Asimina Triloba (Pawpaws) - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 04.12.2016, 17:23
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 1 от 351233435»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Asimina Triloba (Pawpaws) (Индиански Банан, Пау пау)
Asimina Triloba (Pawpaws)
OrdonezДата: Понеделник, 02.01.2012, 01:10 | Съобщение # 1
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Статус: Offline
Тук публикувам едно клипче какво се прави с плодовете с кратко обяснение за самото растение. http://www.youtube.com/watch?v=M2RtlcyTt_s

Сега ще се опитам да обясня какво съм прочел за него оттук - оттам.

1. Каъв е вкусът на плода?

Pawpaws има кремовидна консистенция, кремоподобно месо със сложна комбинация от тропически плодов вкус. Все едно ядете банан в комбинация с манго, ананас, пъпеш. Съществува значително разнообразие от вкусове.

2. Как да разбера дали плода е вече узрял ?

Зрелите pawpaws на натискане с палец леко поддават, нещо подобно на зрялата праскова. Зрелите pawpaws обикновено отделят силен плодов аромат. Цветът на кожицата по принцип не е надежден показател за зрялост.

3. Малко подробности около отглеждането му

Съветите, дадени тук, се основават отчасти на научните изследвания и отчасти на опита на много производители на pawpaw. Тези напътствия ще ви помогнат да отглеждате растението в собствения си двор успешно.
Климат
pawpaw е дърво на умерените влажни зони и изисква "топло или горещо лято, мека или студена зима". То може да се отглежда успешно в зони USDA на растителна издръжливост 5 (-15 о F/-26 ° С).
Въпреки че pawpaw расте най добре на сянка, оптимални добиви са получени в открита експозиция, с известна защита от вятъра. Млад разсад, обаче, няма да оцелее при тези условия, защото те са изключително чувствителни към слънчевата светлина, което може да ги убие. (Контейнери посадъчен материал могат да се отглеждат без сянка в оранжерия). Засенчване през първата година, а понякога и втората. Почвата трябва да бъде леко кисела (рН 5.5-7), дълбока, плодородна и добре дренирана. Добрия дренаж е от съществено значение за успеха. Pawpaws няма да вирее добре в тежка и преовлажнена почва. Отглеждано на слънце, дървото развива тясна пирамидална форма, с гъсти, увиснали листа. В сянката е с по-отворен хабитус на разклоняването.

Грижа за младите дръвчета.
При засаждане на дървета, оставете растояние от (2.5 м) между тях. Напоява се веднага след засаждането, нуждата от вода е през целия сезон. Шокът може да се предотврати след като се осигури временна сянка. Прилага се балансирано торене (20N-20P-20K) през 3 седмици по време на първото полугодие.

Опрашване: естествено и изкуствено

Опрашване е най важния фактор за да имаме плодове. Цветовете са protogynous, което означава, че стигмата (женския приемен орган) узрява преди прашеца, и вече не е възприемчив към прашеца. По този начин цветът е проектиран да не бъде самоопрашващ се. Освен това, pawpaw дървета са самостоятелно несъвместими, обикновено се изисква полен от генетично различни дървета, за да бъдат оплодени. Естествените опрашители на pawpaw - различни видове мухи и бръмбари - не са ефективни или надеждни, поради факта че те просто много рядко се решават да посетят цветът му, поради неприятната мисризма която изпуска. Въпреки, че изисква малко повече труд, опрашването ръка е задължително, за да се гарантира, че ще имаме плодове. С помощта на малка четка, гъвкава такава каквато използват художниците ,абе какво обяснявам ето нагледно....
http://www.youtube.com/watch?v=m8_y-ZEuoNQ
Това се прави когато ясно се вижда жълтия цвят на прашеца преди това е зелен

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

Блокиран2Дата: Понеделник, 02.01.2012, 19:34 | Съобщение # 2
Сержант
Група: Блокирани
Съобщения: 70
Семките които ми прати посях на 21.12 .Сега чакам да поникнат ама колко време-незнам.

OrdonezДата: Понеделник, 02.01.2012, 22:28 | Съобщение # 3
Лексус
Quote (Benisat)
Семките които ми прати посях на 21.12 .Сега чакам да поникнат ама колко време-незнам.

По принцип тези семена са стратифицирани 70 дни което е оптимално в предвид последната конференция в Щатите и изследванията които са правени , мисля че някъде съм качвал таблици относно това. Сега има значение едно единствено нещо , а то е къде се намират в момента и активирани ли са. Това означава че ако ги държиш на топло очаквай скоро да поникнат, ако са на студено , няма да е скоро, но ако искаш да поникнат скоро и напролет да имаш силни растения, направи следното, дръж ги на много топло место в стаята, температурата да е над 20 градуса по възможност и чакай, при мен в инкубатора семена от същата партида за около седмица се събудиха няколко , мисля около 10 на брой, които веднага засадих, сега гледам и останалите са на фаза да се родят biggrin , но мисля е въпрос на дни. Внимавай не проверявай с ровене какво е състоянието им, защото корените са много нежни и има опсаност ако са пуснали да ги повредиш, скоро ще кача снимки на моите резултати, надявам се и при теб всичко да е наред.

Блокиран2Дата: Вторник, 03.01.2012, 09:57 | Съобщение # 4
Сержант
Държа ги при температура между 20-25 градуса.Мерси за бързия и точен отговор.

OrdonezДата: Вторник, 31.01.2012, 19:01 | Съобщение # 5
Лексус
Поради спецификата на прорастването на корена при Асимината, е задължително да се повиши температурата , за това трябва да приложим стара изпитана тактика за повишаването и в саксиите. За целта режем бутилки от безалкохолно (пластмасови) на две и захлупваме с тях отгоре пониците още преди да са се показали с цел да осигурим комфортна среда на същите като ги държим на слънце и не позволяваме да изсъхне , но не и да преовлажним за да предпазим от гниене, което се появява при ниски температури и голяма влага. Имайте предвид че поника се показва след като имаме добър корен оформен. Колкото по дълбока саксия използваме толкова по бавно ще се покаже поника, но пък за сметка на това ще имаме силно развит корен който ще осигурява повече храна за младото растение.

OrdonezДата: Вторник, 31.01.2012, 19:15 | Съобщение # 6
Лексус
Семената

Пониците

Растението готово за засаждане

Цветът

Плодът

Мисля че не напразно е смятан за един от най вкусните и лечебни плодове в света. Да ви е сладко.

Блокиран2Дата: Четвъртък, 09.02.2012, 12:38 | Съобщение # 7
Сержант
Едната ми трилоба поникна.Вече е около 5-6 см.Другата още я няма.

Съобщение редактирано от Benisat - Събота, 11.02.2012, 09:36

OrdonezДата: Петък, 10.02.2012, 01:44 | Съобщение # 8
Лексус
там е там е, няма къде да бяга

Блокиран2Дата: Петък, 09.03.2012, 14:10 | Съобщение # 9
Сержант
Едната ми трилоба вече е около 15-20см но другата е изгнила.Аз я извадих внимателно но тя се разпадна.Когато получи Ордонез да ми праща поне две .

OrdonezДата: Петък, 09.03.2012, 17:51 | Съобщение # 10
Лексус

В момента са в интензивен разтеж, нека се постопли малко времето и започвам да изпращам, така или иначе има изключително много заявки за Пау пау

Блокиран2Дата: Петък, 09.03.2012, 17:53 | Съобщение # 11
Сержант
мойта пуска вече шесто листо

OrdonezДата: Петък, 09.03.2012, 23:08 | Съобщение # 12
Лексус
Тези са садени януари месец.

Блокиран3Дата: Четвъртък, 22.03.2012, 14:12 | Съобщение # 13
Москвич
Съобщения: 311
Ordonez, Бяхме говорили за две дръвчета. Но ми каза да изчакам още малко че били много нежни и не ти се пращали сега. Кога ще стане това време ?

София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /
LZ1LPK, A1(Rh-)http://exotic.bg/

OrdonezДата: Петък, 23.03.2012, 00:16 | Съобщение # 14
Лексус
Вече може да се изпращат, днес даже имах клиент за такива

Блокиран3Дата: Вторник, 10.04.2012, 21:22 | Съобщение # 15
Москвич
Съобщения: 311
Ordonez, Може ли актуални снимки на растенията ?

ПС: Може и само на моите whistling

София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /
LZ1LPK, A1(Rh-)http://exotic.bg/

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Asimina Triloba (Pawpaws) (Индиански Банан, Пау пау)
Страница 1 от 351233435»
Търси: