Присаждане - Page 9 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 16:38
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 9 от 11«127891011»
Форум Екзотик Плантс България » Млад Градинар » Техники в градината (присаждане, торене, лечение, резитби) » Присаждане (На овощни растения)
Присаждане
OrdonezДата: Вторник, 16.02.2016, 22:48 | Съобщение # 121
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Статус: Offline
ivobog, значи тази която си взел работи добре с подложки до 0,8 мм, по дебели забрави, механизма и е ужасен, но пък ще развиеш добър бицепс, това и е плюса

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

wrongdreamerДата: Вторник, 16.02.2016, 22:49 | Съобщение # 122
Лада
Група: Проверени
Съобщения: 889
Иво, би ли описал и недостатъците, че да не грешим ?
Аз също имам нужда, но ще почакам за да взема най доброто. Може би догодина ?
Ще пускаме ли обява за АГРАТА ?

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

poj160arДата: Вторник, 16.02.2016, 23:03 | Съобщение # 123
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
wrongdreamer, Митаче не съм доволен, защото и при нея си трябва доста усилие при отрезите, а същевременно не е подходяща за резници с над 1 см. дебелина. Нащърбва отрезите отстрани и някак си малко неравномерно прави срязовете. Абе не са чисти краищата и си играя да ги оформям с овощарското ножче. Последният път ги ударих в земята и си карах по старому с ножчето ... >(
В същото време професионалните овощарски инструменти за присаждане са страшно скъпи и нерантабилни за мен, защото все пак съм любител градинар и не правя по много присадки. Та за това търся нещо средно като Тайландката.

За Аграта чакам покана от ваша страна с Гуруто на "Еxoticplants Bulgaria". wink Знаеш, че джипа ми ще излети с 300 към Пловдив! smile

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Вторник, 16.02.2016, 23:11

OrdonezДата: Вторник, 16.02.2016, 23:06 | Съобщение # 124
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Колеги, не смогвам в разсадника, което разбора се е добре, работата ми от 4-5 дни е безумно голяма по обем. Но за вас съм винаги готов, казвате и отиваме, така или иначе имам интерес да се запозная с нови фирми от европата smile

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

poj160arДата: Вторник, 16.02.2016, 23:09 | Съобщение # 125
Лексус
Гого, между редовете в темата направи сверка на часовника на форума, защото дава, че пишем през нощта.

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

poj160arДата: Понеделник, 22.02.2016, 22:51 | Съобщение # 126
Лексус
Та малко да продължа темата с инструментите за присаждане. За да не се връщаме назад в постовете Ви напомням, че дискутирахме тези две разновидности на ножици за присаждане, които са удобни за по-дебели присадки от порядъка от 1 см до 4,5 см. дебелина на присадника.

Тогава, когато писахме за този инструмент цените му в БГ бяха солени, както и на повечето места в момента, но в този сайт от Перник са на изключително поносима цена:

ЦЪК

Обикновените, които повечето ги познаваме ги има на най-ниски цени в порядъка на 15,00 лв., както бях упоменал в по горен пост - точно китайско копие на италианските червени ножици, но с обърнати на 180 градуса режещи части. Например оригинални, но с обърнати режещи части:

Китайското менте, което върши горе долу работа е точно това:

Както съм писал в пост № 123 имам от тези по 15 лв., режат с малко повече усилие, но малко нащърбват отрезите. Има вероятност да са калпави ножчетата, знам ли. B)

Тези не струват, та не се лъжете приятели, нищо че са малко по скъпи - кекави и на "джелезо" и на пластмаса, а и на ножчета! Такива вече съм чупил преди време, колкото и да съм внимателен с инструментите си! cool :(

А това вече е друга работа:

Ето един нагледен тест. Руснакът хвали отначало черната китайка с ножицата, че му е удобна и лека,но сами ще се убедите, че са "лефтерни" (кекави) - накрая се огъват в дръжките и се чупят. Забележете защо едните режат по-леко и по-добре - защото едните ножчета са от кована стомана и са по-тънки, а другите са от обикновена отлята стоманизирана ламарина и по-дебели. Те по-трудно срязват, защото съпротивлението е по-голямо с дървесината. Вижте видеото:

Прикачвания: 4161845.jpg(15Kb) · 7750559.jpg(107Kb) · 3282662.jpg(52Kb) · 3218340.jpg(199Kb) · 4562942.jpg(40Kb)

Съобщение редактирано от poj160ar - Вторник, 23.02.2016, 01:14

ivobogДата: Понеделник, 22.02.2016, 23:28 | Съобщение # 127
Симсон
Съобщения: 72
poj160ar, много ме заинтересува с този линк за пернишкия магазин, щото съм оттам, а магазина е близо до майка ми. Интересно е, че на снимката се забелязва логото на Валерии груп, а на сайта им не го виждам този модел, но пък има някакви оригинални български и български, поръчани в Китай (Премиум е собствена марка на Валерии)ТУК
Аз съм малко на Вие с ножиците, но в този форум има специалисти

Съобщение редактирано от ivobog - Понеделник, 22.02.2016, 23:29

poj160arДата: Понеделник, 22.02.2016, 23:43 | Съобщение # 128
Лексус
Това е италианската ножица модел Due Buoi 300/21, който от видеото е видно, че работят с лекота и най-основното прави перфектни срезове!

Ето руски сайт: ЦЪК

Послепис: ivobog, адаш внимавай с твоите ножици. Дано много да те слушат, но те съветвам да не режеш подложки и присадници с дебелина повече от 0,8 до 0,9 мм., защото от горното видео се виждат какви са пораженията по пластмасовите дръжки. За по-тънки срезове са идеални, както и за работа на любител градинар. wink
Прикачвания: 5311068.jpg(72Kb)

Съобщение редактирано от poj160ar - Вторник, 23.02.2016, 01:11

poj160arДата: Понеделник, 22.02.2016, 23:45 | Съобщение # 129
Лексус

ivobog, адаш българската я знам. Имам приятел, който я ползва, но рядко. Не я коментирам нарочно не за това, че е българска, а че е много неудобна и груба за работа и страшно много убива и наранява ръцете, пък и доста усилие си трябва да клъцкаш. Както викат "Хубава работа, ама българска!" ;)

Ето две грубовати баларуски изработки:

Прикачвания: 7757296.jpg(68Kb)

Съобщение редактирано от poj160ar - Вторник, 23.02.2016, 01:11

poj160arДата: Вторник, 23.02.2016, 15:39 | Съобщение # 130
Лексус
Тази италианска ножица за присаждане дали може да я внесе в България някой съфорумец?

Линк към италиански онлайн магазин: ЦЪК

В Украйна и Русия я има, а интересно защо не я срещам по други онлайн магазини. B)

Прикачвания: 9609446.jpg(17Kb)

Съобщение редактирано от poj160ar - Вторник, 23.02.2016, 15:53

ivobogДата: Вторник, 23.02.2016, 17:21 | Съобщение # 131
Симсон
Съобщения: 72
poj160ar, благодаря за информацията, тя, българската изглежда правена като в час по трудово. Обикновено правим хубави неща, но им куца дизайна: и от страна на удобство, и от визия. Като стигнем до външния вид и удобството, нещо ни домързява да доизкусурим нещата докрай.
Имаме и много добри примери да удобни стоки, с добър външен вид, но обикновено са за външния пазар.
А информацията ти е много ценна от всяка гледна точка.
Скоро четох една книга за историята на Сони - Произведено в Япония. Основателят бил на посещение в Русия (тогава в СССР), та шефа на СССР му показал едно телевизорче "сделано" там и му казал че смята да го изнася на запад и се надявал на успех. Попитал Акио Морито, какво му е мнението за продукта и идеята. Отговорът бил: "С тоя дизайн и функционалност - никакъв шанс."
Та и при нас така biggrin

peterstamovДата: Сряда, 24.02.2016, 18:15 | Съобщение # 132
Москвич
Съобщения: 248
Вкореняване, присаждане най - важно е в какви условия ще попадне материала в последствие.
Отреза не е от голямо значение при ножиците. Добре е, че с тях се избягва поляризацията на калуса спрямо присаждане с ножче!

Ножицата трябва да има добър механизъм за да няма напрежение при рязане - водачи и т.н. Да не се измаря ръката и да не се напрягат частите.

Карбонова стомана!
Острието трябва да запазва ряз въжможно най-дълго време. Почти невъзможно е да се точи........ тук трябва да се види дали ножицата, която ще си купите предлага и резервни остриета!

@poj160ar тези от бангуда ме нервят. Трети път ми връщат парите защото не били заредили стоката и се набутвам заради трЪнзакциите. Отказвам се от тях. Няма да правя поръчка!

May the Force be with you

Съобщение редактирано от peterstamov - Сряда, 24.02.2016, 18:53

poj160arДата: Сряда, 24.02.2016, 19:22 | Съобщение # 133
Лексус
peterstamov, Петьо, в правилната посока мислиш! good Ок, за ножицата няма проблем не се притеснявай. Ще търся някакъв начин да си я доставя! Много ти благодаря все пак. Относно транзакциите ще ти пиша на ЛС.
Не мога да набарам тези италианските модел Due Buoi 300/21.
По-горе съм качил линк към италиански сайт за продажба на този модел.

peterstamovДата: Сряда, 24.02.2016, 19:45 | Съобщение # 134
Москвич
Съобщения: 248
Според мен Тайванката ми се вижда по-добра. Е като не съм ги пробвал няма как да е сиг. Тази италианка ми се струва че ще реже по-трудно!?

May the Force be with you

poj160arДата: Сряда, 24.02.2016, 19:51 | Съобщение # 135
Лексус
Съдейки по видеото ми се видя, че леко работят с нормално усилие. cool

Форум Екзотик Плантс България » Млад Градинар » Техники в градината (присаждане, торене, лечение, резитби) » Присаждане (На овощни растения)
Страница 9 от 11«127891011»
Търси: