Колекцията на Ордонез - Форум Екзотик Плантс България
Четвъртък, 27.07.2017, 07:40
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 1 от 212»
Форум Екзотик Плантс България » ФОРУМЕН ОФТОПИК » Персонални колекции на участниците във форума » Колекцията на Ордонез (Колекция 2012 година)
Колекцията на Ордонез
OrdonezДата: Вторник, 01.05.2012, 02:23 | Съобщение # 1
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3803
Статус: Offline
Здравейте , направих този раздел, като смятам първи да пусна темата, днес 1 май започвам снимки с описание на моята колекция, надявам се и останалите членове на форума да го направят, като създадат в раздела свои теми със снимки и описание. Пожелайте ми успех, защото аз ви го пожелавам , въоръжавам се с фотоапарата и напред към градината.

Есента на 2011 беше старателно изваден и зимуваше в отопляемо помощение на 20С засаден е отново на 20 март - Червен Абисински банан Маурели.

Страхотен Саликс, любимата ми вариация, засаден на 10 април директно в земята, ще следя развитието му.

Млад разсад

Първи цветни пъпки скоро ще отвори Пепино

Последното дръвче Донътс сорт НЛО цъфна в целия си блясък, останалите имат доста плодове

Koreana (Abies) - редки екземпляри за нашите географски ширини, фаворитът ми сред иглолистните

Donuts Peach - var. UFO с много плодчета

Темата ще я продължа днес малко по късно че ми изкочи работа............................

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

OrdonezДата: Вторник, 05.06.2012, 23:11 | Съобщение # 2
Лексус
Annona cherimola, originally called Chirimuya - 18 месечно растение

OrdonezДата: Неделя, 10.06.2012, 16:23 | Съобщение # 3
Лексус
Колекцията сметнах да я направя в 4 части две за малката градина 1 ва и 2 ра част и 3 та и 4 та за голямата градинка. В първа част показвам 5-6 вида растения във втората ще наблегна на повечко видове като ще се опитам да осигуря повече място на мемори картата понеже повече от 12 минути нямах в момента . В останалите части част ще покажем как се държат конкретно папаите при нашите условия, Личитата, цъфтежа на Тамарило, засаждане и оформяне на Фотиния (подрязване Топиари). Засаждане на Актинидия Аргута в ОГ, конструкция за катерене, лятна резитба на Актинидия (киви) задължителен приом.
Подхранване и стимулиране на кореновата система на растенията и други.

Част 1 ва - За по добро качество направете настройките на резолюция 720р

OrdonezДата: Понеделник, 25.06.2012, 15:45 | Съобщение # 4
Лексус
Пускам снимки на градина която направихме в ранната пролет изключително с цъфтящи + малък алпинеум , няколко храсти и дръвчета (иглолистни и широколистни). От нас се изискваше да вкараме 1000 растения най малко цъфтящи , но повече от 920 броя не успяхме да засадим поради липса за целта вече место, вкарахме и двайсетина храста + иглолистни и др. Дизайна е на собственика, там не ни разреши да вилнеем :), поддръжката на растенията също е негово дело, снимките също са правени от него , така че , нищо не мога да направя по темата, освен да покажа снимките които той ми изпрати. Самата градина в никакъв случай не е представена добре с тези снимки, има много красиви алеи с бегонии и ниски японски кленчета бътерфлайки, алпинеума виждам е занемарен не се почиства и явно и не се полива, което ме дразни, че не се поддържа както трябва, но всеки сам избира какво да прави и как да го прави.

Блокиран1Дата: Събота, 25.08.2012, 16:59 | Съобщение # 5
Младши Оратор
Група: Блокирани
Съобщения: 98
Без претенции за върховност в цветната естетика, мога да кажа, че единственото нещо , което ми хареса и впечатли в тази градина са .....цветарниците от дърво/предполагам/! Но всеки с вкуса си ! Аз не харесвам разни гипсови фигури, смятам ги за кичозни! Подбора на цвета в цветните композиции е повече от убийствено негалещ окото...! Язък за труда и мястото.....Нищо лично към никого!

Живея в настоящето ....и се радвам на възможностите , които ми предлага !!!!

OrdonezДата: Неделя, 26.08.2012, 00:14 | Съобщение # 6
Лексус
права си , но това искаше плащача Стоян Анастасов и се съобразихме с мнението му.

to30Дата: Петък, 19.10.2012, 22:05 | Съобщение # 7
Симсон
Съобщения: 34
Градината е страхотна и фигурките са хубави,но в по-малки количества. За цветята без думи. Уникални!

AxselДата: Четвъртък, 29.11.2012, 16:41 | Съобщение # 8
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 16
Пич,не знам каккво друго да кажа,освен,че ти свалям шапка.

OrdonezДата: Четвъртък, 20.12.2012, 21:31 | Съобщение # 9
Лексус
Тия дни смятам да кача снимки. Тази година съм решил нищо да не защитавам по никакъв начин, всичко ми е както си беше през лятото : Банани, Ягодова Гуава, Брахеа едулис, Трахикаруси (те никога не са защитавани) , цикаса, маслини, нови две юки елефантипес, питоспорум тобира и новозасадените кордилинета, които за моя изненада са в перфектна кондиция и здраве до момента.

OrdonezДата: Петък, 01.02.2013, 19:44 | Съобщение # 10
Лексус
За сетен път опровергаваме скептиците относно тоз прекрасен вид Питоспорум Тобира. Никаква защита на моя обект - никога. Растението е произведено от нас от семе, 5 годишно.

Забележете , едва доловими повреди на най младите листенца, заварени недоразвити в късната есен.

Вече наистина смятам да заредя магазина ни с този вид , предвид състоянието му вече 4 ри години без защита. Големи растения могат да се видят почти навсякъде из Средиземноморието.

Блокиран3Дата: Неделя, 03.02.2013, 19:50 | Съобщение # 11
Москвич
Съобщения: 311
Ordonez, Какъв е тоя дзвер Питоспорум Тобира ? Не си споменавал до сега за него.

София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /
LZ1LPK, A1(Rh-)http://exotic.bg/

MadakeДата: Сряда, 27.03.2013, 02:47 | Съобщение # 12
Балканче
Група: Проверени
Съобщения: 7
Ordonez, с климата при вас, а и в цяла южна България Pittosporum-а ще расте без проблем. Аз имах 3 растения с височина от 1,30 до 1,80 м. Единят беше като храст, а другите два оформени като дръвчета с корона и отгледани от семена. Никакъв проблем с презимяването до 8-та година когато измръзнаха. Аз съм в зона 7б-8а със специфичен микроклимат към 8б защото съм в центъра на града и с южно изложение.
На седмата година след зимата кората по стъблата се напука и то на дълбоки бразди по дължина, но растенията продължиха да растат. На осмата зима, обаче, измръзванията по стъблото им видяха сметката. На листата нищо им нямаше, но стъблата се напукват невъзвратимо. Кората се свива и оголва стъблото до бяла сърцевина. Наблюденията ми са, че младите растения много по-лесно се справят с ниските температури отколкото по-старите. Мисля, че причината е в смолата, която измръзва. При по-възрастни растения може евентуално да се прави пасивна защита с импровизирана оранжерия с найлон. ще пробвам с поредния 5 годишен питоспорум, който е в саксия и зимува в неотопляема оранжерия покрита с фолио.

Белград-София
svetbiljaka.com

OrdonezДата: Неделя, 02.06.2013, 15:50 | Съобщение # 13
Лексус
Наровете цъфтят

Влажното време напоследък се отразява положително на хибискусите

Прикачвания: 6328973.jpg(130Kb) · 8931392.jpg(210Kb) · 4347030.jpg(204Kb)

OrdonezДата: Сряда, 05.06.2013, 12:47 | Съобщение # 14
Лексус
Череши, сорт Бинг, по ниска киселинност от сорта Ван, по тънка и зелена дръжка, по силна родовитост, не е нужен опрашител за разлика от сорта Ван

Сорта Ван - видимо по къса дръжка с червени оттенъци по нея, а плода е с ясно изразени две полукълба. По добър пазарен вид от Бинг, но с по висока киселинност.

Прикачвания: 0642156.jpg(143Kb) · 6154721.jpg(155Kb) · 2297793.jpg(143Kb) · 1894303.jpg(227Kb) · 3383701.jpg(134Kb)

poj160arДата: Сряда, 05.06.2013, 15:00 | Съобщение # 15
Лексус
Съобщения: 2153
Страхотно големи череши, браво. Карай за Русия, докато не са се поминали... biggrin

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Форум Екзотик Плантс България » ФОРУМЕН ОФТОПИК » Персонални колекции на участниците във форума » Колекцията на Ордонез (Колекция 2012 година)
Страница 1 от 212»
Търси: