Стимуланти, растежни регулатори, торове - микроелементи и др - Page 5 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 07:05
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 5 от 6«123456»
Форум Екзотик Плантс България » Млад Градинар » Техники в градината (присаждане, торене, лечение, резитби) » Стимуланти, растежни регулатори, торове - микроелементи и др (В помощ на всички нас)
Стимуланти, растежни регулатори, торове - микроелементи и др
OrdonezДата: Вторник, 29.04.2014, 09:51 | Съобщение # 61
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Статус: Offline
тук е момент да отбележа , че тествах Еколист моно желязо и се оказа страхотен , 1 литър тежи 1.5 кг, коментара е излишен. Мога да ви го доставя ако желаете, що се касае за Сисол, мисля , че няма да има друга поръчка понеже се снабдихме с него от Агрията , тази година , но знае ли се ?

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

poj160arДата: Вторник, 29.04.2014, 13:07 | Съобщение # 62
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Да, за Сисола е ясно - на сбирката аз си взех от Аграта. Трябва да се пробва и този Еколист... cool

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

OrdonezДата: Четвъртък, 01.05.2014, 23:41 | Съобщение # 63
Лексус

РЕЦЕПТА ПРОТИВ ЩИТОНОСНИТЕ ВЪШКИ

Щитоносните въшки (наречени още и кървави, тъй като при размачкване отделят червена течност) по овощните и декоративни дървета и храсти нанасят големи вреди. От тях растенията силно отслабват, загубват декоративните си качества и не плододават. Особено вредят на прасковите, ябълките и на вечнозелените широколистни декоративни храсти. Да не говорим пък че веднъж заселили се, те много трудно се премахват. През зимата те не загиват, тъй като восъчната им покривка (щит) ги предпазва от ниските температури, а продължават вредното си действие. За съжаление на нашия пазар освен маслата за зимно мазане на дърветата, почти не се предлагат препарати за ликвидирането на тези тъй опасни вредители. Затова предлагам една рецепта, която дава доста добри резултати: В метален съд (кофа) се налива 1 литър вода. Загрява се и в нея се разтваря 300 грама обикновен сапун, най-добре селски. Маха се от огъня и се добавя 100 мл денатуриран спирт и 50 гр нафталин на кристали. Бърка се много добре, докато се получи хомогенизация на сместа. Преди да приложим това средство, с един вълнен парцал, или овощарска телена четка почистваме клоните. Това спомага за по-доброто и бързо проникване на лекарството. След това с помощта на бояджийска четка нанасяме готовата смес. Тази манипулация се извършва през зимата или ранна пролет, когато имаме хубаво време и температури над 5-6 С. Допълнително предимство на това средство е, че миризмата му отблъсква зайците и мишките, така че защитава кората на дръвчетата от нагризване.

poj160arДата: Вторник, 10.06.2014, 23:12 | Съобщение # 64
Лексус
За гиберелиновата киселина всичко от тук: http://telopeanursery.com/fullpreview.php?plant=38 и ще Ви се изяснят нещата и може да поръчате, Гого знае как стават нещата и са му пределно ясни... cool , на за Вас колеги, които не сте запознати, но много добре преценете дозировката да не стане фал и прочетете инфото много внимателно surprised , да няма после wacko

А, относно опростена дозировка за да Ви стане ясно, колеги ето малка информация благодарение на колега от друг форум, на който случайно попаднах и не участвам в него, защото е предимно за декоративни и домашни растения, а този НАШИЯ си е много супер и отлично развиващ се, но както и да е...

Ето го и цитата: "А необходимото количество варира силно според приложението. За накисване
на семена се ползва разтвор с по-висока концентрация - обикновено около
150 части на милион, т.е. една доза разтворена в няколко капки спирт и
разредена в 450 мл. вода. А с 450 мл. вода можете да накиснете огромно
количество семена, т.к. е достатъчно разтвора само да покрие семената.
За опръскване на растения концентрациите нормално са 5 до 15 части на
милион, т.е. една доза стига за 13.680 л. вода ( при 5 части на милион).
Пръска се с пулверизатор докато листат се намокрят хубаво. За конкретния
продукт тези дозировки може да варират малко, затова конкретните таблици
за разтварянето ще направя като го получа и разбира се ще ги изпращам
на всеки закупил.
Личен опит имам - ползвам я редовно за стратифициране на всякакви
семена и доста по-рядко за третиране на растения поради изключително
силния ефект и необходимостта от много прецизна дозировка и подбор на
подходящия момент за третиране. Трябва да знаете, че предозирането е
опасно. Винаги тествайте първо с минималните концентрации.
Аз лично имам много добър опит с другите два препарата - вкоренителя и
този за засилване на растежа, който е комбинация от другите два.
Вкоренителя го ползвам с голям успех върху семеначета и възрастни
растения - предизвиква силно развитие на кореновата система и оттам
по-добър растеж. И с трите препарата съм правил доста тестове при
стратифициране на семена и в момента освен гиберелиновата киселина за
тази цел ползвам и препарата за засилване на растежа, който има също
много добър ефект върху кълняемостта."

Ето още малко инфо: http://dox.bg/files/dw?a=a02d37fd32

Това мисля, че съм го качвал, но все пак си опреснете информацията:

http://www.orbisviride.com/podr.html?id=69

И този АЛГА 600 - Водоразтворим праховиден листен/почвен тор екстракт от морски водорасли включително и наличие на гиберелинова киселина, на който попаднах днес случайно:

http://bioferma.bg/index.php?p=52&l=1&c=2&id=63&rid=139

За Алга 600 - Фондация за биологично земедeлие Биоселена
4300 Карлово,
ул. Васил Караиванов 36
тел. 0335 9 2038
тел./факс: 0335 91642

Е-mail: info@bioferma.b

Тук: http://www.shopmania.bg/za-ghra....4386284 на пакет с тегло от 8 гр. цената е 0,80 лв. за бройка.

На сайта на "Сортови семена" намерих опаковката от 8 гр. на цена от 0,85 лв. и пише отдолу следното:

Приложение

Пшеница и ечемик от братене до изкласяване, самостоятелно или съвместно с пестициди
Листно приложение: доза 25- 50 г/дка
Третиране на семена: накисване на семената за 8-12 часа в доза 0,04%

Рапица приложение през пролетта преди и след цъфтеж
Третиране на семена:накисване на семената за 8-12 часа в доза 0,04%

Зеленчуци подходящ за третиране на разсади
, преди и след разсаждане 2-3 пъти за сезон. За третиране на семена
Фертигация:доза 150- 200 г/дка

Картофи при 20-25 см. височина на растенията 2- 3 пъти за сезон преди и след цъфтеж Листно приложение: доза 25- 50 г/дка
Фертигация: доза 150- 200 г/дка

Тютюн в активна вегетация на културите 2-3 пъти преди за сезон

Рози в активна вегетация на културите 2-3 пъти за сезон

Лавандула в активна вегетация на културите 2-3 пъти за сезон

Овощни култури и лозя в активна вегетация на културите 2-3 пъти, преди и след цъфтеж
Листно приложение: доза 30- 60 г/дка

Ягоди и малини в активна вегетация 2- 3 пъти за сезон, преди и след цъфтеж Листно приложение: доза 30- 60 г/дка

Приготвяне на работен разтвор
Разтворът се приготвя непосредствено преди пръскане. Налива се половината количество вода, добавя се необходимото количество от Алга 600, разбърква се добре и се долива останалото количество вода.

Добавено (10.06.2014, 22:12)
---------------------------------------------
Приятели, днес приложих една доза от гиберелиновата киселина след доста дълъг и интересен разговор онзи ден с колегата Петър Костов от разсадник "Телопея" по указаната схема от него в неговия сайт, но да знаете, че сама по себе си гиберелиновата киселина не е толкова ефективна, колкото с използването и на други подхранващи торове, но не заедно с киселината наведнъж де, а поотделно в различни дни.
Днес също напръсках всички растения в овощната градина с Алга 600 - овошки, зеленчуци, картофи и ред други, включително и екзотиките и да Ви споделя, че като пръсках листно мириса на препарата е много сходен като този на сисола от кафявите австралийски водорасли. cool smile в него освен всичките необходими микроелементи е включена и известен % гиберелинова киселина. Алга 600 е кафяво-черно прахообразно вещество в едно пакетче, като количеството е от 8 грама, което се разтваря в 10 литра вода и се пръска листно. Добавих и малко количество от Децис-а, че в листата на няколко от ябълките намерих отдолу въшки, та да ги уморя набързо съвместно с листното торене. В интернет съответно за накисване на семена и почвено подхранване пропорциите са завишени, но там ще ги намерите или направо в горния ми пост. poor sob angry

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Четвъртък, 12.06.2014, 17:22

wrongdreamerДата: Сряда, 11.06.2014, 07:04 | Съобщение # 65
Лада
Група: Проверени
Съобщения: 889
Не изглежда много достоверно. Когато видя нещо "био", което е така концентрирано, че е достатъчно само 25 гр/дка и то за пшеница, която се сее слято..... Ако напъскаш с 25гр/дка Round up дори няма да повредиш растенията, а това е отрова. Един продукт се концентрира чрез намаляване на "водата". Или дозата е малка, или не е "био". Аз си удвоявам Sea Solle дозата на 60мл/15л вода, защото не мисля, че наторявам с 30мл/дка. От тях кой знае колко попадат върху бурени. Може би половината.
Колкото до третирането на плододаващите, започвайте пъскането когато видите завръз. И така през 10-15 дни, до започване на зреенето. Тогава спрете торовете, спрете и поливките.
Всичко е в божиите ръце !

Добавено (11.06.2014, 06:04)
---------------------------------------------
Гиберелина си има строго предназначение. Внимавайте кога и какво пръскате, защото може да съсипете плодовете. Той ги разрежда за сметка на размера. Една година, спазвайки сайта на Телопея, напръсках гроздето по време на цъфтеж и го изгубих почти всичкото от 24 контролни лози. Лозата май е единственото растение което може да се пръска по време на цъфтеж, но не е препоръчително да е гиберелин.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

poj160arДата: Сряда, 11.06.2014, 11:10 | Съобщение # 66
Лексус
Ами Митаче, може би си прав. Изчетох подробно в интернет за Алга 600, както и съдържанието на опаковката и не открих нещо нередно, но след 2 седмици ще видя накъде вървят нещата и ще пиша в темата.
И наистина си много прав, приятелю, че всичко е в божиите ръце! biggrin

А това, че мирише като сисола се дължи на екстракта от морските водорасли. Снощи докато пръсках с пръскачката и майка ми ми вика, че нещо май е замирисало на мърша, а аз и отговорих, че е от листния тор и се засмях. smile

Ето го съдържанието:

АЛГА 600
Водоразтворим праховиден листен/почвен тор екстракт от морски водорасли.
Състав:
Органично вещество: 55 %
Общ азот: 0.6 %
Фосфор (P2O5): 5 %
Калий: (K2O): 20 %
Магнезий: 0.06 %
Калций: 1.60 %
Желязо: 0.30 %
Мед: 45 ppm
Сяра: 1.4 %
Йод: 600 ppm
Натрий: 3.2 %
Алгининова киселина: 10 %
Витамини, аминокиселини, цитокинини, гиберелинова киселина, ауксини и др.
Разтворимост във вода: 100 %
Какво представлява Алга600?
- Произведен от комбинация на 3 вида морски водорасли: Sorgassum богат на алгининова киселина и цитокинини; Laminaria богат на полизахариди и Ascophylum Nodosum източник на минерали, калий, магнезий, калций и желязо.
- Характерезира се с високо съдържание на биологично активни вещества – повече от 600 ppm., които се усвояват директно от растението и помагат в ранните стадии на развитие, когато още не се синтезирани.
- Специфичният процес на производство, съчетаващ механична обработка, концентриране при ниска температура и бързо изсушаване превръща алгининовата киселина и полизахаридите в прости протеини и по този начин удвоява усвояването от растенията.
- Разтваря се бързо поради уникалната си кристална форма. Не причинява запушване или отлагания при използване на земеделска техника.
- Подходящ за различни начини на приложение: чрез поливки, листно или капково напояване.
- Ефективен е при почвено и листно приложение, поради съдържанието на колидни и биологично активни съставки, които увеличават растежната сила, стресовата устойчивост и естествената имунна система. Подобрява почвените условия като физичен състав, биоактивност и хранителни елементи.

Начин на приложение:
- Листно: концентрация 0.08 % (80 гр. на 100 л. вода) на интервал от 10 – 15 дена или 8 гр. на 10 литра вода - тоест едно пакетче за 10 литра вода.
- Почвено: 150 – 200 гр./дка. приложено 3-4 пъти за вегетация.
- Третиране на семена: разтвор на 1 кг. от Алга600 на 1 тон семена
- Потапяне на корени: в разтвор от 0.1 % (100 гр. на 100 л. вода) на Алга600

И накрая доколко тази информация е вярна остава да се убедя лично чрез моето торене на обекта. cool

Съобщение редактирано от poj160ar - Сряда, 11.06.2014, 15:35

wrongdreamerДата: Сряда, 11.06.2014, 18:39 | Съобщение # 67
Лада
Органично вещество: 55 %
Общ азот: 0.6 %
Фосфор (P2O5): 5 %
Калий: (K2O): 20 %
Магнезий: 0.06 %
Калций: 1.60 %
Желязо: 0.30 %
Мед: 45 ppm
Сяра: 1.4 %
Йод: 600 ppm
Натрий: 3.2 %
Алгининова киселина: 10 %
Витамини, аминокиселини, цитокинини, гиберелинова киселина, ауксини и др.
Разтворимост във вода: 100 %
Какви са останалите 45%

poj160arДата: Сряда, 11.06.2014, 23:27 | Съобщение # 68
Лексус
Ами сигурно Митаче е преносител...!??????????! Успокоява ме ..... незнанието...., но ха сега, ако може и ако има добър "тесен" специалист smile да се изкаже...
А , йода и медта са изчислени май в други мерни единици...ооооооо спирам, че съм на ofijd аперетив от цялата вечер и sorry... wacko

Съобщение редактирано от poj160ar - Сряда, 11.06.2014, 23:39

wrongdreamerДата: Четвъртък, 12.06.2014, 07:50 | Съобщение # 69
Лада
Това е мярка за обемни или тегловни части на милион. Във водораслите няма гиберелин / добива се от една гъба /нито ауксини. Те са био стимулатори основно при коренообразуване, а червените водорасли нямат корени. Аз бях споменал преди, че ауксините са в изобилие при върбите и аз активно ги ползвам за стимулиране на разсада напролет. Калия е очевидно добавен, защото е много. Също Калция и Натрия.
Алгиновата киселина при хората помага за разграждане на мазнините и освобождаване от токсини, но също така е консервант и са нейни Е-тата в храните /нещо много, много лошо /.
Всички биоторове имат процентно съдържание до около 5%, което е максимално. Обикновено е под 1%.
От друга страна дериватите / това са концентрирани извлеци / могат да стигнат и до 100% , но няма например био азот в сухо състояние, защото се свързва / например с водорода, кислорода или излита в атмосферата / и няма как да се използва от растението. Може би ако има някакви биосулфати.
Идеята в природата е : когато "нещо" умира, то става за храна на друго "нещо", но без забавяне.
А може би има начин - който знае да каже.

Съобщение редактирано от wrongdreamer - Четвъртък, 12.06.2014, 07:50

pepeДата: Сряда, 31.12.2014, 12:42 | Съобщение # 70
Москвич
Съобщения: 349
Ordonez ,да попитам Еколиста моно желязо как го ползваш за кореново напояване щото на етикета пише само листно ? sweated

lucky288Дата: Сряда, 31.12.2014, 13:28 | Съобщение # 71
Трабант
Съобщения: 175
Моля когато имате възможност след празниците, споделете мнения за Еколист моно желязо и Алга 600. Какви са ви личните впечатления след използването им?

OrdonezДата: Сряда, 31.12.2014, 14:08 | Съобщение # 72
Лексус
Quote lucky288 ()
Еколист моно желязо
велико творение на полска фирма ако се не лъжа, за мен най доброто, спасих огромни 3 метрови магнолии от хлороза в напреднал стадии. Започнаха да вадят свежозелени листа, засили се " метаболизма " хаха, и най радостното закрепнаха , само с моно желязо на еко лист в добавка пак тяхно производство микроелементите им. За алга 600 аз не мога да кажа нищо, защото нямам идея какво е.

всякак и пръскане и поливане smile

OrdonezДата: Сряда, 31.12.2014, 14:17 | Съобщение # 73
Лексус
Колеги , след нова година започвам да разфасовам Осмокот - трето поколение. Повече инфо в отделна тема, смятам да пусна 2 кг, 5 кг и 10 кг. Мисля , че няма нужда от реклама, Осмокот трето поколение, си е върха на сладоледа , повече инфо , след празниците.
Цените на разфасовката няма да надвишават цените на Майер БГ за 25 кг торба.
Повече за това което ще предлагаме тук
ЦЪК

poj160arДата: Сряда, 31.12.2014, 14:58 | Съобщение # 74
Лексус
Привет, да кажа от моите лични наблюдения за Алга 600 - за мен специално е един добър продукт за листно приложение. Пръсках асмите с гроздето и младите лози на кивитата, както и асимините и боровинките. Забелязва се значителен прираст на самите растения, уголемяване на листата, които придобиха хубав наситено тъмен зелен цвят. Асимините дръпната нагоре сериозно.Гроздовете значително увеличиха своя прираст и станаха големи и плътни зърната. Това се дължи до известна степен и на гиберелиновата киселина, която е сложена в листния тор. Не можах да се радвам на това изобилие, защото през лятото падна градушка, която потроши де що имаше живо по градината. С баща ми ревахме като магарета. cry sad Единствено не ме беше яд за бананите, защото те се възстановяват бързо.

Послепис: Гого, забранявам ти да пращаш Осмокот на колегите, които нямат асимини трилоби. Този чудесен тор е мехлем за тази култура. wink smile

Съобщение редактирано от poj160ar - Сряда, 31.12.2014, 15:01

poj160arДата: Сряда, 07.01.2015, 19:38 | Съобщение # 75
Лексус
Привет, колеги. Някой има ли някакво лично мнение и да е тествал растежния стимулатор "Атоник". В нета видях положителни мнения, както и от самото инфо за него, но искам и от Вас да се уверя за употребата му.

ЦЪК

Вижте ТУК с помощта на бутоните долу в дясно за увеличаване размерите за четене на файла. Има и други интересни материали.
Прикачвания: 9522679.jpg(3Kb) · 9332741.jpg(47Kb) · 3922406.jpg(37Kb)

Форум Екзотик Плантс България » Млад Градинар » Техники в градината (присаждане, торене, лечение, резитби) » Стимуланти, растежни регулатори, торове - микроелементи и др (В помощ на всички нас)
Страница 5 от 6«123456»
Търси: