Колекцията на Милен - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 23.07.2017, 07:35
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 1 от 11
Форум Екзотик Плантс България » ФОРУМЕН ОФТОПИК » Персонални колекции на участниците във форума » Колекцията на Милен
Колекцията на Милен
milenДата: Събота, 19.05.2012, 10:07 | Съобщение # 1
Симсон
Група: Блокирани
Съобщения: 22
Статус: Offline
Цъфтящ банан в домашни условия:

А това са част от домашната колекция:портокал,лимон,грейпфрут,гуава(от Жоро)-не се вижда много добре,помело и киви(сорт Джени):

праскова Донътс-има вече и малки плодчета:

Малко маслини и магнолия:

хосуи-догодина ще цъфне и дано даде плод:

това е opuntia ficus-indica в саксия:

и в земята.ясно се виждат пораженията от зимата:

След няколко дни ще кача и снимки на останалата част растения.
Прикачвания: 6909807.jpg(152Kb) · 5333285.jpg(130Kb) · 6081332.jpg(152Kb) · 4295782.jpg(163Kb) · 3045080.jpg(163Kb) · 9544746.jpg(156Kb)

OrdonezДата: Събота, 19.05.2012, 13:36 | Съобщение # 2
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3803
Милене интересувам се от кактусите, значи това в саксията е фикус индика - ок, от червените смокини ли ти ражда или от жълтите, това ми е първия въпрос и втория ми е следващата снимка на този с пораженията от индика ли е или просто е някаква опунция и ако е индика би ли споделил как е оцелял , как си го защитил и евентуално какви температури реално е понесъл имам няколко дворни опунции , които при мен нямат никакви поражения, имам и една индика раждаща червени сладки смокини, но не се решавам да я засадя на двора.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

milenДата: Събота, 19.05.2012, 15:24 | Съобщение # 3
Симсон
И двата са фикус индика и не са цъфтяли и не са давали плод.А този в земята го засадих първите дни на март тази година,т.е. не е презимувал там.Тези поражения са му от кратките застудявания под нулата.Според мен трудно ще издържи цяла зима.

pinokioДата: Неделя, 20.05.2012, 05:50 | Съобщение # 4
Трабант
Група: Проверени
Съобщения: 188
Сори за спама,ЪмЪ къде е тази колекция бре хора?
Аз нищо не виждам.Не излиза нито една снимка.

OrdonezДата: Неделя, 20.05.2012, 12:12 | Съобщение # 5
Лексус
Piniok пробвай да влезеш в сайта с друг браузър сигурно нещо е бъгнал твоя пробва с експлоръра , мозила, опера, абе смени си браузъра или го преинсталирай.
ПС: Милене може ли снимка на банана в цял ръст

milenДата: Петък, 25.05.2012, 08:40 | Съобщение # 6
Симсон
Бананът в цял ръст:

Вече се показват и малките бананчета:

А ето и едно цъфтящо 8-годишно кафе:

to30Дата: Петък, 19.10.2012, 22:11 | Съобщение # 7
Симсон
Съобщения: 34
Лееллеле с банан ме уби! Страхотен е! За разлика от моите. Вече станаха три,а аз един не мога да накарам да расте. Може ли да попитам за тези камъчета с които е посипан двора от къде се взимат? Сега строим,оправяме двор и има места,които искам да засипя с малки камъчета да стане бяло. Нещо като това но да са бели. wacko

OrdonezДата: Петък, 19.10.2012, 23:53 | Съобщение # 8
Лексус
Утре ще ти дам на ЛС един телефон на фирма доставчик, мисля беше 13 лв тона, около стотина лева и ще направиш чудеса в двора с тях. Наскоро правихме една ботаническа градина и толкова ни излезе на нас, но в момента нямам координатите, но обещавам утре да ги взема, фирмата е Пловдивска доставя на место и е адски евтино.

Форум Екзотик Плантс България » ФОРУМЕН ОФТОПИК » Персонални колекции на участниците във форума » Колекцията на Милен
Страница 1 от 11
Търси: