавендиш с по-дебело стебло,със сигурност щеше да издържи!!!

По темата зазимяване на Кавендиш, бях споделил опита на един колега германец (за сведение не е този от bananenhobby), който имаше успех и ми беше споделил как, но там където го бях публикувал това мнение на практически изпитан вид Кавендиш с произход Канарските острови, срещнах присмех и последвало изтриване на целия пост. Оставям без коментар, мнения на "индивиди"изразяващи мнения без опит по темата. Попов, предвид факта че при студ и силна влага ризомата на Кавендиша, загнива и следователно загива, може, разбира се но трябва да се извършат няколко по специфични стъпки от тези които важат за Муса Басьо, интерсна тема , смятам да отворя такава и да постваме нашите опити. Аз лично живи и здрави да сме , идната зима ще експериметирам по немския метод за който ще пиша скоро.
ПС: От три години насам ние практически се утвърдихме като най големия вносител и вече производител на обширна гама видове банани, натрупалия опит по темата мисля ще се окаже доста ценен за бъдещите банановъди. Успех

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

dr_popovДата: Четвъртък, 07.03.2013, 22:29 | Съобщение # 123
Симсон
Съобщения: 86
Нека по-опитните да дадат съвети,по-скоро нещо като подробна схема за торенето на бананите,интересува ме особено Basjoo (но и кавендишите)- от кой месец да започвам с торенето,кое е най-доброто за този вид,колко често да се тори? Аз досега на бананите съм слагал единствено един течен тор за цитруси с който ги поливах на 14 дни,но ми се струва че не е особено подходящо,макар че доста добре се повлияха-особено джуджето-кавендиш полудя,утрои размерите си миналото лято.Но тази година искам малко по-професионално да започна да ги торя за да избухнат biggrin

OrdonezДата: Четвъртък, 07.03.2013, 23:24 | Съобщение # 124
Лексус
Византийците торят бананите със зелен кристалон и дава много добри резултати. Аз торях до сега със син, но ще пробвам със зелен тази година да видя как ще е cool

miroslavpetkovДата: Събота, 09.03.2013, 20:45 | Съобщение # 125
Симсон
Съобщения: 82
Ето я най добрата тор за банани biggrin

OrdonezДата: Събота, 09.03.2013, 21:58 | Съобщение # 126
Лексус
Така е Миро , резултатите му са отлични, но аз в Пловдив не съм го засичал за съжаление.

miroslavpetkovДата: Събота, 09.03.2013, 22:28 | Съобщение # 127
Симсон
Съобщения: 82
Жоро запазвам ти твоя пакет.Двамата ще го пробваме това лято biggrin А тази тор е от Германия донесоха ми няколко пакета.Сега съм помолил за една торба от 25 кг че излиза на по добра цена.

zzzДата: Събота, 09.03.2013, 22:38 | Съобщение # 128
Балканче
Група: Блокирани
Съобщения: 5
Quote (Ordonez)
Така е Миро , резултатите му са отлични, но аз в Пловдив не съм го засичал за съжаление.

преди около 2 год ти се бях обадил по тел че има в Практикер ако се сещаш БЛАУКОРН син на КОМПО около 18лв за кг тогава бях закупил от теб 2 маурелита сайта още го нямаше

Съобщение редактирано от zzz - Събота, 09.03.2013, 22:43

Блокиран4Дата: Вторник, 12.03.2013, 21:37 | Съобщение # 129
Симсон
Съобщения: 74
Закъсняхме с отвиването на банана и angry Днес се обадих да го развият и казаха,
че било поне 40 градуса под найлона wacko Според вас има ли шанс за псевдостъблото??

OrdonezДата: Вторник, 12.03.2013, 21:50 | Съобщение # 130
Лексус
Готино се е сварило, има разбира се с тази многослойност, на мен добре ми изглежда за другите незнам. Утре ще ви снимам съседските какви листа извадиха, пак Сахалинчета, казвам ви акъла не ми го побира, какво се случва с тези съседските банани, които им засадих през 2011 година, а беше едно малко нещастно пониче, а сега са нещо брутално като размери и какъв е този хъс с тези листа по това време ..... smile
ПС: защитата беше стреч фолио с 15 дупки поне, направени благодарение на вечно ровещите им 3 френски булдока

Блокиран4Дата: Вторник, 12.03.2013, 21:57 | Съобщение # 131
Симсон
Жоро, следващата година защитата и на банани, и на Вашингтониите ще е много по-добра
и най-вече, не толкова сериозна. Аз миналата зима се наплаших и тая реших, че ще защитавам,
пък то нямаше зима angry Ама то ако бях врачка, щях да спечеля от ТОТОто хахаххаах biggrin :D biggrin

P.S. В понделник ще го снимам и със сигурност ще си личи, ако е почнал да вади нещо като листо biggrin
Мъниците около него май са добре, изглеждат зелени biggrin

Съобщение редактирано от zack - Вторник, 12.03.2013, 21:58

pistoleroДата: Вторник, 12.03.2013, 22:41 | Съобщение # 132
Симсон
Група: Приятели
Съобщения: 49
Quote (Ordonez)
казвам ви акъла не ми го побира, какво се случва с тези съседските банани, които им засадих през 2011 година, а беше едно малко нещастно пониче, а сега са нещо брутално като размери и какъв е този хъс с тези листа по това време .....

Съседите да нямат уранови залежи, съпроводени със златни и платинени жилки под имота? biggrin
Ако бананите тръгнат да обикалят и почнат да казват Добър ден, а вечер почнат да светят като лампи, съм убеден, че е такъв случая lol

OrdonezДата: Вторник, 12.03.2013, 22:42 | Съобщение # 133
Лексус
pistolero, хахахаха разсмях се сериозно

OrdonezДата: Сряда, 13.03.2013, 15:55 | Съобщение # 134
Лексус
Ето обещаната снимка от днес 13 март. Защитата на банана е по моята технология с дървени стърготини почти до горе и опаковани с найлон, като дишането се осъществява в долния край близо до почвата и горе се оставя малка пролука , за да циркулират въздушните маси.

По мой съвет бананите бяха отвити преди две седмици на 50% от горната част и преди седмица на 100% от горната част.
Прикачвания: 8633181.jpg(248Kb)

Блокиран4Дата: Сряда, 13.03.2013, 17:08 | Съобщение # 135
Симсон
Жоро, като гледам тези снимки, значи моя банан и издънките около него са много добре biggrin
Предполагам, че след седмица ще си проличи, като вземе да пуска листа biggrin
Ще ви update-на със снимки, само да започне да показва признаци на живот и да расте biggrin

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » БАНАНИ И ХЕЛИКОНИИ » Musa Basjoo - Студоустойчив Японски банан (Всичко за Basjoo - Зимни защити, цъфтеж, резитби)
Страница 9 от 19«1278910111819»
Търси: