Размножаване чрез листни резници - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 12:45
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 1 от 212»
Форум Екзотик Плантс България » Млад Градинар » Техники в градината (присаждане, торене, лечение, резитби) » Размножаване чрез листни резници (Прости правила)
Размножаване чрез листни резници
OrdonezДата: Вторник, 17.01.2012, 22:44 | Съобщение # 1
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Статус: Offline
Размножаването чрез резници е основният начин за размножаване на стайните растения. Резниците могат да бъдат: връхни, стъблени, листни и др. Чрез връхни рез-ници се размножават много видове. Връхният резник е нает от стъблото с неговия растежен връх. Дължината му Варира от 7,5 до 13 см. Стъблените резници включват част от стъблото с листата, но без растежен Връх. Те се използват за размножаване на видове като бръшляните, които имат дълги, пълзящи или катерещи се стъбла и малки листа. Всеки стъблен резник трябва да е с 1-2 листа, което зависи от дължината на междувъзлията. Листните резници, както личи от името, представляват лист с или без листна дръжка. По този метод успешно Размножаване чрез триъгълни листни резници

1. Използвайте остър нож, за да отрежете едно листо заедно със стъбълцето много близо до корена. Не оставяйте дръжки, които не са отрязани до дъно, защото това предразполага към зарази на майчиното растение.
2. Обърнете листото обратно с Жилките (гърба) нагоре и отрежете стъблото. Не използвайте за размножаване листа, които са болни и наранени.
3. Разрежете листото на триъгълни сектори, като тясната страна на триъгълника е взета от центъра на листото. Можете да получите няколко.
4. Вкарайте изрезките с тясната страна на триъгълника В компоста. Зарийте около тях с почва и се убедете, че са изправени и не са затрупани самите листа. 5. Полейте съвсем леко с лейка и оставете Водата да се отцеди.
6. Когато повърхността на парченцата листа е суха, поставете прозрачен капак Върху тях. От време на бреме ги отваряйте и отстранявайте кондензацията. 7. Когато вече са пуснали корени, внимателно ги извадете и ги засадете самостоятелно В малки саксийки. По всяка вероятност листото ще изгние, оставяйки

Вече новото растение да се развива самостоятелно.

Размножаване чрез квадратни листни резници

1. Квадратите се получават чрез разрязване на големи листа от бегония. Нарежете листата на дълги, широки (30 мм) ленти по протежението на Жилките на листата.
2. Използвайте остър нож, за да нарежете лентите на квадрати.
3. Поставете всяко отрязано парче В почвата с основата надолу {най-близката до центъра на листото част)
4. Полейте Внимателно компоста около посадените парчета и покрийте с прозрачен капак кутията.
5. Когато парчетата се вкоренят и порасне ново листо, младите растения могат да се посадят.
6. Готовите за посаждане растения извадете внимателно и засадете. се размножава африканската теменужка. (Saintpaulia ionantha).

С листни резници се размножават много сукулентни растения, като ешеверия, красули и седуми. Избраните за резници листа се оставят за няколко дни да просъхнат. След това се поставят В субстрат за вкореняване от равни части торф и пясък. Листнодекоративните бегонии като Бегония рекс (Begonia rex), бегония масониана (В. masoniana) също се размножават с листни резници, но листата се поставят легнали върху субстрат. Част от листа също може да бъде листен резник. Ви-довете, които се размножават по този начин са бегония рекс и бегония мазоинана, стрептокариус и сансевиерия. Листата се нарязват на ивици, триъгълници или квадрати, като Всяко парче трябва да съдържа част от главните жилки, от които се образуват коренчетата на новото растение. Този метод е много ефективен, защото от един лист могат да се направят 10-20 резника, които дават начало на също толкова малки растения.
Прикачвания: 6262964.jpg(53Kb) · 2917170.jpg(42Kb) · 7678600.jpg(71Kb) · 9695206.jpg(57Kb)

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

Блокиран1Дата: Вторник, 17.01.2012, 23:18 | Съобщение # 2
Младши Оратор
Група: Блокирани
Съобщения: 98
Интересно и ......ми се вижда трудно за постигане , .....въпреки, че опита винаги учи ....

Живея в настоящето ....и се радвам на възможностите , които ми предлага !!!!

poj160arДата: Сряда, 22.05.2013, 08:51 | Съобщение # 3
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Да, много голяма играчка и е трудоемко за работа... cry

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Сряда, 22.05.2013, 08:51

pepeДата: Сряда, 04.06.2014, 13:00 | Съобщение # 4
Москвич
Група: Проверени
Съобщения: 349
Значи снимах я тази роза дето ме изненада сьомговия цвят се получава като започнат да прецъфтяват цветовете иначе е оранж на 1 метър има аромат ,,,но проблема е ,че не знам от къде да резна резниците под цвета ли или от към земята мога да резна клонки и без да се придвижвам пълзешком biggrin
Прикачвания: 7153439.jpg(65Kb) · 7868907.jpg(76Kb) · 4509353.jpg(76Kb) · 7482794.jpg(41Kb)

OrdonezДата: Сряда, 04.06.2014, 17:51 | Съобщение # 5
Лексус
pepe, надявам се този линк да ти е полезен РАЗМНОЖАВАНЕ НА РОЗИТЕ

pepeДата: Сряда, 04.06.2014, 18:17 | Съобщение # 6
Москвич
Съобщения: 349
Мерси почвам четенето!

poj160arДата: Сряда, 04.06.2014, 20:36 | Съобщение # 7
Лексус
Гого, този файл при мен пише, че е неизползваем и не може да се отвори. Имам качена PDF програма за четене и редакция на такива файлове, но а де - не става. Просто от любопитство исках да разгледам философията на руската труженичка... sad cool

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

reimbrantДата: Сряда, 04.06.2014, 21:43 | Съобщение # 8
Трабант
Съобщения: 141
И на мен не го отваря,интерсно беше да свирим часовниците с мама Дуся

За да победи злото,е необходимо само едно нещо-добрите хора да не правят нищо

OrdonezДата: Сряда, 04.06.2014, 21:50 | Съобщение # 9
Лексус
файла се отваря с
1. WinDjView
2. DjView

http://www.softpedia.com/get....w.shtml

http://www.softpedia.com/get....w.shtml

свалете си програмите и ще кача доста интересни книги ако желаете

или http://www.stdutility.com/download/stduviewer.exe

- перфектен, поддържа TXT, DjVu, PDF, TIFF. Безплатен, малък, лек.

poj160arДата: Четвъртък, 05.06.2014, 10:54 | Съобщение # 10
Лексус
Пробвах Гого и с трите програмки снощи и нищо... Пустите руснаци в такива формати все пишат. Предпочитат ги, защото са по-леки и по-малко памет заемат файловете. Не знам защо при мен не се отварят. Пише, че не може да се отвори файла защото може да е повреден или кодиран. Аман вече. Някой друг пробва ли да я прочете книгата? Снощи намерих още една руска книга за розите, но толкова се бях ядосал с тези програми и файла, че без да искам изтрих страницата където я намерих, но ще я търся пак, защото и тя ми се видя интересна. happy sad wacko

А, относно тези точно с цвета на сьомговото месо имам, но само в този цвят и миришат страхотно и се усеща мириса от няколко метра. Пуснал съм ги по оградата за декорация. Тази година направо се побъркаха от цвят.

Съобщение редактирано от poj160ar - Четвъртък, 05.06.2014, 10:58

peterstamovДата: Четвъртък, 05.06.2014, 11:11 | Съобщение # 11
Москвич
Съобщения: 248
секреты выращивания роз.pdf

May the Force be with you

poj160arДата: Четвъртък, 05.06.2014, 11:16 | Съобщение # 12
Лексус
Петьо, да си жив и здрав. Огромно благодаря! biggrin

OrdonezДата: Четвъртък, 05.06.2014, 20:16 | Съобщение # 13
Лексус
Щом Петьо е успял да отвори и да трансформира файла , би трябвало и вие да го направите, ако стане свирнете да кача интересни книжки от братушките, сори но са ми в такъв формат smile

poj160arДата: Четвъртък, 05.06.2014, 23:40 | Съобщение # 14
Лексус
Ами нека Петьо да каже кака става тази работа или с коя програма, защото уж съм малко спец по комповете, но това ме пощури снощи. А сигурно е доста елементарна работа... sad cool happy

Съобщение редактирано от poj160ar - Четвъртък, 05.06.2014, 23:41

OrdonezДата: Петък, 06.06.2014, 00:56 | Съобщение # 15
Лексус
сваляш програмата , инсталираш я , после си рескаш компа и четеш

в момента мога да кача в този формат следните редки книги

Ядров А.А. и др.-Орехоплодные и субтропические плодовые культуры-1990 - разкошна книга
Трейвас Л.Ю. - Атлас - определитель. Болезни и вредители декоративных садовых растений - 2008
Сааков С.Г. - Оранжерейные и комнатные растения и уход за ними - 1985
дер Неер Я.В. - Все о 100 самых популярных комнатных растениях - 2008

Форум Екзотик Плантс България » Млад Градинар » Техники в градината (присаждане, торене, лечение, резитби) » Размножаване чрез листни резници (Прости правила)
Страница 1 от 212»
Търси: