Въпроси отнасящи се до растенията и тяхната доставка - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 23.07.2017, 07:41
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 1 от 3123»
Форум Екзотик Плантс България » Въпроси и отговори / Questions and Answers » Въпроси отнасящи се до растенията » Въпроси отнасящи се до растенията и тяхната доставка (Въпроси свързани с магазина и видовете)
Въпроси отнасящи се до растенията и тяхната доставка
OrdonezДата: Четвъртък, 19.01.2012, 15:33 | Съобщение # 1
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3803
Статус: Offline
Здравейте, за да е ясно всичко относно видовете, размерите им, възрастта им и начинът им на доставяне както и електронно изчисляване на сумата за доставка и начините да се намали тя, задавайте тук.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

АниИвановаДата: Четвъртък, 19.01.2012, 16:23 | Съобщение # 2
Балканче
Група: Блокирани
Съобщения: 1
Искам да попитам следното-ако си купя един, два корена женски кивита, освен за декорация, мога ли да очаквам и някога да откъсна плод? Живея в Троян, зимите са доста студени, но Стара планина ни предпазва от силни ветрове и течения. На кивито мога да предложа южен склон, огряван целодневно от слънцето, отцедлива почва с подходяща Рh.
Прочетох, че доставките стават в рамките на два работни дни, но с кои куриери?

OrdonezДата: Четвъртък, 19.01.2012, 16:37 | Съобщение # 3
Лексус
Предлаганите растения женски кивита са Хейуърд, мъжките са Томури , едно мъжко опложда до 6-8 женски. Те са от вида Actinidia deliciosa са еднодомни, при тях мъжкия е задължителен. Двудомните като Actinidia arguta примерно се отглеждат единствено за декоративни цели, те не се разпространяват в търговската мрежа, обикновенно се садят на места където температурите падат под - 25 и зимата е по продължителна.
Ето разликата между двете - едрото е Хейуърд

Поради нищожния интерес към аргута не предлагаме такъв посадъчен материал, предимно Хейуърд и Бруно.

В Троян имаме мисля десетина растения които зимуват идеално , както е писано из темите кивито няма начин да измръзне на Българския климат, Киви имаме в Плачковци, Трявна, Габрово, Троян и Ловеч. За което гарантирам че се развиват повече от добре, стига почвата да не е силно варовита. Доставките се изпълняват от Спиди с обикновенна поръчка.
На въпроса дали ще береш плод, разбира се, имаме растения които са тригодишни и ще цъфтят и плододават на 4 - тата година от присаждането си. Имаме разбира се и две годишни
Прикачвания: 7381806.jpg(44Kb)

Блокиран2Дата: Петък, 20.01.2012, 00:06 | Съобщение # 4
Сержант
Съобщения: 70
забрави Дряново!

pinokioДата: Сряда, 25.01.2012, 12:39 | Съобщение # 5
Трабант
Група: Проверени
Съобщения: 188
Поздрави на всички!
Имам въпрос към Ордонез или другите собственици на магазина.Интересуват ме дървета или дървовидни храсти,които са с дебело стъбло,много и ниско разположени разклонения,сравнително хоризонтирана коренова система.Хобито ми е бонсай.Дори от Ваша гледна точка да са некачествени-грозни,изкривени,пречупени,частично изсъхнали,за мен още по добре.Ще създам красота от тях.Важното е да отговарят на горните условия-дебело стъбло,много и ниско разположени разклонения на короната.
Вярвам,че имам място в този форум.
РР:Маслинката,която предлагаш е със сравнително добра корона за моята цел,но стъблото и е много издължено.
Успех!
http://vbox7.com/play:c4cedf9e

OrdonezДата: Сряда, 25.01.2012, 14:56 | Съобщение # 6
Лексус
Понеже въобще не съм вещ в Бонзаите, предполагам някой друг ще време отношение, но обещавам довечера да кача точно в тази тема две снимки на маслини, които съм убеден че ще ти свършат работа. Само като ги видя и се сещам за бонзай biggrin

OrdonezДата: Четвъртък, 26.01.2012, 00:28 | Съобщение # 7
Лексус
Я си дай мнението за тази, малка компактна и с навици след резитба да сгъстява бързо
Прикачвания: 3138054.jpg(82Kb)

pinokioДата: Четвъртък, 26.01.2012, 05:08 | Съобщение # 8
Трабант
Добро утро с Ози Озбърн и Лита Форд на всички:http://vbox7.com/play:1b45c78a
Тази ще я взема.Някъде в нета бях мярнал телефоните ти-ще ти се обадя къде да я изпратиш.Само след година-две,като видиш в какво се е превърнала surprised ,ще ме молиш да ти я върна обратно wink
Две молби:
1.Преди изпращането прекъсни последните две/най дългите/ разклонения по средата.
2.БонСай/със С/
Ако,имаш и други подобни дръвчета-какъвто и вид да са няма да се разсърдя да ги показваш.
Успешен ден!

OrdonezДата: Четвъртък, 26.01.2012, 15:44 | Съобщение # 9
Лексус
Ок ще кача, а относно бонСай, благодаря, ще го имам в предвид , но както казах по горе, само го харесвам, но нямам никаква идея, между другото имам страхотна книга за Бонсаите , можеш да я разгледаш и свалиш от тук, ако линка не работи пишете на ЛС ще ви я изпратя
Kato Kimura - The Ancient Art of Bonsai

Корков дъб интересува ли те , на мен ми прилича на бонсай даже и сега smile

OrdonezДата: Четвъртък, 26.01.2012, 16:50 | Съобщение # 10
Лексус
Виждам , че правят добри бонсаи от него , ето ги красавците ми

и малко инфо ще пусна в темите из форума.
Прикачвания: 2062130.jpg(132Kb)

pinokioДата: Четвъртък, 26.01.2012, 18:27 | Съобщение # 11
Трабант
Хе-хееее.Та кой не знае Кимура.Той е световен великан.Чел съм отделни неща от него.За книгата -благодаря.
Корковия дъб е страхотен материал за бонсай.Само че,.......нямаш ли нещо такова например:
http://immunitas.snimka.bg/nature/pinokio-farm.642391.26035350
biggrin
РР:Ако нямаш нищо против-ще се включа в темата за Папая-та някой път.

OrdonezДата: Четвъртък, 26.01.2012, 21:00 | Съобщение # 12
Лексус
Темите са за това за да се включваме в тях и всяко мненние на потребител е безценно за всички нас. Благодаря ти ако го направиш. А относно това което показа на снимките , какво да кажа, предполагам много труд и любов към хобито човек трябва да има за да прави Бонсаи. Ако се сетя за нещо подобно ще пиша , материала е доста, въпрос е да се сетя, кое точно.

Блокиран3Дата: Четвъртък, 02.02.2012, 13:44 | Съобщение # 13
Москвич
Съобщения: 311
pinokio, Ако те интересува.
И аз имам една подобна маслина. Само е с повече разклонения и с по дебело стебло.
Довечера като се прибера ще я щтракна и утре ще кача снимки.

София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /
LZ1LPK, A1(Rh-)http://exotic.bg/

pinokioДата: Четвъртък, 02.02.2012, 18:56 | Съобщение # 14
Трабант
Любо,супер.С нетърпение очаквам за я видя.
Благодаря и успех!

Блокиран3Дата: Петък, 03.02.2012, 11:13 | Съобщение # 15
Москвич
Съобщения: 311
Ето и снимките :

Прикачвания: 1638425.jpg(214Kb) · 1485706.jpg(107Kb) · 5133821.jpg(244Kb)

София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /
LZ1LPK, A1(Rh-)http://exotic.bg/

Форум Екзотик Плантс България » Въпроси и отговори / Questions and Answers » Въпроси отнасящи се до растенията » Въпроси отнасящи се до растенията и тяхната доставка (Въпроси свързани с магазина и видовете)
Страница 1 от 3123»
Търси: