Колко може да се продават Вашингтонии с този размер. - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 16:35
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 1 от 212»
Форум Екзотик Плантс България » Въпроси и отговори / Questions and Answers » Въпроси отнасящи се до растенията » Колко може да се продават Вашингтонии с този размер. (Проучване)
Колко може да се продават Вашингтонии с този размер.
OrdonezДата: Вторник, 05.02.2013, 20:32 | Съобщение # 1
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Статус: Offline
Здравейте, правя проучване за което много държа на вашето мнение. Накратко за какво става дума. На снимката виждате размер на Вашингтония Филифера.
Представете си я същата палма засадена в контейнер 9х9

същата височина 50-70 см (чиста без контейнера), чисто реално стъбло без контейнера 15-25 см. Орезани стари листа и оставени на 3 - 4 листа.

Колко според вас може да се продава това чудо, утре ще кача актуални снимки понеже сега е много тъмно.

Вашето мнение е много важно за мен, очаквам всеки да изкаже реално колко според него би трябвало да струва в магазина.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

Блокиран3Дата: Вторник, 05.02.2013, 22:32 | Съобщение # 2
Москвич
Група: Блокирани
Съобщения: 311
Ordonez, Подарък за нас. А за прекупвачите да си платят и нашата сметка.

ПС: Малиии колко съм скромен.

ПС2: Сега сериозно. Според мен около 10/12лв. за крайният потребител.
ПС3: Ако са по 3,5лв. аз искам 10 броя.

София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /
LZ1LPK, A1(Rh-)http://exotic.bg/

OrdonezДата: Вторник, 05.02.2013, 22:39 | Съобщение # 3
Лексус
Благодаря ти за откровенноста, очаквам и други мнения

diqnlubenovДата: Вторник, 05.02.2013, 23:02 | Съобщение # 4
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 83
Според мен 15-20лева .

OrdonezДата: Вторник, 05.02.2013, 23:20 | Съобщение # 5
Лексус
Quote (diqnlubenov)
Според мен 15-20лева .

Еее biggrin , не съм чак толкова голям мазохист
Значи..търсим най ниската цена на пазара , съобразяваме се с нея и сваляме поне с евро надолу, ако цената (най ниската е прекалено висока) сваляме с повече от евро, това търся.

diqnlubenovДата: Вторник, 05.02.2013, 23:27 | Съобщение # 6
Симсон
Ако растенията са същите като на снимките според мен си заслужават цената която съм посочил.Това,че са в малки контейнери сваля цената и ще имат атрактивна цена.

Блокиран3Дата: Вторник, 05.02.2013, 23:28 | Съобщение # 7
Москвич
Quote (Ordonez)
Еее biggrin , не съм чак толкова голям мазохист
Значи..търсим най ниската цена на пазара , съобразяваме се с нея и сваляме поне с евро надолу, ако цената (най ниската е прекалено висока) сваляме с повече от евро, това търся.

Играч си Жоро няма спор. Но и нямам идея да ли си учил една дисциплина която се казва "ценообразуване" и се учи в специализирани училища ама си те бива. И тактиката ти е МНОГО добра. cool

RossindaДата: Вторник, 05.02.2013, 23:49 | Съобщение # 8
Симсон
Съобщения: 22
И аз клоня на къмто 12-15 лв в този вид , а понеже съм кореняк Габровка, не може и аз да не кажа, че ако има по 3,50 лв и аз ще се включа с 5 biggrin

Блокиран4Дата: Вторник, 05.02.2013, 23:54 | Съобщение # 9
Симсон
Съобщения: 74
И аз мисля, че 10-12 лева им е добре, като се има предвид брутално бързия им растеж wacko

Блокиран3Дата: Вторник, 05.02.2013, 23:54 | Съобщение # 10
Москвич
Rossinda,
Quote (Rossinda)
3,50 лв и аз ще се включа с 5

Станаха запазени 14 !!!
Опс 15 броя biggrin
Ordonez, Има задължение да ни ги пази. Останах му 285 booze hands
След проучването biggrin предполагам ще ни ги праща ? tongue

OrdonezДата: Вторник, 05.02.2013, 23:58 | Съобщение # 11
Лексус
Значи да конкретизирам цената от 3.50 е в оригинален контейнер с който са в момента и цената е за съфорумци , които пишат в темите, така... това е ясно. Проблема е че ще заминат примерно 20 - 30 броя за два три дни и ок, спираме до тук. Идва интересното...жал ми е да ги гледам как се мъчат, как корените излезли от контейнерите и се впили в почвата, след което срязани и прилежно подредени и подготвени за пътуването до Бг. Всеизвестен факт е че за година тези видове буквално експлоадират в разтеж. Темата обаче която ме вълнува е следната... понеже аз имам огромно количество собствено производство, разбира се в по големи контейнери 3 литрови и са с по мощна коренова система и тази година ще настигнат реално тези , които в момента са по големи (двойно), но пък след срязването на корена ще се забави разтежа , но пък ми се струва че април - май ще е това и юни ще дръпнат бързо, особено като ги подхраня с правилните храни. Та.. идеята е цената да е някъде между 3.50 и 6 лв (цигарите ми на ден струват колкото втората сума), Реално растенията са произведени през декември 2010 година (първите поници), но не са прехвърлени и това е причината да се издължат на височина и да направят високо стъбло, за сметка на оперението на короната в диаметър, това разбира се се поправя за два месеца. Всяка цена над 6 лв според мен ще е прекалено висока и се доближаваме до ефекта "висока цена- нисък оборот". Имайте в предвид кризата и че народа няма пари, а му се иска.
Накрая ми идва нещо на ум, при тези увеличени продажби от средата на януари насам (предвид топлата зима), дали да не направя следното. На закупилите растения на стойност над 30 лв (примерно), получава една или две бройки бонус. Нещо такова ми се върти. Хем сумата да е ниска, хем бройките да са две, незнам , ще го мисля още малко, тук и на скайпа получавам доста съвети, та ще оставя още ден два да измисля най добрия вариант. Проблема е че бройките са стотици, цената франко Пловдив е изключително ниска и крайния резултат трябва да бъде на удачния както за доставчика , така и за крайния потребител. Абе ще го измислим, но мненията са ми много важни. Както се казва да отсеем плявата от зърното.

OrdonezДата: Сряда, 06.02.2013, 00:05 | Съобщение # 12
Лексус
Забравих нещо ....Имайте в предвид, мой колега е пуснал разбрах, Архонтофеникси на 7 лв в същите контейнери , буквално напънали и издути, почти сцепени от кореновата система, като се има в предвид еднаквия разтеж на двата вида, цена над 6 лв е недопустима, бягаме в графата , както казах горе , мазохизъм. cool

diqnlubenovДата: Сряда, 06.02.2013, 00:05 | Съобщение # 13
Симсон
Ордонез ако са на цена 3.50 -5 лева това ще са най евтините вашингтонии изобщо в цяла България. Досега и за напред не знам да ли ще има подобни цени за такива палми .

RossindaДата: Сряда, 06.02.2013, 00:15 | Съобщение # 14
Симсон
Съобщения: 22
Ордонез, напуши ме на смях... с тая ми ти Габровска кръвчица.... biggrin Начи, варианта е... купуваме всичките на колегата по 7 и... веднага сменяме ГРАФАТА... biggrin biggrin biggrin (ШЕГИЧКА)

OrdonezДата: Сряда, 06.02.2013, 00:17 | Съобщение # 15
Лексус
Quote (diqnlubenov)
Ордонез ако са на цена 3.50 -5 лева това ще са най евтините вашингтонии изобщо в цяла България. Досега и за напред не знам да ли ще има подобни цени за такива палми .

Това е идеята, значи тате ме е учил, а тате е умно момче, щом фабрика има , а аз нямам , значи е по умен от мен, та той казва така,"... прави име, та после името да работи за теб..."
Та чул те господ , дано така се получи. Горе долу мисля ми се изясни картинката от коментарите до тук.

Форум Екзотик Плантс България » Въпроси и отговори / Questions and Answers » Въпроси отнасящи се до растенията » Колко може да се продават Вашингтонии с този размер. (Проучване)
Страница 1 от 212»
Търси: