Asimina Triloba (Pawpaws) - Page 11 - Форум Екзотик Плантс България
Понеделник, 05.12.2016, 07:32
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 11 от 35«129101112133435»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Asimina Triloba (Pawpaws) (Индиански Банан, Пау пау)
Asimina Triloba (Pawpaws)
OrdonezДата: Понеделник, 17.06.2013, 07:40 | Съобщение # 151
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Статус: Offline
Да не е от дъжда, асимината принципно не боледува или поне при мен вече 3-4 години не съм засичал болест по растенията. От дъжда обаче имам почти по всички растения, при по нежните особено леки поражения, най вече при костилковите. При асимината нямам за сега сигнали. Аз лично не бих пръскал за сега с нищо, но все пак така наизуст на тъмно не бих се ангажирал с мнение.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

poj160arДата: Понеделник, 17.06.2013, 16:37 | Съобщение # 152
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Ок, приятел, ще снимам утре листата и ще кача снимки за да се види по-добре.

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

OrdonezДата: Сряда, 19.06.2013, 22:10 | Съобщение # 153
Лексус
Ежегодно в Охайо се провежда фестивал на Паупау. В това видео можете да видите много забавни моменти от фестивала. Официалната страница на тазгодишния фестивал можете да посетите ТУК

poj160arДата: Сряда, 19.06.2013, 23:11 | Съобщение # 154
Лексус
Привет Гого, моля дай съвет. Това предполагам са петна "Ръждивка" от гъба, която не си спомням името. Сигурно се появиха от голямата влажност през времето на ежедневните и проливни дъждове, които се надявам да изчезнат сега в жегата. Моля прецени и ми помогни, приятелче!
Прикачвания: 6369762.jpg(54Kb)

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

StellaДата: Сряда, 19.06.2013, 23:18 | Съобщение # 155
Симсон
Група: Модератори
Съобщения: 13
Жоро отсъства за час може би, аз съм тук, но според мен това не е болест, както всички знаем Асимината живее в изключително влажна среда в хабитата си. Нашите растения се поливат дъждовално около 2-3 часа всеки ден, листата им са изключително здрави граничещи до перфектни, според мен, но аз не съм компетентна много, но това листо е било нападнато от скакалец, охлюв или нещо подобно, в дясно си личи. Незнам не мога да отговоря, но опредлено това не е заболяване. Добре е да отидете с листото в агроаптека, но пак да си кажа аз. Асимината също като смокините, не боледува.

ПС: Наскоро имаше силни киселинни дъждове !!! Поне при нас бяха доста очевадни. Всичко пострада без асимината, както казах другия представител на аноните , Черимоята също е в идеална форма (визуална)

Съобщение редактирано от Stella - Сряда, 19.06.2013, 23:25

poj160arДата: Сряда, 19.06.2013, 23:30 | Съобщение # 156
Лексус
Да, да, за наяденото е ясно. Аз гледам петната. По другите растения нямам такива петна, затова се притеснявам.
Прикачвания: 8594368.jpg(60Kb)

poj160arДата: Сряда, 19.06.2013, 23:31 | Съобщение # 157
Лексус
...
Прикачвания: 4979743.jpg(55Kb)

Съобщение редактирано от poj160ar - Сряда, 19.06.2013, 23:33

poj160arДата: Сряда, 19.06.2013, 23:34 | Съобщение # 158
Лексус
...
Прикачвания: 4669080.jpg(63Kb)

poj160arДата: Сряда, 19.06.2013, 23:36 | Съобщение # 159
Лексус
...
Прикачвания: 4643304.jpg(69Kb)

poj160arДата: Сряда, 19.06.2013, 23:37 | Съобщение # 160
Лексус
...
Прикачвания: 3211014.jpg(63Kb)

poj160arДата: Сряда, 19.06.2013, 23:40 | Съобщение # 161
Лексус
...

Извинявам се, че качвам по една снимка, но ми е бавен нещо интернета и не ми дава да кача по повече на брой. А може и да е изгорено от дъждовете.
Прикачвания: 4240640.jpg(65Kb)

OrdonezДата: Четвъртък, 20.06.2013, 00:04 | Съобщение # 162
Лексус
Да не си преторил, незнам , не съм виждал подобно нещо, бягай към аптеката , не е нормално това, внимавайте с торенето приятели, асимините са чувствителни на преторяване , от личен опит знам, но това е странно при теб, за това бягай към агроаптеката с едно листо под ръка.

poj160arДата: Четвъртък, 20.06.2013, 00:07 | Съобщение # 163
Лексус
Ок, благодаря. мина ми през акъла това с листото до аптеката, но си викам - че съррце ми не дава да късам, белким храни нещо ... surprised

OrdonezДата: Четвъртък, 20.06.2013, 12:18 | Съобщение # 164
Лексус
Записките на една американка.

И така по дяволите , какво е Паупау ?
Наскоро чух за една тайна закуска. Наричаха я Кейкърс, много разпространена в района на Вашингтон - Колумбия. Става дума за Манго, което расте по бреговете на река Потомак. Плодът крие страхотен вкус и изключително лековит.
- Тропически плод тук, наистина ли ?
- Да. Това е единственият представител на тропическо семейство, който расте в умерения пояс. не можеш да си закупиш Паупау по магазините, така, че единствения начин е да си го откъснеш от дървото.
Бях заинтригувана от този разговор, така , че реших да тръгна в търсене на дърветата
Тръгнахме по течението на Потомак, от страната на Мериленд. Намерихме дърветата , откъснахме плода и първата ми дума беше "Уоу"- това беше смесица от манго и банан с лек привкус на пъпеш.
Още Томас Джеферсън през 1786 година е изпратил семена на свои приятели във Франция , вероятно е искал да ги впечатли с нещо екзотично от Америка.
Луис и Кларк са писали в статиите си за любовта си към плода. От Мичиган до Вирджиния се срещат с това име езера и градчета.
Паупау едва наскоро са комерсиализирани. Това е една от причините да не го видите в магазин за хранителни стоки. Досега има само няколко овощни градини, които продават продукцията си обикновенно на селскостопанските пазари. Този напредък е до голяма степен благодарение на работата научния работник Ниил Петерсън.

След дегустация на първия плод който е опитал преди 35 години, единствената дума която успял да извика е Еврика. Петерсън още тогава забелязал, че паупау превъзхожда ябълката и прасковата (най-отглежданите плодове в щатите) с всяка една част от плътта си.
Защо не са подходили така към паупау се запитал той ?
Тази снимка е направена от него през 1990 година

Нийл Питърсън е документирал растенията, както дивите и форми, така и техните културни сортове. Плодовете на това растение никога не са били изнасянеи извън пределите на щатите (официално).
Създател е на много нови сортове, неговите овошки вече са част от най големите градини, създадени напоследък от земеделски производители.
Антиоксидантните свойста на плода са по високи от тези на червената боровинка. Ако успеем да създадем сорт с по висока трайност на плодовете , износа ще бъде вече факт. За съжаление Пау пау е налично на местните пазари малко повече от месец, в зависимост от сортовете (ранни, средноранни и късни)
Във видеото ще видите американци опитващи за първи път паупау и тяхната реакция.
Видеото можете да изгледате
ТУК

OrdonezДата: Четвъртък, 20.06.2013, 12:56 | Съобщение # 165
Лексус
Най добри сортове Паупау за 2012 година на конкурса в Охайо.
1 място - Jerry Lehman, variety: #cu 166-13
2 място - Dick Glaser, variety: Overleese
3 място - Dick Glaser, variety: Shenandoah
Най едър плод сорт - Jerry Lehman, 1# 6.5oz, variety: #275-48

Награди за храни
Основни ястия
1-во място - pawpaw pizza by Chris Roach/A-town Pies & Fries
2-ро място - pawpaw bbq wings by Trisha Putman/Stik'ms
3-то място - pawpaw futomaki sushi by Audrey Yane

Десерти
1-во място - pawpaw dippers by Jena Fulton/Dogs Gone Wild
2-ро място - pawpaw tres leches cake by George Hale
3-то място - pawpaw fruit bowl by Chris LaFollette/ Liten Up

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Asimina Triloba (Pawpaws) (Индиански Банан, Пау пау)
Страница 11 от 35«129101112133435»
Търси: