Как да си направим парник ? - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 23.07.2017, 07:44
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 1 от 11
Форум Екзотик Плантс България » Въпроси и отговори / Questions and Answers » Въпроси отнасящи се до растенията » Как да си направим парник ? (Съвети и идеи за направата на практичен парник.)
Как да си направим парник ?
Блокиран3Дата: Вторник, 27.03.2012, 19:53 | Съобщение # 1
Москвич
Група: Блокирани
Съобщения: 311
Статус: Offline
Наумил съм си да си направя парник. Определил съм място и примерни размери ( 3/6метра ). Отоплението му съм решил да е на ток с термостат. Ще бъде използван за отглеждането на зеленчуци и екзотичните ми дръвчета. Задължително съоръжението трябва да е разглобяемо. Моля за идеи и съвети.

София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /
LZ1LPK, A1(Rh-)http://exotic.bg/

OrdonezДата: Вторник, 27.03.2012, 22:54 | Съобщение # 2
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3803
Ето ти една прекрасна книга за тази цел
Парници и оранжерии

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

Блокиран3Дата: Сряда, 28.03.2012, 23:10 | Съобщение # 3
Москвич
Благодаря за информацията. Книгата е чудна и много полезна.

ПС: Идеята ми беше всеки да сподели неговият личен опит в тази насока.

OrdonezДата: Четвъртък, 29.03.2012, 00:10 | Съобщение # 4
Лексус
От доста време се каня обаче все времето не стига мисля да направя снимков материал , сега купих стелажи и я обзавеждам с тях за разсадите, има доста неща за споделяне , тия дни ще пиша надявам се и други да се включат защото това наистина е ценна тема

pinokioДата: Четвъртък, 29.03.2012, 17:52 | Съобщение # 5
Трабант
Група: Проверени
Съобщения: 188
Нямам парник.Преди време с брато бяхме решили да спретнем нещо солидно в бащиния двор и тогава се рових насам-натам за информация.Т.е.ходих и гледах чужди парници/още нямаше интернет/.Значи,в случая трябва ясно да решиш какво ще гледаш в парника-зеленчуци или дръвчета както си писал.Според мен не може и двете.Условията за отглеждане и направата на парника ще бъдат различни,няма как да ги съчетаеш.
1.При отглеждане на дръвчета има едно условие за отглеждането им и раждането на плод-корените и короната трябва да са при еднаква температура.От това условие ще произтича и архитектурното решение на парника.
2.При отглеждане на зеленчуци-две подрешения.Целогодишно ли ще ги отглеждаш или сезонно.
Целогодишно-правят се стилажи,като улеи на два-три реда/според височината на парника/ в които се насипва компостта .Отоплението при този случай би трябвало да е водно и тръбите да вървят през почвата.
Сезонно-може и с електрическо отопление,но без вентилация.Дори според мен може и без отопление.Един познат ми разказваше,че миналия месец през първите слънчеви дни в парника му направен само от дебел,плътен найлон,достигало до 30 гр.С.За осветлението и влажността ти е ясно-на мах.
Иначе,няма никакъв практически опит с парниците.

Блокиран3Дата: Сряда, 11.04.2012, 22:02 | Съобщение # 6
Москвич
Quote (Ordonez)
т доста време се каня обаче все времето не стига мисля да направя снимков материал , сега купих стелажи и я обзавеждам с тях за разсадите, има доста неща за споделяне , тия дни ще пиша надявам се и други да се включат защото това наистина е ценна тема

Очакваме включване band

poj160arДата: Сряда, 24.04.2013, 23:11 | Съобщение # 7
Лексус
Съобщения: 2153
Гога, моля те качи отново линк с файла за изтегляне на инфото за парници и си обещал тук да качиш твой снимков материал на парниците.... сериозно се замислям за едно парниче 3х 6 метра, полуподземно с прозорци / ще използвам наличния бряг в имота с вкопаване в земята, с което се надявам за някаква естествена /положителна/ температура в него от околните стени на почвата. Е, може да се наложи малка температурна помощ или връхна санировка, все пак съм инженер, все нещо ще измисля за равномерна температура в парника... сигурно ще се наложи и дренаж, но това е малкия проблем. Другия проблем стои като замисъл ... cry

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Сряда, 24.04.2013, 23:11

OrdonezДата: Сряда, 24.04.2013, 23:14 | Съобщение # 8
Лексус
При мен сега бомба е паднало, стелажите са интерсни но не са сглобени, сглобил съм само 2 броя , другите чакат своя ред, така че ще измисля кога може да се направи нещо по темата , но в предвид натоварването няма да е скоро може би наесен като понамалее работата, а линк да ще видя къде е и ще го кача пак

poj160arДата: Сряда, 24.04.2013, 23:16 | Съобщение # 9
Лексус
Ок, приятелю! Ще почакаме... ти си знаеш, когато му дойде времето... smile

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

OrdonezДата: Сряда, 24.04.2013, 23:22 | Съобщение # 10
Лексус
Ето ви няколко торент файлчета за любителски оранжерии. за да свалите файловете ви е нужен торент клиент

Оборудване на оранжерии за личното стопанство

Оранжерии и парници

Оранжерията във вашата градина

ПС: Ако нямате регистрация е възможно да не можете да теглите файловете ако е така пишете ще ги кача някъде другаде

poj160arДата: Сряда, 24.04.2013, 23:28 | Съобщение # 11
Лексус
Много ти благодаря, приятелче, да си жив и здрав! biggrin

Добавено (24.04.2013, 23:28)
---------------------------------------------
в момента ги тегля торент файловете

Форум Екзотик Плантс България » Въпроси и отговори / Questions and Answers » Въпроси отнасящи се до растенията » Как да си направим парник ? (Съвети и идеи за направата на практичен парник.)
Страница 1 от 11
Търси: