Размяна резници - Page 2 - Форум Екзотик Плантс България
Сряда, 07.12.2016, 11:33
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 2 от 5«12345»
Форум Екзотик Плантс България » Млад Градинар » Размножаване на екзотичните растения » Размяна резници (търсене и предлагане на резници, семена и т.н)
Размяна резници
wrongdreamerДата: Сряда, 11.02.2015, 10:35 | Съобщение # 16
Лада
Група: Проверени
Съобщения: 889
Статус: Offline
Не съм опитвал, но познавам човек който има поне 10. Дървото е много, много красиво. Лесно се отглежда защото е доста устойчива на гъбни. Той казваше че има "екваториален" вкус. Каквото и да означава това. Много студоустойчива / той затова я е садил /. Дори си мисля, че тук е топло и няма да е същата. Това е стар сорт и в САЩ не е много на мода, но любители с добри познания го ценят. Червени са, сладки и сочни. Средно едри. Като всички стари сортове не са кой знае колко красиви, но са плътни и трайни. Определено не обичат резките промени в условията.
Ако ги предложиш, ще има любители които ценят старите сортове като Макинтош, Кортланд, Пинова, Макун, Мутцу, Ашмед'с кърнъл и т.н.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

grДата: Сряда, 11.02.2015, 12:05 | Съобщение # 17
Симсон
Съобщения: 63
Мога да предложа калеми от следните сортове ябълки:

COX ORANGE PIPPIN
KIDD'S ORANGE RED
ASHMEAD'S KERNEL
PITMASTON PINEAPPLE
FIESTA
ДЖОНАТАН
ЦАР АЛЕКСАНДЪР
ЖЪЛТ БЕЛФЛЬОР
ШАРДЕН
БЕЛГОЛДЕН

Първите 5 са още млади и не съм ги опитвал. Ашладисани са на отделни клони, не самостоятелни дървета. Все пак могат да се отрежат 2-3 калема.

wrongdreamerДата: Сряда, 11.02.2015, 18:32 | Съобщение # 18
Лада
Всъщност KIDD'S ORANGE RED е новозиландски и произлиза от FIESTA но ги наричат английски.
Това е една великолепна колекция. Всички са студоустойчиви и половината почти не боледуват.
Браво, брависимо за асортимента.

OrdonezДата: Сряда, 11.02.2015, 19:47 | Съобщение # 19
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
gr, веднага се записвам за

COX ORANGE PIPPIN - 2 бр - на 8 пъпки ако може
KIDD'S ORANGE RED - 2 бр - на 8 пъпки ако може
ASHMEAD'S KERNEL - 2 бр - на 8 пъпки ако може

пиши какви калеми искаш в замяна, дължина и дебелина също ми пиши, както казах имам прайм джаянт ( италиански от производител на калеми ) и каквото друго се сетиш пиши smile , така също и размери и дебелина, единствено прайм джаянт не мога да ти направя на дебелина, защото са стандартни италиански и няма как да промена , като дебелина smile , те са прави с по 10 пъпки всеки един

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

grДата: Четвъртък, 12.02.2015, 11:09 | Съобщение # 20
Симсон
Ordonez, имаш ги! Като ида до градината ще нарежа. Няма нужда нищо да ми пращаш сега.
По принцип се интересувам от кудранията, но виждам че няма засега. Ако ти докарат един калем ще ми свърши работа (имам семенаци от маклура).

OrdonezДата: Четвъртък, 12.02.2015, 21:08 | Съобщение # 21
Лексус
Чакам с нетърпение, подготвил съм подложките.

Айде бе колеги , няма ли желаещи за италианските резници, ако няма да ги присадя и тях smile , имам още десетина гизели, чакат smile

grДата: Събота, 14.02.2015, 10:22 | Съобщение # 22
Симсон
Забравих да кажа, че имам и азиатска слива сорт Lizzie. По-различна е от европейските. Раздавам калеми.

wrongdreamerДата: Събота, 14.02.2015, 13:44 | Съобщение # 23
Лада
gr, аз искам. На каква подложка ? Имам една Кюстендилска за бастисване. Пише че е много сладка. Брал ли си вече ?
Ако ще пращаш нещо на Ordonez, пъхни ми един калем моля. Дай боже да имам нещо което те интересува, но ако нямам ще те черпя едно растение при поръчка. Аз съм много близо до разсадника та затова.

poj160arДата: Събота, 14.02.2015, 18:04 | Съобщение # 24
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
gr, и аз бих се възползвал от два резника от Lizzie ако има разбира се в повече! surprised Нещо ако те интересува и се окаже, че го имам веднага ти го пращам. Ние двамата поне сме "съседи" както се вика, един "Копяновец" ни дели ... smile

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Събота, 14.02.2015, 18:07

grДата: Неделя, 15.02.2015, 14:03 | Съобщение # 25
Симсон
Ще има и за вас.
Аз съм я присадил на джанка, предполагам и на всякакви сливи ще стане. Плодовете са едри, сърцевидни със заострено връхче. Аз ги чаках да узреят хубаво, но се оказа че са много сочни, направо вода тече от тях. Така че предполагам трябва да се пробват малко по-рано. Листата също са по-различни. Удължени са малко като на праскова.

poj160arДата: Неделя, 15.02.2015, 14:09 | Съобщение # 26
Лексус
gr, applause good

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

wrongdreamerДата: Неделя, 15.02.2015, 14:20 | Съобщение # 27
Лада
gr, applause good
и от мен !

OrdonezДата: Неделя, 15.02.2015, 14:39 | Съобщение # 28
Лексус
gr, сорта е много хубав, , ако имаш изпрати ми и на мен един два калема по 6-7 пъпки поне, благодаря. Колеги казвайте на кой да пращам Прайм джайнт или там каквото искате, защото след седмица няма да имам никакво време.

poj160arДата: Неделя, 15.02.2015, 14:54 | Съобщение # 29
Лексус
Гого, какво беше точно Прайм джайнт, не открих нищо в интеренет? Явно не го изписвам правилно. Дали не беше някаква лоза или малина (къпина) ако не бъркам?

Съобщение редактирано от poj160ar - Неделя, 15.02.2015, 15:17

OrdonezДата: Неделя, 15.02.2015, 15:25 | Съобщение # 30
Лексус
Prime Giant - череша - Prime Giant Cherry

It is one of the most high-caliber varieties, with a firm pulp and sweet.
This variety is more interesting at the beginning of the season.

Форум Екзотик Плантс България » Млад Градинар » Размножаване на екзотичните растения » Размяна резници (търсене и предлагане на резници, семена и т.н)
Страница 2 от 5«12345»