Устойчивоста на замръзване - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 04.12.2016, 04:54
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 1 от 11
Форум Екзотик Плантс България » Въпроси и отговори / Questions and Answers » Въпроси отнасящи се до растенията » Устойчивоста на замръзване (За заимата и проблемите който ни поднася)
Устойчивоста на замръзване
Блокиран3Дата: Четвъртък, 23.02.2012, 12:13 | Съобщение # 1
Москвич
Група: Блокирани
Съобщения: 311
Статус: Offline
Четох това в един вестник и ми се стори интересно. За това веднага го сканирах и го споделям с вас.

Прикачвания: 2101616.jpg(176Kb) · 3699230.jpg(232Kb)

София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /
LZ1LPK, A1(Rh-)http://exotic.bg/

OrdonezДата: Четвъртък, 23.02.2012, 13:46 | Съобщение # 2
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
За актинидията не отговаря на истината, иначе статията е полезна

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

Блокиран3Дата: Четвъртък, 23.02.2012, 15:53 | Съобщение # 3
Москвич
Quote (Ordonez)
За актинидията не отговаря на истината, иначе статията е полезна

Не е лошо да споделиш твоят скромен опит wink

OrdonezДата: Четвъртък, 23.02.2012, 16:42 | Съобщение # 4
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Ами всичко е така, само актинидията не е така, аз няма как да пробвам под -15С, но разсадниците с които работя ме увещават , че инвитроподложките и Хейуърд основно този сорт , без проблеми понасят -23С без никакви поражения, над тези температури имат частични измръзвания , които обаче не влияят на добива на плодове, така че съм скептик единствено към тази част, останалата за черешите и крушите съм съгласен, имам общо 680 дръвчета череши, 400 нара, 40 праскови 70 смокини и други в по малки количества, за които съм съгласен със статията напълно. С лека корекция за нара, доста е корав поне при нас до сега е нямало никакви измръзвания, предполагам и при теб като се вземе в предвид местоположението ти , но не така е за останалите краища на България

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

pinokioДата: Четвъртък, 23.02.2012, 19:51 | Съобщение # 5
Трабант
Група: Проверени
Съобщения: 188
Статията е полезна,като обща информираност.Това е част от физиологията на растенията.
В същност през зимата растенията загиват от СУША.Корените им нямат зъби за да хрупат леда.
Що се отнася до студоустойчивостта на растенията,да се върнем към преден разговор -за торенето.
Клетката на клон-млад или стар много по лесно понася студа когато е"вдървена".Вдървяването на клоните се получава при наличието на Калий.Затова през последните торенета на растенията препоръчват формулата на тора NPK да се обърне в по голям процент на Калия.Същата роля играе и вода от разтворена в нея дървесна пепел/съдържа Калий/-както са правили бабите ни на времето.
wink

Блокиран3Дата: Петък, 24.02.2012, 10:02 | Съобщение # 6
Москвич
pinokio, Искаш да кажеш че, последното торене за годината ако е с повече калий ще повиши до някаква степен студоустойчивостта на растенията ? surprised
Или казано. Ако това се практикува всяка година растенията ще понасят студът по добре

Или нещо пак съм се объркал sad

pinokioДата: Петък, 24.02.2012, 13:24 | Съобщение # 7
Трабант
Група: Проверени
Съобщения: 188
Абсолютно точно си ме разбрал.Прибавя се повече Калий два-три пъти през август и септември в последните торенета.Ще повиши значително преживяемостта на летораслите от същата година и в по малка степен ще действа на по старите клони,но и там ще помага.Затова и преди те посъветвах да ториш с торове с еднакви количества на основните елементи през цялата година/от май до август/.Примерно NPK:4-4-4.Така няма да има объркване кога и колко да сменяш торовете.

Форум Екзотик Плантс България » Въпроси и отговори / Questions and Answers » Въпроси отнасящи се до растенията » Устойчивоста на замръзване (За заимата и проблемите който ни поднася)
Страница 1 от 11
Търси: