Присаждане - Page 6 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 12:43
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 6 от 11«12456781011»
Форум Екзотик Плантс България » Млад Градинар » Техники в градината (присаждане, торене, лечение, резитби) » Присаждане (На овощни растения)
Присаждане
poj160arДата: Сряда, 09.12.2015, 21:06 | Съобщение # 76
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Статус: Offline
barzi, Витали, наистина е интересно това присаждане, но това видео след твоето на турчина ми скри шапката. Присажда чрез пробиване с винтоверт подбирайки размера на бургията да отговаря на дебелината на калема! cool wacko Веднъж преди години ми мина тази щуротия през акъла, но не посмях да го направя, а то било ставало ... wacko

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

barziДата: Четвъртък, 10.12.2015, 15:48 | Съобщение # 77
Трабант
Група: Проверени
Съобщения: 145
С винтоверта ще пробвам и аз на пролет.Преди година опитах но не стана.Казаха ми че грешката ми е била в оборотите на дрелката.Трябвало на бавни и е логично.

pepeДата: Понеделник, 14.12.2015, 14:09 | Съобщение # 78
Москвич
Съобщения: 349
cool И аз пробвах с дрелка и нищо не се получи ама най вероятно заради оборотите

peterstamovДата: Сряда, 06.01.2016, 22:36 | Съобщение # 79
Москвич
Съобщения: 248
Намислил съм да си взема такава ножица но се двоумя между два модела, пък и съвсем се чудя дали да си взема като гледам цените какво ли ще е качеството....
Я кажете нещо?

Китайска с ектри като 3 ножчета

Тайванска :
Тази тук по ми мяса, но е с едно ножче и U а не омега!? Това може ли да е минус че не е омега?

May the Force be with you

Съобщение редактирано от peterstamov - Сряда, 06.01.2016, 22:36

wrongdreamerДата: Четвъртък, 07.01.2016, 00:42 | Съобщение # 80
Лада
Съобщения: 889
Петьо, тайванската, според мен.
Вида на сряза има малко значение. Спомни си дядовците с джобното ножче.
Важен е момента и нюха на овощаря.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

OrdonezДата: Четвъртък, 07.01.2016, 02:27 | Съобщение # 81
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
peterstamov, аз я имам тази китайската , върши чудесна работа, но ако взимаш тайванската , купи и на мен една , взимам я на 100% , само ми кажи дали може по скоро да стане, че ми трябва до две седмици почвам да облагородявам

А Иво, клипчето сега го виждам братле, ще пробвам и аз тази година smile

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

peterstamovДата: Четвъртък, 07.01.2016, 08:33 | Съобщение # 82
Москвич
Мисля че имат Only 2 units,dispatched in 1 business day в склад в Европа и ще дойде бързо (EU-direct) Иначе от Китай 30-40дни!

От европейския склад 2 броя излизат $54 а от китайския $49 (със доставка)

Тези от евро склада немога да ги разбера що като направя 2 броя и доставката скача от US$1.55 на 5 и нещо си

Ще ги пусна 2 по отделно 46,92лв. с доставката идва!?

Съобщение редактирано от peterstamov - Четвъртък, 07.01.2016, 10:00

OrdonezДата: Четвъртък, 07.01.2016, 19:38 | Съобщение # 83
Лексус
Пускай, като ти дойдат, пускай ми го с наложен по спиди, нямаш грижи, корейския мисля че е с по добър нож, китайските лесно се захабяват

poj160arДата: Петък, 08.01.2016, 14:40 | Съобщение # 84
Лексус
Да, тайванката определено е много по-добра като изработка. B)

Петьо, има ли начин и за мен да поръчаш една бройка. Много ще съм ти благодарен, а и почерпката е ясна после! wink biggrin

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Петък, 08.01.2016, 14:42

peterstamovДата: Петък, 08.01.2016, 15:29 | Съобщение # 85
Москвич
Имаш ЛС...

Кво ми щтракна сега: Нали като се прави лозов матриал се парафинира във восък. Етука май ще е минуса като бучнеш пръчката в легена няма ли да падне присадката? Май това е + на омегата!

А шефе докъде я докарахте с лозичките? Оставил съм си 10-на дупки празни.
Ако пристигне Бензиладенина искаш ли един грам с ножицата - да пробваш и ти? Ползвате ли хормони или пък восък с хормони при присаждането за по-малко брак?

poj160arДата: Петък, 08.01.2016, 15:37 | Съобщение # 86
Лексус
Благодаря, Пешо! Прочетох и ти изпратих ЛС.

OrdonezДата: Петък, 08.01.2016, 23:11 | Съобщение # 87
Лексус
Как ще падне , ти не ги ли връзваш ?

peterstamovДата: Петък, 08.01.2016, 23:52 | Съобщение # 88
Москвич
Аз не съм правил до сега. Смятам да се пробвам.

ronintigerДата: Сряда, 13.01.2016, 18:23 | Съобщение # 89
Балканче
Съобщения: 9
peterstamov, peterstamov, Здравей,колега peterstamov!Малко късно прочетох във форума,че чрез теб др.колеги вече са успели да си поръчат тайландската ножица за присаждане.Молбата ми е,ако не ти представлява проблем бих те помолил да поръчаш и за мен 1 бройка.Проблема ми е,че не се справям много добре с компютрите и тези поръчки онлайн,както и разплащанията чрез Ибей и пр.От моя страна няма да имаш проблем с разплащането при получаването.Иначе като за благодарност при желание от твоя страна бих могъл да те науча на основните видове присаждания.Ножчетата за присаждания,както и овощарските инструменти заедно с присажданията са ми страстта.Не го правя за пари,нямам разсадник,а по-скоро ми се иска повече хора да се научат и ако всеки българин от добра воля облагороди няколко дивачки извън обработваемата си площ - силно се надявам,че можем да превърнем страната си в малък Рай!Вярвам,че ще ми помогнеш да обогатя колекцията си от инструменти,а аз ще намеря начин да ти се отблагодаря!Позрави!

Добавено (13.01.2016, 18:23)
---------------------------------------------
Иска ми се да споделя малко допълнителна информация към останалите колеги,които се интересуват от ножиците за присаждане.Преди няколко години на бълг.пазар се появиха подобни ножици на италиянската фирма Италарги и мой съсед си ги закупи за приблизително около 50 и няколко лева.В последствие като ги пробва установихме,че при работа и 3-те профила ножчета дъвчат подложката и присадника и като цяло не са много качествено изработени.Криво-ляво с диамантените пилички и финните шлифовъчни камъни ги докарах до що - годе свястно състояние за нуждите му,но моето мнение,е че ъгъла на заточването на ножчетата и термообработката им не са на нужното ниво,а и винаги съм резервиран към инструментите,в които преобладава в повече пластмасата и синтетиката особенно в ръкохватките и по- важните корпусни детайли.Това е мое лично мнение,но практиката е най-добрия показател за качеството на даден инструмент/нямам представа колко фирми си тестват издръжливостта и качеството на конструираните и произведените от тях инструменти за да си видят пропуските,слабостите и грешките преди да ги пуснат на пазара/

peterstamovДата: Сряда, 13.01.2016, 19:06 | Съобщение # 90
Москвич
Чек да додат да ги видим и тогава ще поръчваме още!
Material: High carbon steel - ако това е описа за острието то стоманата тр. да е доста твърда и трудно да се захабява, но няма да е гъвкава и да държи на страничен огъващ натиск, но тук май не се прилага такъв!???

Форум Екзотик Плантс България » Млад Градинар » Техники в градината (присаждане, торене, лечение, резитби) » Присаждане (На овощни растения)
Страница 6 от 11«12456781011»
Търси: