Колекция ябълки - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 04.12.2016, 04:54
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 1 от 11
Форум Екзотик Плантс България » Art Of Bonsai & Topiary » Моят Бонсай » Колекция ябълки (Бонсай)
Колекция ябълки
pinokioДата: Неделя, 06.05.2012, 05:52 | Съобщение # 1
Трабант
Група: Проверени
Съобщения: 188
Статус: Offline
Разказват в стари времена:
През девет планини,край десетта.
През девет океана,край десетти.
През девет царства,край десетто.
Живял бил.....
Така започват обикновенно приказките.
Това,което ще Ви разкажа ми се случи преди два дни.Не зная дали е приказка-това Вие ще решите.Предавам Ви го така,както беше.
На врата ми спря някакъв странник-сиво наметало/старо,но чисто/,дълги коси-побелели,в ръката му-дълъг,прав кол на който се подпираше.Усмихна се и каза:
-Добър ден!Ще ми дадете ли чаша вода?
Поканих го да влезе,донесох вода и след,като я изпи забеляза любопитния ми поглед.
-Сигурно се чудиш кой съм,какъв съм и откъде съм?Ще ти разкажа.Аз съм магьосник, този дълъг кол на който се подпирам е магическия ми жезъл.Тръгнал съм по света да търся дървото на желанията
-????/мълчах учтиво аз/
-Моят учител ми е разказвал,че учителят на неговия учител е бил някакъв много древен и много силен магьосник.Живял е бил още по времето на драконите,елфите и троловете.Разбирал се чудесно с всички.Бил толкова силен,че разбирал дори и дърветата.Толкова добре ги разбирал,че дори някои го наричали дървения човек.Направил невиждана магия-омагьосал едно дърво и го превърнал в "Дървото на желанията".Искал да помогне на хората.В началото всичко било наред.Кой идвал да измоли от дървото здраве за своите близки,кой по добра реколта.Един ден магьосника забелязал,че дървото започнало да линее.Листата му започнали да окапват,клоните да изсъхват и магьосника докоснал дървото за да разбере какво става.Разбрал веднага-един пожелал парите на приятеля си и дървото изпълнило желанието му.Друг-младата и красива жена на съседа си-дървото изпълнявало.И т.н и т.н.Ядосал се магьосника,ядът му преминал в ярост,а яростта в гняв.Замахнал с магьосническия жезъл/най мощтния жезъл в света/ и обградил дървото с крепост.Камък,дърво и желязо,огън и лед-споени с най могъщите магии на света изградили замък около дървото.Бойни кули по стените,тежки далекобойни катапулти за магии пазели дървото.Никой повече не доближил до дървото.Та,тръгнал съм да търся този замък и дървото заради хората.Те се нуждаят от надежда.Целта на всяко едно управление е да направи живота на хората по лек и по хубав,а управниците трябва да го изпълнят.Това им е работата.Но,той става все по лош и все по тежък.Да те питам:Има ли по вашия край големи и страшни крепости с големи дървета вътре в тях.Колкото и голям да е бил древния магьосник-крепостите и дървета не могат да бъдат местени.
-Има,съвсем наблизо-отговорих му аз.
-А,ти какво си?Малко дървено човече!И каква е тази крива и суха клечица на която се подпираш?Вземи си нещо по голямо и право-като моя жезъл.Благодаря за водата и сбогом.
Вие решете това приказка ли е или истина.
А,аз какво направих ли?Нищо.
Вземах замъка и дървото на желанията и ги преместих на друго място.
Та,ако видите в мястото,където живеете едно дървено човече да върви по улицата и да носи замък на гърба си и дърво в ръцете-не се чудете какво и това.Бързо си пожелайте нещо хубаво.Дървото ще изпълни желанието Ви.
Това написах аз през лето господне 2012 сл.р.Христа,през шестия ден от петтия месец
Магьосник pinokio.

Прикачвания: 7744322.jpg(67Kb) · 4189972.jpg(95Kb) · 4750398.jpg(62Kb)

OrdonezДата: Събота, 12.05.2012, 02:20 | Съобщение # 2
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Страхотно есе, бравос , както за старанието , така и за любовта към растенията

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

pinokioДата: Събота, 12.05.2012, 04:50 | Съобщение # 3
Трабант
Е,опитах се да претворя в действие някои мои виждания за това какъв трябва да бъде/или какво трябва да представлява/ един форум.За сега само изпоплаших народа. biggrin
Хайде сега ти ми кажи какъв вид е тази ябълка?

Прикачвания: 8504745.jpg(57Kb) · 8649639.jpg(54Kb) · 8488040.jpg(57Kb)

chubaka80Дата: Събота, 12.05.2012, 11:35 | Съобщение # 4
Симсон
Съобщения: 21
Незнам Пинокио дали това което ще напиша е спам но просто не можах да се стърпя да не те поздравя. Пин велик си човеко днеска денят ми започва с усмивка и за това си виновен само ти чесно БРАВОООООООО....

pinokioДата: Неделя, 13.05.2012, 08:14 | Съобщение # 5
Трабант
Благодаря за добрите думи,Чубак.Просто-хоби.Нищо повече.Хоби,което доставя радост и удоволствие.
Това е райската ми ябълка-не зная какъв вид е.От три години върви по пътя на Бонсай-хоризонтиране на кореновата система,развитие на короната.Колебаех се в началото да махна ли подложката/чрез отводи/,която е от дюля.Вижда се мястото на калема.Този тип дървета/на калем/не се признават за Бонсай поради различната кора при порастването.Ще стане великолепна екзотика в саксия и напълно ще отговоря на съдържанието на този форум.Надявам се до две години да имам и плод.
biggrin

pinokioДата: Неделя, 03.06.2012, 08:37 | Съобщение # 6
Трабант
И тази година малкото дървено човече ще си хапва малки,вкусни ябълки:

Прикачвания: 4182339.jpg(71Kb) · 6854759.jpg(60Kb) · 9442415.jpg(38Kb)

Блокиран1Дата: Неделя, 03.06.2012, 09:51 | Съобщение # 7
Младши Оратор
Група: Блокирани
Съобщения: 98
Поздравления, Пин, имаш невероятното търпение да чакаш и се грижиш продължително до резултат! Евала, пич!

Живея в настоящето ....и се радвам на възможностите , които ми предлага !!!!

Форум Екзотик Плантс България » Art Of Bonsai & Topiary » Моят Бонсай » Колекция ябълки (Бонсай)
Страница 1 от 11
Търси: