ТЪРСЯ СПЕШНО - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 04.12.2016, 17:22
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 1 от 212»
Форум Екзотик Плантс България » Въпроси и отговори / Questions and Answers » Въпроси отнасящи се до растенията » ТЪРСЯ СПЕШНО (за всичко , което търсим и не намираме лесно)
ТЪРСЯ СПЕШНО
Блокиран1Дата: Четвъртък, 18.10.2012, 17:25 | Съобщение # 1
Младши Оратор
Група: Блокирани
Съобщения: 98
Статус: Offline
Търся спешно информация за СЕРАМИС ! Къде да намеря и купя!Моля всеки , който има достъп или е виждал или знае .....да ми отговори! Благодаря предварително!

Живея в настоящето ....и се радвам на възможностите , които ми предлага !!!!

Съобщение редактирано от Vedra - Четвъртък, 18.10.2012, 17:26

lucky288Дата: Събота, 16.03.2013, 00:37 | Съобщение # 2
Трабант
Група: Проверени
Съобщения: 175
здравейте. аз пък си търся малко жив сфагнум. някой да помогне? tongue

OrdonezДата: Събота, 16.03.2013, 11:48 | Съобщение # 3
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Quote (lucky288)
здравейте. аз пък си търся малко жив сфагнум. някой да помогне? tongue

Само бай Пин може да ти помогне пиши му на ЛС за да види :)

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

lucky288Дата: Неделя, 17.03.2013, 00:08 | Съобщение # 4
Трабант
благодаря ти, Ордонез. с какво потребителско име да го търся?

ЖулДата: Неделя, 17.03.2013, 00:13 | Съобщение # 5
Симсон
Съобщения: 19
пинокио

lucky288Дата: Неделя, 17.03.2013, 00:19 | Съобщение # 6
Трабант
благодаря ви. писах му. ще чакам отговор.

Съобщение редактирано от lucky288 - Неделя, 17.03.2013, 16:51

poj160arДата: Сряда, 24.04.2013, 22:56 | Съобщение # 7
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Чували ли сте нещо от сорта за "дървовиден жасмин"? Аз поне не съм чувал. Това ме попита една комшийка на вилата. Бре, м....а му стара виками си, премислих, и й казах да не е било дървовиден божур и й обясних какво представлява растението:

Добавено (24.04.2013, 22:56)
---------------------------------------------
А тя вика: а бе нещо подобно, но е .... ами сега викам си на акъла ще искам помощ от моите съфорумци. Не съм чувал за таквоз "животно" /растение/. Да сте чували за нещо подобно като наименование или някаква прилика .... може тя да се е объркала, питах я няколко пъти ... и си държи на инат дървовиден жасмин и това е...., ха сега де. Има ли някакво такова подобно дървовидно растение с подобни цветове и тя да се бърка. cry

Прикачвания: 3308924.jpg(172Kb) · 6483441.jpg(36Kb) · 0713632.jpg(90Kb) · 9897479.jpg(108Kb) · 7252759.jpg(196Kb) · 1392017.jpg(307Kb)

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

OrdonezДата: Сряда, 24.04.2013, 23:00 | Съобщение # 8
Лексус
Да не е дървовидна ружа има в различни окраски

poj160arДата: Сряда, 24.04.2013, 23:21 | Съобщение # 9
Лексус
Ааааааа, не Гога, знам я отлично дървовидната ружа. Имам си от нея цял и оформен жив плет около 20 метра - страшна красота - с лилави или бели цветове е моя плет. smile Явно нещо друго е ... или не е разбрала. Ще я карам да ми го покаже, или от къде го е чула или видяла. Ако нещо се сетите, колеги, моля пишете.

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Сряда, 24.04.2013, 23:23

OrdonezДата: Сряда, 24.04.2013, 23:28 | Съобщение # 10
Лексус
Ако говори за това

Имаме три вида , жълти червени и розови, само трябва да поогледна дали имаме от всичките видове, трябва да ти кажа не са въобще евтини , мисля бяха около 15 -20 лв за контейнер, немско производство са , етикетизирани и т.н. Ако не забравя утре ще ги фотна, но си спомням че ги снимах , трябва да видя мемори картата

poj160arДата: Сряда, 24.04.2013, 23:46 | Съобщение # 11
Лексус
Ох, хайде ще чакам да качиш снимки да й покажа. Нали се сещаш, че ако се окаже , че е това, което е видяла, ще го иска ... пък и ти как мислиш - ние не сме ли хора ... biggrin /бъзикам се/.. Като го видя това сигурно и аз ще си поискам. smile

Добавено (24.04.2013, 23:46)
Не виждам снимка Гого!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Четвъртък, 25.04.2013, 22:37

sijeДата: Четвъртък, 25.04.2013, 19:23 | Съобщение # 12
Балканче
Съобщения: 6
Това е моят Жасмин Полиантум.И сега ще си го засадя в градината smile

Прикачвания: 9488572.jpg(72Kb)

sijeДата: Четвъртък, 25.04.2013, 19:26 | Съобщение # 13
Балканче
smile

Прикачвания: 0968435.jpg(72Kb)

sijeДата: Четвъртък, 25.04.2013, 19:27 | Съобщение # 14
Балканче
smile

Прикачвания: 6668381.jpg(64Kb)

poj160arДата: Четвъртък, 25.04.2013, 22:47 | Съобщение # 15
Лексус
smile Браво, чудесни снимки, страхотно растение. Ще го покажа на съседката и тя ще каже дали това е видяла.

Добавено (25.04.2013, 22:45)
smile Жасмин / Jasminum Polyanthum:
Малко инфо за вида:

Описание: От многото разновидности жасмин, може би най-добрата за отглеждане на закрито е по това време на годината е Jasminum polyanthum. Бързо растяща лиана с ароматни цветове. Цъфти в края на зимата и началото на пролетта, около деня на Св. Валентин, в бяло, като пъпките са в розов отенък с големина 3см. Цъфтежът е обилен, а растежът - буен. Ароматът му, въпреки че е екстравагантен, не е натрапчив, както могат да бъдат летните сортове.
Достига до 1м. височина в саксия.
Грижи: Температура около 15 градуса.
Обича висока влажност на почвата и въздуха. През пролетта и лятото поливайте редовно и наторявайте на всеки 2 седмици с тор богат на фосфор (10-15-10), за да подпомогнете развитието на цветни пъпки. През есента и зимата поливайте, когато субстратът засъхне.
Пресаждането може да направите на пролет, след като прецъфти.
Понася добре пулверизиране.
Място: Слънчево до полусенчесто място. Най-често това е място с източно или западно изложение. Необходимо му е около 4 часа директна слънчева светлина на ден.
Размножаване: Чрез семена и полувдървенили се резници през пролетта и лятото.
Съвет на градинаря: Всички сортове жасмин се нуждаят от период на застудяване, преди да образуват цветни пъпки. Това е и причината някой от отглеждащите ги да не успяват да ги накарат да цъфнат повторно. След цъфтежа на закрито, пресадете, подкастрете и изнесете на открито слънчево място. Това ще осигури здраво растение с множество нови клонки и пъпки за следващата зима.

Послепис: Това е моят Жасмин Полиантум.И сега ще си го засадя в градината - от пост № 12 - По наблюдения на професионални градинари не става за отглеждане в открити условия - особенно за ношия климат. Този вид специално се отглежда само в саксии.

В България успешно вирее жасмин официналис, който е всъщност истинският медицински жасмин. Той много прилича на стайният жасмин полиантум и много хора го бъркат. Външният жасмин се засажда на слънчево и заветно място, като му се осигуряват решетки за катерене и увиване. Той расте бързо, но никога не се реже, защото цъфти само на клони, които са пораснали предходната година. През няколко години може да се премахват до основи най-старите стъбла, за се подмладява растението. В Пловдивско има много дворове, в които вирее жасмин официналис. Дори в градския парк има, но неуките паркоработници го изрязват наесен почти до земята заедно със останалите храсти и той почти не може да цъфне за съжаление.

Добавено (25.04.2013, 22:47)
Жасминът се размножава като някое по дълго клонче се покрие с пръст и така пуска нов корен/подобно на ягодите/.

Съобщение редактирано от poj160ar - Четвъртък, 25.04.2013, 22:47

Форум Екзотик Плантс България » Въпроси и отговори / Questions and Answers » Въпроси отнасящи се до растенията » ТЪРСЯ СПЕШНО (за всичко , което търсим и не намираме лесно)
Страница 1 от 212»
Търси: