Musa - Cavendish , Gran nain....... - Page 6 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 16:37
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 6 от 9«12456789»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » БАНАНИ И ХЕЛИКОНИИ » Musa - Cavendish , Gran nain....... (Култивирани банани, сортове и отглеждане в домашни условия)
Musa - Cavendish , Gran nain.......
OrdonezДата: Сряда, 21.05.2014, 09:51 | Съобщение # 76
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Статус: Offline
загледай се дали се навъртат пчели smile

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

lukytoДата: Събота, 14.06.2014, 19:12 | Съобщение # 77
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 28
Малкото бананче достатъчно голямо ли е за да го отделя
Прикачвания: 4310158.jpg(67Kb)

ЖулДата: Четвъртък, 19.06.2014, 13:41 | Съобщение # 78
Симсон
Съобщения: 19
жоро струва ми се че ще трябва да премахна повечето от малките бананчета долу най много да оставя 50.60 бананчета ,а те са над сто и да отрежа цвета.Във сайтовете гледах клиповете и видях че го режат преди да отвори всичките листа,а моя има да отваря още над 20 листа. Струва ми се че сега повечето сила отива във вързването на нови бананчета и това спира растежа на по горните и

Прикачвания: 7202450.jpg(101Kb)

OrdonezДата: Петък, 20.06.2014, 01:15 | Съобщение # 79
Лексус
lukyto, според мен не го барай

Жул, абсолютно си прав, всичката сила отива точно там, за това храна , вода и топлина

MartiДата: Събота, 05.07.2014, 21:37 | Съобщение # 80
Трабант
Съобщения: 183
Здравей Ordonez да те подсетя да ми запазиш едно бананче от гранда моля те !

lambovДата: Понеделник, 13.10.2014, 23:21 | Съобщение # 81
Симсон
Съобщения: 20
ЗДравейте,:) Подравления на всички !! Нов съм в занаята и ме интересува дали мога да подпомогна растежа да моят Кандевиш, като го осветявам допълнително през зимния период..? с каква светлина ? На какво разстояние от растението да я разположа? ще съм благодарен за някакви идеи:)

OrdonezДата: Вторник, 14.10.2014, 00:15 | Съобщение # 82
Лексус
lambov, Здравей, кавендиша за да ти расте през зимно пролетния период се нуждае от повече топлина, отколкото светлина. Оптималната температура за добро развитие на растението е над +20С. Светлината вторичн фактор, което не означава, че трябва да лиспва. Помисли за високите температури през зимата, това е.

lambovДата: Петък, 17.10.2014, 11:45 | Съобщение # 83
Симсон
Благодаря smile Топлината -ще осигуря,но от прочетеното по темите за светлината си купих ЛЕД осветление.. притеснява ме да не получа обратен ефект от прекомерно силната светлина ,която бих му дал! Ще пробвам ,пък каквото стане:)))

Добавено (17.10.2014, 10:45)
---------------------------------------------
Здравейте отново! Искам да попитам за торенето и поливането през зимния период! Ще държа бананите в дома си като ще поддържам еднаква температура.
това означава ли ,че трябва да ги третирам като в летния сезон, с поливане всеки.?
Извинявам се за въпросите , но до сега и едно цвете не съм гледал и ми е малко объркано smile

OrdonezДата: Петък, 17.10.2014, 12:43 | Съобщение # 84
Лексус
Не, разбира се, поливаш когато засъхне почвата и всичко зависи от темпа на растеж и температурата. Имай в предвид, че влагата в закрито помещение не се изпарява така, както на вън, на вън играе вятър и изсушаването става по бързо, така също почвата просмуква водата по бързо. Ако преполиваш, ще загубиш банана си и в никакъв случай недей да поддържаш постоянна влага при температура около 22 С. Поливай веднъж седмично при условие, че наистина го иска. Ако покажеш и малко снимки ще можем да сме по полезни, да видим размера на контейнера, да видим размера на банана и т.н

lambovДата: Петък, 17.10.2014, 18:19 | Съобщение # 85
Симсон
Бананите са малки, взех ги преди 1-2 седмици.! единия съм го взел от магазин в София, продавачката разбираше по- малко и от мен.. но след 10 минути чакане и 5 телефонни разговори ми обясни ,че купувам Муса Тропикана. Другия - купих по интернет! Казаха ми ,че е Кавендиш!.
Ще помогните ли да разгадаем какво съм закупил ? smile
Предполагаемия Кавендиш се оказа налазен от щитоносни въшки cool ..... пръснал съм го с би 58 и дано се оправи!
Относно саксиите- това са новите , които са доста по- големи ot закупените .Тай като нямат още голяма коренова система , мисля да не ги сменям поне 2-3 месеца.
Прикачвания: 0611549.jpg(50Kb) · 3972952.jpg(47Kb) · 1394629.jpg(47Kb)

Съобщение редактирано от lambov - Петък, 17.10.2014, 20:36

OrdonezДата: Петък, 17.10.2014, 21:35 | Съобщение # 86
Лексус
муса тропикана и кавендиша са едно и също, както и да е. Това е дуарф кавендиш.

В борбата със щитоносната въшка аз имам успех с нуреле смесено с акаризин , а с бито нямам успеваемост

lambovДата: Петък, 17.10.2014, 22:37 | Съобщение # 87
Симсон
Ordonez !, Благодаря за бързите отговори ! smile ще те опитам само за снимките! . Това еднакви растения ли са, тай като единия банан има някакъв лилав отенък на листата .( преполагам не се вижда добре на снимката) и доста ми прилича на джудже от кавендишите..,, поне като го сравнявам от снимките по форума..:)
Ще се опитам да огранича малко въпросите, но ще се радвам все пак да са различни . happy

OrdonezДата: Петък, 17.10.2014, 22:39 | Съобщение # 88
Лексус
Еднакви са, този който няма петна е по възрастен банан, който е бил в малка саксия и за това не се е развил достатъчно. С напредването на възрастта петната изчезват, за това и единия няма петна, предполагам е този с по дебелото стъбло, нали ?

lambovДата: Петък, 17.10.2014, 22:46 | Съобщение # 89
Симсон
благодаря, . прав си:)

OrdonezДата: Събота, 18.10.2014, 01:04 | Съобщение # 90
Лексус
ето ти нагледна снимка на написаното по горе

бебето е с петна, а майка му без smile

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » БАНАНИ И ХЕЛИКОНИИ » Musa - Cavendish , Gran nain....... (Култивирани банани, сортове и отглеждане в домашни условия)
Страница 6 от 9«12456789»
Търси: