Стимуланти, растежни регулатори, торове - микроелементи и др - Page 3 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 16:36
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 3 от 6«123456»
Форум Екзотик Плантс България » Млад Градинар » Техники в градината (присаждане, торене, лечение, резитби) » Стимуланти, растежни регулатори, торове - микроелементи и др (В помощ на всички нас)
Стимуланти, растежни регулатори, торове - микроелементи и др
gydjДата: Четвъртък, 27.06.2013, 21:46 | Съобщение # 31
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 22
Статус: Offline
Здравей, ще е хубаво да намина тези дни, за да купя една аукуба. За поръчката както прецените, но ще е по-добре аз да им звънна и да искам да ме свържат пак с управителката, защото жената, която вдига телефона, общо взето не беше впечатлена от малка поръчка и не и се занимаваше с изпращане по куриери. Шефката обаче я разпитваше докато говореше с мен, и тя и каза, че цената е 8,50 и могат да пратят по еконт, защото по пощите не приемали течни препарати. Удобно ли е днес или утре да ти звънна по гсм-а, за да се уточним.

OrdonezДата: Четвъртък, 27.06.2013, 22:45 | Съобщение # 32
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Да удобно е , нека се чуем утре след 10 часа, че до 10 ще поливаме и няма да имам телефон в себе си.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

OrdonezДата: Събота, 29.06.2013, 17:08 | Съобщение # 33
Лексус
Тук смятам да ви кажа, какво се получава с поредозиране на препарата Байкал ЕМ1. Преди около 15-16 дни се впуснах в един експеримент с предозиране на препарата върху Райски ябълки и Киви. За целта използвах 1 шише 100 мл , спринцовка и 6 литрова лейка.

Измерих 12 мл от препарата и го добавих в дъното на лейката в която добавих дъждовна вода точно 6 литра. С две думи използвах двойна доза от нормалното. Полях 3 броя райски ябълки, при които се наблюдаваше забавен разтеж, дребни и жълти листа, накратко линеене на растението. Полях и една дузина кивита, които определено страдаха от хлороза в напреднала фаза, отделно листата им бяха пострадали от киселинен дъжд , паднал наскоро в моя обект.
След 24 часа положението при кивитата беше тотално покафеняване на листата , а след 36 часа окапване на същите, разбира се с малко ръчна помощ. След още 12 часа пълно обезлистяване на кивитата.
По същото време от същите тези растения (кивита) се забеляза изключително бързо събуждане на спящите пъпки и ето го резултата след десет дни.

Извода е следния, поправяме грешките при отглеждането на растението в млада възраст и печелим цяла година от развитието му, като му даваме преднината две години вегетация в една. Трудно мога да го обясня, но в практиката нерядко се използва този метод , но с други препарати. Наскоро в разговор с Краси разбрах , че се използва за някои овощни култури, да се предизвика цъфтеж два пъти в годината , с две думи - две реколти.

Така , резултата при райските ябълки е идентичен, обезлистяване на 80% и събуждане на спящите пъпки заложени в новите леторасти за догодина, ето го резултата.

Странното при райските ябълки е изключително бързите темпове на разтеж, тези леторасти са една на десетина дни.

Ще ми бъде интересно да видя подобни опити при други овощни култури :)
Прикачвания: 9017806.jpg(139Kb) · 2638315.jpg(215Kb)

OrdonezДата: Понеделник, 01.07.2013, 14:26 | Съобщение # 34
Лексус
Препарата пристигна, сега като имам време , ще опаковам и изпращам по адресите заявени от вас.

Крайната цена на която пристигна на место е 10.53 лв. На тази цена ще ви бъде изпратен по адресите.
Прикачвания: 4243601.jpg(198Kb)

gydjДата: Понеделник, 01.07.2013, 22:53 | Съобщение # 35
Симсон
Благодаря предварително

Да попитам и за байкал ем1, къде го продават, че не го откривам, а доставката на едно 100мл шишенце сигурно ще е повече от цената му.

OrdonezДата: Понеделник, 01.07.2013, 23:56 | Съобщение # 36
Лексус
Нали на теб трябва да изпратя 2 броя Сисол за Марково, ако е така пиши ще ти изпратя и един Байкал ЕМ1

gydjДата: Вторник, 02.07.2013, 00:43 | Съобщение # 37
Симсон
Само един брой Сисол за мен и един Байкал ЕМ1 ако имаш.

poj160arДата: Вторник, 02.07.2013, 09:29 | Съобщение # 38
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Ordonez, Привет Гого! Запази ми двете шишета сисол. Ще ми ги пуснеш на 8-ми. Аз ще ти се обадя като се върна от морето. Поздрави! smile

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

OrdonezДата: Вторник, 02.07.2013, 12:03 | Съобщение # 39
Лексус
Добре момчета, разбрах ви.

gydjДата: Неделя, 22.09.2013, 22:45 | Съобщение # 40
Симсон
Ще има ли пак поръчка на Сисол, или ще остане за пролетта?

poj160arДата: Неделя, 22.09.2013, 23:01 | Съобщение # 41
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
gydj, предполагам, че ще остане за пролетта. Но нека се прибере във Вторник Ordonez /Гогата/ от Гръцко, пък ще видим - може и аз да поръчам.

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

lucky288Дата: Неделя, 29.09.2013, 14:02 | Съобщение # 42
Трабант
Съобщения: 175
Ordonez, искам по едно шише от Байкал ЕМ1 и от Сисол.

OrdonezДата: Неделя, 29.09.2013, 15:05 | Съобщение # 43
Лексус
Байкал ем 1 е лесно, има го в нашата агроаптека, но Сисола , трябва да вземем пак кашон, ако искате да спретнем пак една поръчка, доколкото знам и Сончето иска и Димитър също smile ? Казвайте и да звъня за един кашон smile

lucky288Дата: Неделя, 29.09.2013, 15:16 | Съобщение # 44
Трабант
Съобщения: 175
аз съм ЗА, поръчвай за мен 2 шишета Сисол.

diqnlubenovДата: Неделя, 29.09.2013, 15:34 | Съобщение # 45
Симсон
Съобщения: 83
И аз ще се включа с 1 брой Сисол.

Форум Екзотик Плантс България » Млад Градинар » Техники в градината (присаждане, торене, лечение, резитби) » Стимуланти, растежни регулатори, торове - микроелементи и др (В помощ на всички нас)
Страница 3 от 6«123456»
Търси: