Какво е това растение - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 04.12.2016, 04:55
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 1 от 512345»
Форум Екзотик Плантс България » Въпроси и отговори / Questions and Answers » Въпроси отнасящи се до растенията » Какво е това растение (Разпознаване на цветя, храсти , дървета, банани, палми и др.)
Какво е това растение
OrdonezДата: Четвъртък, 19.01.2012, 00:44 | Съобщение # 1
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Статус: Offline
Тук можете да задавате въпроси свързани с идентификацията на вашата растителност.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

NachoДата: Четвъртък, 26.01.2012, 01:26 | Съобщение # 2
Балканче
Група: Блокирани
Съобщения: 5
Може ли да получа идентификация на това семе

OrdonezДата: Четвъртък, 26.01.2012, 02:09 | Съобщение # 3
Лексус
Приличат ми на два три вида, но по добре е ако дадеш малко инфо, имаха ли обвивка и какъв цвят беше, миризма някаква , пресни ли ги получи, от къде са брани за да се стесни кръга и така като ги гледам за размера около 2 см ли са или повечко ??

NachoДата: Четвъртък, 26.01.2012, 15:08 | Съобщение # 4
Балканче
Не нямаха обвивка , за миризма не знам , не са пресни , а от миналото лято брани са от Испания и наистина са около 1.5-2 сантиметра с остър връх също така имат забележителни 3 черни точици откъм острата страна .

OrdonezДата: Четвъртък, 26.01.2012, 15:10 | Съобщение # 5
Лексус
Искаш да кажеш 3 очи така ли, ако е така сещам се за един вид , но той няма начин да зимува на двора даже и със защита , мисля е тропичен, после ще проверя в каталога за точното му име , че в момента не е пред мен и ще пиша, но ако Петьо види тоя пост мисля по бързо ще отговори, но явно и той ще се включи по късно.

NachoДата: Четвъртък, 26.01.2012, 15:12 | Съобщение # 6
Балканче
Добре няма проблем дори да не стават за двора , въпроса ми е малко инфо да има как се покълва изисквания общо взето .

OrdonezДата: Четвъртък, 26.01.2012, 15:23 | Съобщение # 7
Лексус
Приготви качествен чист торф, една кутия пластмасова прозрачна, навлажняваш торфа слагаш семената вътре и на топло ги оставяш, на 2-3 дни отваряш и наблюдаваш как е, смисъл дали не е преовлажнено или пък сухо , трябва като стиснеш торфа да става топка, но пък като я пуснеш топката веднага да се разстила смисъл да не е нито прекалено влажно , нито прекалено сухо, температура поддържаш над 25С вътре или в най лошия случай над 22С, ще поникнат бързо, ако са пресни, преди обаче да ги сложиш в торфа , ги накисни за 24 часа във вода. Ако имаш и ннякакъв хормон да сложиш във водата от типа Нитрозим е добре. Ако нямаш не е болка , масово се прави без хормона и няма проблем. Успех, а по късно ще го идентифицираме тва семе.

OrdonezДата: Четвъртък, 26.01.2012, 23:08 | Съобщение # 8
Лексус
Syagrus romanzoffiana

NachoДата: Петък, 27.01.2012, 00:56 | Съобщение # 9
Балканче
Благодаря . И да кажа видях в един испански сайт , че и дават до -8 . Времето ще покаже сега е ред на сеене

pinokioДата: Вторник, 31.01.2012, 07:54 | Съобщение # 10
Трабант
Група: Проверени
Съобщения: 188
1.Понеже няма тема за стимулатори на растенията,а тук се споменава един от тях-Нитрозим,ще се обадя и аз,като на барабан палката.Всъщност препарата има и други имена-Каназим,Синазим.Просто различните производители си слагат собствени имена.Това което дават ,като инфо е,че съдържа извлек от водорасли стрити на прах в който има0.1%съдържание на азот и нищо повече за съставките.Идентично е и съдържанието на Neudofix-японско производство,пазарува се по интернет от Германия.С него имам малък опит-изключително стимулиращо действа при развитието на летораслите в началната фаза.Някои колеги са го ползвали при вкореняването на резници.Видях материал показващ вкореняване на резник с дебелина на ствола около 5 см.в диаметър на акация.Аз нямам такива успехи с вкореняването.Прилага се при съотношение 1гр/2л.вода-веднъж седмично.20 гр.-около40лв.
2.Преди няколко години тази тема много ме беше запалила.По мое мнение най напред в развитието на темата са руснаците.Съжалявам,че не мога да намеря руска статия,която бях превел.В нея се цитираха препарати за стимулиране на коренообразуването,спиране и задържане на същото,стимулиране растежа на ствол,корона и задържане на развитието им.И какво ли не още.За съжаление всички тези препарати бяха недостъпни за нас,като производствена тайна и цена.
3.Supertive-50мл.за 50 лв-дбър стимулатор.
4.Наложи се да импровизирам-създаване на побългарен препарат.
Две неща:А/.Почти всички препарати за стимулиране коренообразуването са на база индол-3-маслената киселина.Има я във всиччки цветарски магазини за 5-6 лв.
Б/.Почти всички стимулатори на растежа са съставени от ляво-въртящи аминокиселини+микроелемнти.Това са витаминВ1,вит.В2,вит.В6,вит.В12,вит12,вит.С,витВ15/фолиева киселина/.По една ампула от всички смесено,по 1 ч.л.на литър и половина вода,два пъти месечно и всичко това за около 10-15лв на година.Като бонус може да се ползва при менструация,махмурлук,главоболие,неразположение,умора. tongue
Успех на всички!

OrdonezДата: Вторник, 31.01.2012, 11:50 | Съобщение # 11
Лексус
Е на това инфо вече му правя поклон, къде ли не съм се ровил за съставките на Нитрозима, само и само да се сдобия с нещо на нормална цена, че тези поръчвам от чужбина и за 100мл. плащам с транспорта почти 30 лв. Адски много ти благодаря за качественното инфо.

OllieДата: Неделя, 22.07.2012, 15:32 | Съобщение # 12
Трабант
Съобщения: 110

Здравейте , имам едно малко въпросче.. преди 2 дни моят дядо ми е купил подарък - според човека от който е закупено растението , това е палма България biggrin Логично е да се има в предвид Трахикарпус България... , но понеже съм нямал до сега не мога да кажа със сигурност.
От доста време ми се ще да имам Трахикарпус БГ , и ми се ще да вярвам че е точно такава , но е по добре някой по компетентен да се изкаже (:

OrdonezДата: Неделя, 22.07.2012, 18:24 | Съобщение # 13
Лексус
Това с Трахикарпус България е рекламен трик и доста хора се връзват на таз щуротия, както и да е това си е обикновенна Вашингтония Филифера.
ПС: Това че преди 35 години някой засадил палми в Пловдив в един двор , то това прави ли ги български, все едно да си осиновя негър (африканец) и да кажа че е трак или мизиец, а защо не и македонец, много ви моля, мислете приятели biggrin biggrin biggrin

OllieДата: Неделя, 22.07.2012, 22:12 | Съобщение # 14
Трабант
Съобщения: 110
Ясно , разбрах (: за напред няма да се цепя повече. Мерси , бат' Гоше.

OrdonezДата: Понеделник, 23.07.2012, 23:04 | Съобщение # 15
Лексус
Quote (Ollie)
Ясно , разбрах (: за напред няма да се цепя повече. Мерси , бат' Гоше.

в Гърция съм , направо не мога да се наспя от бачкане, твойта работа не съм я забравил, ако знаеш колко заявки дремят , направо не ми се мисли,

Форум Екзотик Плантс България » Въпроси и отговори / Questions and Answers » Въпроси отнасящи се до растенията » Какво е това растение (Разпознаване на цветя, храсти , дървета, банани, палми и др.)
Страница 1 от 512345»
Търси: