Paw Paw - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 16:35
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 1 от 11
Форум Екзотик Плантс България » ЛЮБОПИТНО ОТ ЕКЗОТИЧНИЯ СВЯТ » Плодове » Paw Paw (Индиански Банан, Пау пау)
Paw Paw
OrdonezДата: Неделя, 15.12.2013, 18:25 | Съобщение # 1
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Статус: Offline
Това е невероятно вкусен плод, лично мое мнение, а и не само мое, но ще наблегна на личните си наблюдения относно съхранението и вкусовите му качества.

Не знам дали съм писал по темата, възможно е..., но смятам че трябва да споделя наблюденията си от последните тестове за съхранението на плода при шоково замразяване.
Разполагам с фризер за шоково замразяване, това означава, че плода който е сложен вътре се замразява за около 10 минути.
Температурата която се поддържа вътре е постоянна от -18С до - 22С в зависимост от настройките. Така , няма да изпадам в обяснения за марка и модел, само ще споделя , че е Самсунг, що годе нов 3 годишен модел, който не образува никаква скреж. От 3 години замразявам плодове, предимно череши, част от които вадя за коледните празници, друга част през месеците - януари и февруари. Черешите след като се размразят бавно изглеждат на вид все едно сега са скъсани, с перфектно зелени дръжки, но нека ги оставим тях и да мина по темата.
Днес 15 декември извадих замразен плод Паупау, плодът беше обелен и сложен в пластмасова кутия с капак и по този начин замразен. Размразяването му отне около 20 минути на стайна температура. Вкусът му не бе променен по никакъв начин, както и структурата на плодовото месо. Плодът е събиран на 3-4 септември 2013 година. Четири месеца е бил замразен и никаква промяна във вкуса. Това ме кара догодина да замразя повече плодове за зимата. Тествал съм с портокал и мандарина, не се получава, месото след размразяване е пихтиесто и с нарушена структура. За сега съм тествал череши и пау пау и резултата е повече от отличен.
Забележка : Не губи вкусовите си качества по никакъв начин, не е приел странични миризми характерни за други случаи. Надявам се да съм бил полезен с този експеримент.
Прикачвания: 5192249.jpg(54Kb)

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

poj160arДата: Сряда, 22.01.2014, 13:04 | Съобщение # 2
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Статус: Offline
Това е много похвално Гого. Значи ако и ние имаме късмет ще се възползваме от тази "екстра"! biggrin

Добавено (22.01.2014, 12:04)
---------------------------------------------
Нещо интересно:
My WebPage

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Неделя, 15.12.2013, 20:15

Форум Екзотик Плантс България » ЛЮБОПИТНО ОТ ЕКЗОТИЧНИЯ СВЯТ » Плодове » Paw Paw (Индиански Банан, Пау пау)
Страница 1 от 11
Търси: