Размножаване на дървета и храсти - Page 2 - Форум Екзотик Плантс България
Сряда, 07.12.2016, 11:34
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 2 от 3«123»
Форум Екзотик Плантс България » Въпроси и отговори / Questions and Answers » Въпроси отнасящи се до растенията » Размножаване на дървета и храсти
Размножаване на дървета и храсти
pinokioДата: Четвъртък, 12.04.2012, 17:35 | Съобщение # 16
Трабант
Група: Проверени
Съобщения: 188
Статус: Offline
1.Любак,ако можеш делегирам ти права да поправяш всичко след мен.Техниката ми куца.Примерно ей тВа от горния пост:http://www.kaizenbonsai.com/shop/bonsai_videos.php?videoid=13
2.Ордонез,то имаше и тема за ашладисването с отговорник Ведрана,ЪмЪ напоследък никаква подложка за ашладисване нЕма.Суша, братче.Май,че беше озаглавена пипни,близни,цунни,плесни,че иначе пляс.Що не я преместиш там? biggrin

Блокиран3Дата: Четвъртък, 12.04.2012, 21:16 | Съобщение # 17
Москвич
Група: Блокирани
Съобщения: 311
Quote (pinokio)
Любак,ако можеш делегирам ти права да поправяш всичко след мен.

Ти не можеш да даваш права ( защото си потребител ) само администратора е в правата да прави промени. И разбира се модераторите.

София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /
LZ1LPK, A1(Rh-)http://exotic.bg/

pinokioДата: Събота, 21.04.2012, 11:40 | Съобщение # 18
Трабант
Спомням си школата по магии как стария учител маг ме учеше:
"Ти дървен Пино запомни,
в началото дърво си избери
и клонче си харесай ти,
със отводи го хвани
и после във саксия пресади.
Със магия цвят накарай да цъфти
и на приятелите покажи!"
biggrin
Прикачвания: 3722233.jpg(90Kb)

OrdonezДата: Събота, 21.04.2012, 17:20 | Съобщение # 19
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Оо дюлята, чудесна е бравос, в крайна сметка аз рабрах че е Японска дюля/Chaenomeles japonica, от онези които цъфтят в червено, пробвал ли си с нея Пин, тя нали е с по дребни листенца и би стояла също интересно

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

pinokioДата: Неделя, 22.04.2012, 08:58 | Съобщение # 20
Трабант
Нямам такава "под ръка".От японската дюля стават чудесни бонсай.Виждал съм такива.Тя обаче/като растение/ е "под ръка"на живущите в южна България.
РР:Давай Иво,ти си на ход в това отношение.

OrdonezДата: Неделя, 22.04.2012, 12:29 | Съобщение # 21
Лексус
Японската дюля няма шанс да измръзне където и да е в България, ако не си намериш ще ти вкореня , че не се очертава скоро да внесем, преди две години имахме , но търсенето беше слабо и повече не сме запитвали

omggggДата: Вторник, 02.10.2012, 18:08 | Съобщение # 22
Балканче
Съобщения: 5
Здравейте !
Рових в нета и попаднах на този форум. Преди 7 месеца някъде в 3 саксий зарових бая семки от портокали, лимони. Сега са пораснали. На снимките по-доло се вижда, че 1-то лимонче расте стабилно, но съм чувал, че трябва да го подрежа, защото расте нависочина само. Тоя лимон пие вода като лудо. Както ве вижда на снимките ги държа на джама.
Та ето снимките, какво да правя от тук нататък за през зимата:

Прикачвания: 6253011.jpg(171Kb)

OrdonezДата: Вторник, 02.10.2012, 18:43 | Съобщение # 23
Лексус
Здравей, ще ти кажа , аз какво бих направил, бих разсадил всичките в отделни саксии докато е време и догодина бих ги облагородил. А сега можеш да ги оставиш на височина примерно около 40 - 50 см там да ги клъцнеш, за да започне да заяква съблото и да е готово догодина за облагородяване. Нека и Пинок се изкаже или Петраки, но като знам втория какъв мързел го е налегнал , надали. biggrin

pinokioДата: Сряда, 03.10.2012, 17:36 | Съобщение # 24
Трабант
omgggg, здравей!
Не му е времето сега за подрязване вече.Последния вегетационен цикъл на цитрусите е пред завършване.Сега листата ще започнат със застудяване на времето да прехвърлят всички захари и ауксини към корените.Тези вещества ще бъдат жизнено необходими през пролетта/новия вегетационен период/ за нарастване на растението.Подрежеш ли сега-през следващата година растенията ще живеят,но ще вегетират-простто ще съществуват без растеж.Освен това още нямаш вдървяване на ствола.
Пресаждането в отделни саксии е чудесно за тях без да пипаш корените.Можеш да го направиш през два сезона:или малко по късно-ноември/декември,или през пролетта-април/май.Прави се веднъж на три години за цитрусите.През това време ще можеш да се ориентираш добре в какви контейнери и какъв субстрат да го направиш.
Подрязване ще започнем през пролетта-примерно м.април/май когато започнат да избиват пъпките на първите леторасли.Има някой особености при това действие,който зависят от това дали ще гледаш растението с декоративна цел/за красота/ или за плододаване.До тогава имаш време да решиш.
biggrin

omggggДата: Четвъртък, 04.10.2012, 09:35 | Съобщение # 25
Балканче
Благодаря за информацията ! На голямото растение, определено ствола почва да изменя външният си вид да става тук-там сбръчкано. Искам ги за плодове. Хич не ми трябва някакви зелении ей така. През зимата мога ли да ги държа на по-малка светлина и стайна температура да кажем над 14 градуса до 18 нещо такова.

OrdonezДата: Четвъртък, 04.10.2012, 13:22 | Съобщение # 26
Лексус
Можеш разбира се , но все пак да има някаква светлина в противен случай бавно започват да губят листна маса. Най добрата им температура зимата е до 14С по топло недей им прави

omggggДата: Сряда, 10.10.2012, 23:10 | Съобщение # 27
Балканче
Днес ходих в баумакс, имаше разпродажби. Имаше малки ананасови храсти, всеки нацена 31 лв. и навсеки имаше 5-6 см. Нямам какво да правя, безработен съм и за това ме е обхванала тая идея с тея дръвчета и прочие, та да си дойда на думата - цената заслужава ли си ? Колко плодове ражда 1 храст ? Ако сметнем, че голям ананас струва 5 лв. идва че след 6-тият плод ще съм на аванта :D. Не е ли най-добре да си купя ананас и пак да засявам семките или то няма семки ... biggrin :D biggrin
Сега чета из нета спуквам се от смях ххахахаха. Май да направя 1 снимка да ми кажете дали не са декоративни, ама пък имат малки 5-6 см. ананасчета по тях. tongue
Как ви се струва това:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=fCjE7SPbzzM

Съобщение редактирано от omgggg - Сряда, 10.10.2012, 23:18

OrdonezДата: Сряда, 10.10.2012, 23:39 | Съобщение # 28
Лексус
да така можеш да си вкорениш ананас, а ако те мързи и нямаш доверие на този метод виж тук.

МАРКИРАЙ ТУК

PS: Имаме и малки ананаси на 5 лв (млади растения)

omggggДата: Четвъртък, 06.12.2012, 12:59 | Съобщение # 29
Балканче
Здравейте. Разделих си лимончетата, но имам проблем с температурата. В моята стая температурата е 15 градуса, вечер пускам климатика и става 20. В другите стаи температурата максимално е 12 градуса, с опция зимата да падне значително. Не мога ли да си ги гледам в стаята си - висока ще им е температурата ама в другите стаи вечер се топлят или пък е отрицателна температурата (като дойде баш зимата).

pinokioДата: Четвъртък, 06.12.2012, 18:26 | Съобщение # 30
Трабант
И двата варианта са възможни.
1.Най добре би било да ги прехвърлиш в "другата",студената стая още преди 20-тина дни.Сега също може,но е възможен и стресово състояние-да окапят листата.
2.От друга страна-те вече са "свикнали" при определена температура,влажност и топлина.Ще изкарат зимата и там,където са,но следващата година няма да растат толкова много,колкото ти се иска.Вкоравяването на стъблото ще се забави с една година.
В случая употребявам един израз за който понякога ми се обиждат:растенията са твои-ти решаваш!
biggrin

Форум Екзотик Плантс България » Въпроси и отговори / Questions and Answers » Въпроси отнасящи се до растенията » Размножаване на дървета и храсти
Страница 2 от 3«123»
Търси: