Болести по растенията - Page 3 - Форум Екзотик Плантс България
Сряда, 07.12.2016, 11:35
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 3 от 4«1234»
Форум Екзотик Плантс България » Млад Градинар » Техники в градината (присаждане, торене, лечение, резитби) » Болести по растенията (Лечение, дизенфекции и др.)
Болести по растенията
poj160arДата: Вторник, 22.07.2014, 22:55 | Съобщение # 31
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Статус: Offline
Митаче това са мои лични наблюдения от поне 6-7 години от както съм ги насадил в ОГ на яз. "Бебреш", ти знаеш къде е това, защото си бил известно време там. До сега абсолютно никакви поражения не съм имал и не съм ги пръскал с абсолютно никакви препарати освен листни биоторове, пък съм брал едри и отлично развити гроздове, пък особенно миналата година - маалийй - много нещо, много хубава работа. Преди около 3 седмици си направих експеримент и напръсках де що има живо из градината с гиберелиновата киселина по метода описан от Пешо Костов от Телопея-та (вижте поста в темата за торовете и стимулантите) и да Ви кажа приятели, че действително има положителни резултати, но важно условие е да не се пръска по гроздето, когато младите завързи са в период на цъфтеж. Пръска се след като са се оформили вече гроздчетата иначе ще изресят и адиос амиго да се бере грозде.
Мисля да купя от сорта "Ван дре Лаан" от Гого, но не знам каква издръжливост има. А моя "Булгар" го завъдихме с вуйчо ми първо в неговия двор в Ботевград преди доста години с пръчки от Хисаря, като и той не пръска, с изключение на малки частични поражения на две места, които се явиха тази година, но то е дъжд та е чудо, мани, мани. В последствие напръска разбира се с "Радомил Голд", който и аз използвам след всеки дъжд по зеленчуците и картофите и съм страшно доволен от него. По принцип се слага една кибритена кутия от него (равна отгоре) в 10 литра вода и се разбърква добре, като могат да се прибавят и листни торове в съответната доза, да няма после "Малееее какво направих..." happy wink

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Вторник, 22.07.2014, 22:58

pepeДата: Сряда, 23.07.2014, 13:05 | Съобщение # 32
Москвич
Група: Проверени
Съобщения: 349
Съседа пръска с Ридомил голд и не е по - добре .Май ще прибягна до съвета на Райчо и ще купя RZ и други устойчиви сортове!Болгара при мен го изяде маната чепка нямам здрава.Май за всеки район е различно може и от почвата да е .

wrongdreamerДата: Сряда, 23.07.2014, 19:44 | Съобщение # 33
Лада
Съобщения: 889
Господа, болестите са различни. Мана, оидиум, акари, шарен бръмбар и какво ли още не.
Гниенето / сиво кафяво, брашнеста и т.н. / се лекува горе-долу до 8-10 часа след дъжда. При 24ч. я камилата, я ездача и. При 48ч. пиши го бегало. Това при безветрие, влажно, но слънчево и Т над 20'С.
Понякога имаме късмет и като истински българи, се радваме от сърце на "тропосаните" чепки на съседа.
Содата за хляб е много добро средство. Също оцета. Нямам рецепти, но може да се опита с 1 / 10 с оцет.
С тампон по брашнестата мана и след 5-10 мин. като изсъхне ще се разбере. Ако увреди листото може да се разреди още. Препаратите против мухъл се правят със слаба киселина.
Всъщност, като се обърне колата - пътища много.
Иво Early van der Laan не е устойчиво на нищо. Аз имам един корен и си е маносан.
Ранно е, хрупкаво е, зелено на цвят е, захарноста е добра, но.......

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

poj160arДата: Четвъртък, 24.07.2014, 00:04 | Съобщение # 34
Лексус
wrongdreamer, аха Митаче тогава не рискувам, а много ми се "нрави" на очите.... cool biggrin А, както вика Пепиното тези пусти мани действително се влияят от местоположението, климата, района...., дрън-дрън и така на татък... - явно има някакво значение да му се не види и природата и болестите... angry

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Четвъртък, 24.07.2014, 00:05

pepeДата: Петък, 25.07.2014, 12:17 | Съобщение # 35
Москвич
В интерес на истината това червеното Глори от Ordonez хем е болно на листа но пък чепките му здрави и даже и първо е по оцветяване на зърната и ще излезе ранно .Пробвах ги на вкус но им трябва още смятам, че при мен ще е готово след 10 тина дена а за района на южна България може би доста по рано. Като гледам наоколо при комшиите нищо не е почервеняло въпреки ,че един съсед има лоза която предната година на 1 ви август му даде хубаво грозде неговото е червено безсеменно и безименно взех и от него пръчки .Ще направя снимка на грозда зърната имат не сферична форма а все едно ,че някой е натиснал всяка сферичка по върховете и я е сплеснал.Та чешем глава как се казва.

poj160arДата: Петък, 25.07.2014, 18:39 | Съобщение # 36
Лексус
А, аз днес сутринта правя поредния оглед по "децата ми" в ОГ и какво да видя по няколко от годжи беритата има на няколко участъци по листата брашнеста мана,а по други само по листата. Явно сега се развива там. Бре, викам си, че досега не ми се е случвало по годжитата да имам каквито и да е проблеми от болести, но ето на севтоса ме и то точно където най-неочаквах. Нямах подходящ за тази цел препарат, та пръсках с радомил голд и малко тирам, но те не са за тази "гад". Утре щу купя Фалкон 460 ЕК или Байфидан 250 ЕК да пръскам по растенията, пък дано ги изтребя тези гъби. но ще трябват поне три пръскания през 7-8 дни. angry

pepeДата: Неделя, 05.07.2015, 11:15 | Съобщение # 37
Москвич
Хора дайте съвет да се боря ли с шарка по сливата и как или от корен да махам две дръвчета са?

wrongdreamerДата: Неделя, 05.07.2015, 19:08 | Съобщение # 38
Лада
pepe, вади ги и засади две йо-йо - край на шарката.

pepeДата: Вторник, 07.07.2015, 10:57 | Съобщение # 39
Москвич
Разбрано така правя !

goshotanchevДата: Петък, 04.03.2016, 06:37 | Съобщение # 40
Симсон
Съобщения: 35
Колеги лятото на 2015 водих редовна борба със мана и оидиум .За първи път ми се яви това заболяване на снимките по сорта Сияна и по един незнаен сорт устойчив на мана. Писах на института в Образцов Чифлик ходих в няколко агроаптеки никой не ми каза какво е това чудо.Почистих поразените зърна което остана оцеля.Ако някой е имал подобен проблем и е намерил решение моля да помогне .
Прикачвания: 7595123.jpg(91Kb) · 9933192.jpg(42Kb)

wrongdreamerДата: Събота, 05.03.2016, 00:06 | Съобщение # 41
Лада
Както казах - калиев перманганат !

goshotanchevДата: Събота, 05.03.2016, 09:14 | Съобщение # 42
Симсон
Съобщения: 35
Днес ще повторя пръскането за по голяма сигурност.

Съобщение редактирано от goshotanchev - Събота, 05.03.2016, 09:15

georgiДата: Петък, 01.04.2016, 11:58 | Съобщение # 43
Трабант
Съобщения: 135
Открих във Фейсбук две групи за алтернативни методи за лечение на растенията - чрез хомеопатия. Купих си и една много солидна книга. Грижите и Лечението са безвредни и ефикасни. Поръчал съм таблетките, от които се правят разтвори за поливане и пръскане. Който проявява интерес - ето линкове: https://www.facebook.com/groups/659712577416250/ и още https://www.facebook.com/agrohomeopathy/?fref=ts

pepeДата: Петък, 01.04.2016, 13:42 | Съобщение # 44
Москвич
Хомеопатията действа ако не си миеш зъбите с ментова паста.Наблюдавай ги растенията на сутрешния преглед някое да не си е измило зъбките по погрешка с такава biggrin и Напред!

wrongdreamerДата: Събота, 02.04.2016, 07:40 | Съобщение # 45
Лада
pepe, трябва да спрем ркламите за виагра.
Нарушават правата на импотентните.

Форум Екзотик Плантс България » Млад Градинар » Техники в градината (присаждане, торене, лечение, резитби) » Болести по растенията (Лечение, дизенфекции и др.)
Страница 3 от 4«1234»
Търси: