Градината на Райчо - Page 3 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 07:06
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 3 от 6«123456»
Форум Екзотик Плантс България » ФОРУМЕН ОФТОПИК » Персонални колекции на участниците във форума » Градината на Райчо (Снимки)
Градината на Райчо
reimbrantДата: Неделя, 26.01.2014, 23:57 | Съобщение # 31
Трабант
Група: Проверени
Съобщения: 141
Статус: Offline
Аз съм на високо в стара планина и не мога да снимам моите неща покрити с снягсега тука ме затрупва снега но пускам една снимка на мойта джунгла от лятото.

Добавено (26.01.2014, 22:52)
---------------------------------------------
Баща ми е хванал един приятел да присабда някакви праскови понеже аз съм зает с разкарването на децата които са си дошли в случая от Лондон,това е големият ми син с приятелката му англичанка,на която много и харесва тук в БГ и вече 3 години съм яко екскурзовод.

Добавено (26.01.2014, 22:57)
По балкани по морета по планински водопади,акъла и взимаме с наште красоти

Прикачвания: 8730124.jpg(85Kb)

За да победи злото,е необходимо само едно нещо-добрите хора да не правят нищо

OrdonezДата: Неделя, 26.01.2014, 23:58 | Съобщение # 32
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Ще е интересно да се види на живо, само едно въпросче, каква е целта на тази формировка на ябълките ??

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

reimbrantДата: Понеделник, 27.01.2014, 00:22 | Съобщение # 33
Трабант
това е една малка част от джунглата ами това е някаква малка ябълкакоятоне знамкаква е формировката,имам огромни дървета които чистя из вътре и горе по върха режа метлите/лакомниците/,та това е млада ябълка има сортове коитовърят като луди и яко режа има сортове които от втората година почват раждане и неправят клонита за всички различно,е не че съм голям спецеалист ама както и да е

reimbrantДата: Вторник, 28.01.2014, 10:33 | Съобщение # 34
Трабант
това е ти прецени
Прикачвания: 8855172.jpg(68Kb)

OrdonezДата: Вторник, 28.01.2014, 10:39 | Съобщение # 35
Лексус
прилича на Phoenix Canariensis , определено не е Дактилифера

reimbrantДата: Вторник, 28.01.2014, 11:10 | Съобщение # 36
Трабант
Тази Дакталифера ли е по студоустойчевата които имаш че не съм в час с тези неща, значи остава в поръчката ако е така нали.

Добавено (28.01.2014, 10:10)
Направо си я пращай твойта финикова само ми обясни ако не те притеснявам разликата между двата вида. благодаря предварително и ме извини за неукоста ми ама нали човек се учи до къто е жив ,важното е мерак да има.

OrdonezДата: Сряда, 29.01.2014, 16:51 | Съобщение # 37
Лексус
Здравей Райчо, днес ти звънях , но не можах да ти обясня както трябва , понеже бях на едно кръстовище и правих обратен завой в забраненото, а и потока коли ме изнерви , сега, ето какво ще правиш

1 Понцирус Трифолиата - садиш на двора , когато решиш, няма проблем, може и утре и в други ден
2. Кармен - садиш на двора когато решиш
3. Фейхоа - поливаш обилно и садиш след седмица
4, юка елефантипес, - внимавай да не я дехидратираш, срежи върха и 1-2 см надолу за да започне разклоняването, растенията зимуват на вън, ти ги видя къде, внимавай при температури под -7-8С там някъде са критичните за листата, а за самото растение критични са -12С
5. пау пау- не го бараш държиш го в неотопляема стая и го вадиш на вън през март месец на полусянка. Ториш по предписание , писано е много
6. манджурска череша - садиш на двора веднага когато решиш, режеш върха за да се разклонява, че сега са големи саръци по над 150 см
7. тропическа гуава - не съм ти изпратил понеже ме е страх че не държи под -4С
8 канарски финик по малък размер - внимавай да не го дехидратираш , дръж в не отопляема стая и по етапно можеш да прибереш след седмица на топло, но не изведнъж
9. кумкуат - растението е с плодове, не са узрели, зреят през март , април, този сорт, няма опасност от де хидратация, в оранжерия бяха поливани редовно
10. мандарина Сатсума - доста бяхме засушили растенията , прехвърляш в по голям съд с хубава почва, поливаш обилно и прибираш в не отопляема стая, след седмица можеш да започнеш да я климатизираш на по топло за да започне вегетацията , но постепенно, че са капризни и се стресират при резки промени, могат да окапят листата, но само това, нищо друго.
Пожелавам ти успех.

Имам една молба, понеже на принтера му свърши мастилото и съм писал на лист хартия с химикал списъка ти, моля те провери дали всичко съвпада, бройки и т.н, да няма нещо писано а да липсва, макар, че ме съмнява, но така да съм по спокоен и ми кажи всичко ли е наред.

reimbrantДата: Четвъртък, 30.01.2014, 12:22 | Съобщение # 38
Трабант
Всичко е точ,мандарината е в голяма саксия с готина почва и намокрена обилно,вече мога да спя спокойно до следващата поръчка която леко по леко ще започне да ме гложди по малко. но вече ще съм по търпелив обещавам.новата поръчка ще ти я напиша на лично и като се съберат 5 6 неща може да се пращат или пък наи жероятно като идвам към Филибе ще се отбивам в новият магазин хем да го видя и тайничко да се изненадам и с нещо което не го знам и да си купя.Чао за сега и поздрави от топло Карлово ,Вчера сутрин беше плюс 1 градус, а тази сутрин 0 градуса.иначе неотопляемият етаж в който сложих нещата ми е 9 градусанад нулата.

OrdonezДата: Четвъртък, 30.01.2014, 12:48 | Съобщение # 39
Лексус
температурата е добра , екстра е

reimbrantДата: Понеделник, 24.03.2014, 23:07 | Съобщение # 40
Трабант
Здравейте приятели,днес щтракнах някое кадро на новото ми аматйорско кактусово кътче.средното саксийче е шадраванче соларно,/благодарение на Иво Диков/ само че снимките ги правих късно вечерта когато слънцето го нямаше вече но май месец като ми дойдете на гости нещата ще са по различни и густото ще е на ниво,там ще има и басейн с шезлонги и чадъри и масички.Последната снимка е на зародиша на барбекюто,през месец май ще съм ги направил нещата на 6+.Обещавам.
Прикачвания: 5047724.jpg(99Kb) · 7324498.jpg(98Kb) · 2383160.jpg(108Kb) · 2266226.jpg(111Kb) · 3044108.jpg(115Kb) · 0816126.jpg(107Kb) · 2099415.jpg(117Kb) · 6886476.jpg(98Kb) · 5602137.jpg(109Kb) · 3398648.jpg(101Kb)

reimbrantДата: Понеделник, 24.03.2014, 23:13 | Съобщение # 41
Трабант
Сори не ми стигна постът за последната снимка и ето я тука ще ядеме агнето, гергйовското. но обещавам че нещата ще бъдат съвсем други ,бати райчо ще ги избара до ента степен и ще има руйно вино на корем и Карловска анасонлийка /грозданка/ за истински мъже
Прикачвания: 5040544.jpg(61Kb)

poj160arДата: Понеделник, 24.03.2014, 23:25 | Съобщение # 42
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Райчо, поздравления за кактосовото кътче, много хубаво е станало. Гледам, че и барбекюто върви. Чудесно е просто всичко и напредвай, не се "срамувай" ... !!! wink smile

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

OrdonezДата: Вторник, 25.03.2014, 01:00 | Съобщение # 43
Лексус
Без думи smile , брависимо

pepeДата: Вторник, 25.03.2014, 12:13 | Съобщение # 44
Москвич
Съобщения: 349
Златни ръце имаш Райчоооо!

wrongdreamerДата: Вторник, 25.03.2014, 13:30 | Съобщение # 45
Лада
Съобщения: 889
Ти си един от най необикновените членове на този форум!
Пожелавам ти този ентусиазъм да не стихва.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

Форум Екзотик Плантс България » ФОРУМЕН ОФТОПИК » Персонални колекции на участниците във форума » Градината на Райчо (Снимки)
Страница 3 от 6«123456»
Търси: