Присаждане - Page 5 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 16:38
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 5 от 11«12345671011»
Форум Екзотик Плантс България » Млад Градинар » Техники в градината (присаждане, торене, лечение, резитби) » Присаждане (На овощни растения)
Присаждане
poj160arДата: Понеделник, 12.01.2015, 20:50 | Съобщение # 61
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Статус: Offline
Ах ти калпазанинооооо smile wacko Е, какво да се прави Митаче, това е положението. biggrin

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

OrdonezДата: Вторник, 13.01.2015, 19:32 | Съобщение # 62
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Quote wrongdreamer ()
когато се регистрира нов сорт и се патентова, трябва да се плаща "crowny", което си е много.

Дмитрий Живондов продаде правата на Косара на Италианците за 8000 евро , а колко годишен труд е тва и не само негов разбира се, абе много заблудени в таз БЪлгария бе, много. Преди това искаше 8000 лв от пловдивските разсадници, ако беше поискал от мен щях да му ги дам и да дръпна правата, обаче нашите калпазани им се свидеше да съберат вкупом 8 бона и да се приключи с темата.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

poj160arДата: Вторник, 13.01.2015, 19:41 | Съобщение # 63
Лексус
Загубеняци. Такива работи не са за изпускане. То вижте, че в БГ не искат да патентоват каквито и да е изобретения и разработки на наши хора, та ще купят чужди. Смотаняци. Колко кадърни хора избягаха в чужбина, хората там ги оценяват и си патентоват в чуждите държави нещата и се развиват. Това е просто недупостимо!!! cool sad

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Вторник, 13.01.2015, 19:42

OrdonezДата: Четвъртък, 22.01.2015, 21:07 | Съобщение # 64
Лексус
Добре е да се изгледа този филм внимателно

poj160arДата: Вторник, 03.02.2015, 11:57 | Съобщение # 65
Лексус
Ееееее, това видео ми събра очите в точка .... wacko

На големия ми кумкуат мисля да пробвам на зрял вдървесен клон да обеля кората и да направя въздушно вкореняване, като намажа обелената светла част на стеблото с вкоренител. След това залепям здрав найлон или плик под обелената част така, че да се получи джоб, който внимателно да напълня с влажна пръст и да затворя плика около стеблото над обеленото на 10-на сантиметра с лейкопласт и да увия отвън накрая с тъмен плат или найлоно за да създам изкуствена среда. Ще се получи нещо като при въздушния отвод при асмите. Впрочем ето едно подобно видео, което изрових от един арабин или не знам каккъв е, говори на арабски:

Този човек е доайен при цитрусите, изгледайте му всичките клипове в ютуб

Въздушен отвод при Гуава:

Вижте и това видео:

Присаждане на спяща пъпка при смокиня:

Съобщение редактирано от poj160ar - Вторник, 03.02.2015, 17:20

MartiДата: Сряда, 03.06.2015, 16:36 | Съобщение # 66
Трабант
Група: Проверени
Съобщения: 183
Здравейте приятели ,искам да ви се похваля.Към края на месец февруари присадих дивият ми лимон, сложих на едната клонка калем от кумкуата а на другата от лимон ,тази на лимона изсъхна а тази на кумкуата ами сами вижте . Странното е че сега изби много време се мина ? само да кажа че не съм слагал никаква овощарска замаска или каквото и да било ,опитвал съм и друг път да пресаждам но не ми се е получавало до сега разбира се smile . Искам да добавя и че калема от кумкуата има четири пъпки а май-се пресажда само на две нали ?
Прикачвания: 3689117.jpg(628Kb)

Съобщение редактирано от Marti - Сряда, 03.06.2015, 16:43

poj160arДата: Сряда, 03.06.2015, 16:46 | Съобщение # 67
Лексус
Marti, остави максимум две пъпки. Добре е да замажеш върха на отреза с овощарска замаска или боя за да намалиш изпаренията от присадника. Сега избиват листенца, защото сега й е дошла музата ... biggrin На моят Кумкуат чак сега му избиват листенца пък кога ще цъфти само той си знае. Кумкуатите малко по-бавно тръгват на пролет да се развиват, като за това играе роля и самата подложка (Понцирус трифолията е много мързелив и използван като подложка растението винаги малко по-късно тръгва да се развива през пролетта). Ако случайно ти тръгне цвят от пъпка на присадника задължително го откъсни внимателно (понякога се получава и това при зрял резник). От снимката виждам, че твоя присадник е млад, та така, че няма такава опасност. По възможност засенчи присадника за да намалиш изпаренията и периодично опръсквай с пулверизатор с вода целия присадник и листенцата, които избиват. Това е от мен, успех! cool good

Съобщение редактирано от poj160ar - Сряда, 03.06.2015, 22:45

MartiДата: Сряда, 03.06.2015, 16:52 | Съобщение # 68
Трабант
Съобщения: 183
Здравеи бат Иво да го оставя на сянка по добре ли ще е. ? И за пъпките ами то изби и от всички, да махна ли тези двете от горе на долу ? и ако ги оставя всичките какво ще стане ? благодаря ти предварително за информацията.

poj160arДата: Сряда, 03.06.2015, 16:54 | Съобщение # 69
Лексус
Да, остави го на сянка - поне да е шарена. Под горните две пъпки отрежи, защото има риск да не могат да се хранят и така или иначе някоя от тях предполагам. Възможно е и всичките да изсъхнат - не рискувай и остави само две пъпки да се развиват и замажи среза задължително! surprised

Съобщение редактирано от poj160ar - Сряда, 03.06.2015, 16:56

barziДата: Понеделник, 23.11.2015, 14:54 | Съобщение # 70
Трабант
Съобщения: 145
на скоро научих че обратното" Т " важи и за morus nigra.Така поне успешно го правят в Турция.Това обяснява и моя неуспех.Пъпките се давели.

wrongdreamerДата: Понеделник, 23.11.2015, 20:06 | Съобщение # 71
Лада
Съобщения: 889
barzi, всичко което прокапва се работи на обратно Т.
Фикуси, черници, закъснели лози, доста от декоративните и т.н.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

OrdonezДата: Вторник, 24.11.2015, 00:43 | Съобщение # 72
Лексус
Quote wrongdreamer ()
Фикуси, черници, закъснели лози, доста от декоративните и т.н.

да добавя и шам фъстъка

barziДата: Вторник, 24.11.2015, 13:38 | Съобщение # 73
Трабант
Що калеми съсипах!Ама от де да знам.Гледах турците при ниграта правят два напречни прореза под и над присадената пъпка.

Съобщение редактирано от barzi - Вторник, 24.11.2015, 13:52

OrdonezДата: Сряда, 25.11.2015, 02:00 | Съобщение # 74
Лексус
Интересен клип и както знаем турците са майстори

barziДата: Сряда, 09.12.2015, 18:17 | Съобщение # 75
Трабант
https://www.youtube.com/watch?v=pbpF102RVs8 нямам думи!!!

Съобщение редактирано от barzi - Сряда, 09.12.2015, 18:17

Форум Екзотик Плантс България » Млад Градинар » Техники в градината (присаждане, торене, лечение, резитби) » Присаждане (На овощни растения)
Страница 5 от 11«12345671011»
Търси: