Asimina Triloba (Pawpaws) - Page 19 - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 23.07.2017, 07:39
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 19 от 36«1217181920213536»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Asimina Triloba (Pawpaws) (Индиански Банан, Пау пау)
Asimina Triloba (Pawpaws)
poj160arДата: Неделя, 23.02.2014, 23:25 | Съобщение # 271
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 2153
Статус: Offline
Значи в момента търся да намеря подходяща програма за конвертиране така, че да излиза файла както в първоначалния вид - картинки и таблици. Ако ли не пишем първо текста, правим нови таблици и ги попълваме със съответния текст, но си е голяма играчка... sad cool fool lol

А като разгледах снимките този "новобранец" както си писал в горен пост, че е присадил за първи път, като гледам снимките е на "разцеп", както му викаме и добре се е получило - присадил е два резника. Предполагам са от два различни сорта резниците.

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Неделя, 23.02.2014, 23:41

OrdonezДата: Понеделник, 24.02.2014, 00:04 | Съобщение # 272
Лексус
Съобщения: 3803
два различни сорта са Иво, колегата е испанец, приятел е на Зденек, има доста ценна информация, заложил е даже два резника, които пуснали листа цяло лято, обаче още не смее да ги извади за корени, ако тази година се разлистят , значи е успял, ако ли не, което и аз си мисля, значи поредния не сполучилив опит smile

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

poj160arДата: Понеделник, 24.02.2014, 00:19 | Съобщение # 273
Лексус
Ха да видим, ако резниците са пуснали корени по някакъв начин трябва да опише технологията и ние да се пробваме. С гаранция е пробвал освен подходящите условия и вкоренител за по-сигурно предполагам... как иначе. cool

Добавено (23.02.2014, 23:19)
---------------------------------------------
Цял час ровене из профи форумите за такива програми "Я нигде любой подходящий программа не найдено..." wacko sad cry

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Понеделник, 24.02.2014, 00:16

OrdonezДата: Понеделник, 24.02.2014, 00:21 | Съобщение # 274
Лексус
аз съм качил снимка по горе на резниците , но е стара ще видим тази година, мен ме съмнява много, да не кажа, че съм убеден , е няма да стане , но все пак.... ще чакаме

poj160arДата: Понеделник, 24.02.2014, 00:26 | Съобщение # 275
Лексус
Надеждата последна умира. Винаги има и ще има първи път. Може пък да излезе и успешен... cool cranky Накарай Зденек да пита испанеца и ако е "хорошая" работата да прати актуални снимки.

Съобщение редактирано от poj160ar - Понеделник, 24.02.2014, 00:27

pistoleroДата: Понеделник, 24.02.2014, 00:50 | Съобщение # 276
Симсон
Група: Приятели
Съобщения: 49
Паролизирани са пдф-те и не подлежат на екстракция, пробвах да разшифровам дилетантски паролата, като пробвам най-безполезните и мърезливи, които са в масова употреба, ама не стана. Ако падне паролата е лесно да стане на Уорд, ама...
Ще пробвам още една хватака като за последно.

poj160arДата: Понеделник, 24.02.2014, 00:56 | Съобщение # 277
Лексус
Единия съм го конвертирал и постнал, този с име "PomperHT02" My WebPage, но втория файл е заключен. Абе има програми за отключване, но вече става много дебела работата... sad cool

Съобщение редактирано от poj160ar - Понеделник, 24.02.2014, 00:59

wrongdreamerДата: Понеделник, 24.02.2014, 01:36 | Съобщение # 278
Лада
Група: Проверени
Съобщения: 904
Момчета, защо е тази истерия да превеждате текста. Това е специализирана студия за размножаване на Пау Пау, която може би интересува Ordonez, но за другите......
Посочват се проблемите при размножаване, присаждане, транспортиране и др.
Това не може да бъде преведено с гугъл. Това /първото/ е лабораторно изследване.
Второто обаче е интересно. Посочени са подробно всички стъпки и компоненти на размножаването.
Ако ви се чака няколко дни.....
Има сериозни тънкости при подхранването и почвата за вкореняване. Торовете не са чак такъв фактор, че да купувате по 90$........ Обикновен цветарски за обща употреба 20-20-20 ще свърши работа, но другите неща.....

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

Съобщение редактирано от wrongdreamer - Понеделник, 24.02.2014, 01:46

OrdonezДата: Понеделник, 24.02.2014, 01:38 | Съобщение # 279
Лексус
Докато експертите по софтуер се мъчат аз да си кажа, това което от дълго време се каня да напиша.
Спазвайте няколко основни правила при асимините, лятото обилно поливане.
Ако растенията ви са изложени на слънце още преди да започнат да развиват листната си маса, няма никаква опасност от изгаряне и повреда на листата, даже и при двугодишните растения. Ако са държани в контейнери на сянка и бъдат изложени на директно слънце - изгарянето ви е гарантирано.
На сянка растения се развиват по добре поради по малкото изпарение на влага от листата, но пък на слънце плододават по добре и плодовете са с по добри вкусови показатели.
Възрастни растения в тесни съдове се нуждаят от две поливки на ден.
Ако се сетя за някакви други важни фактори ще допълня.

pistoleroДата: Понеделник, 24.02.2014, 01:55 | Съобщение # 280
Симсон
Съобщения: 49
Eто от мен конвертиран в WORD- ски формат, другият файл за контейнерното отглеждане ЦЪК

Като иска парола, заобикаляме паролата, като правим собствен си файл без парола, използвайки функциите за принтиране на браузера smile

Относно превода, там с гугъл преводача може цял файл да се качи за превод, но въпросът е че поне половината ще е нещо преведено неправилно и изискващо солидна редакция, която си е пак цялостен превод и редакция и изисква нужните езикови познания, които на мен ми липсват, е хващам чат-пат, колкото ми трябва да разбера нещо, но на дилетантско ниво.
А инак в оригинал на английски ми се струва, че би си останало по- разбираемо, отколкото би го превел гугъл шегобиеца.

Съобщение редактирано от pistolero - Понеделник, 24.02.2014, 01:57

poj160arДата: Понеделник, 24.02.2014, 02:26 | Съобщение # 281
Лексус
wrongdreamer, е Митаче нали да помогнем малко на Гогата, за да не се мъчи толкова. Значи, хем е полезно като инфо и за нас от обща култура, хем така дава човека и инфо за всяко едно растение, което предлага на клиентите на магазина. То, и ние примерно като вземем някакво растение, четем ли четем за да разберем, ако не знаем кои са най - правилните грижи за него, та заради това е цялата работа. Пък и нали тук все сме се събрали от един общ интерес в "задруга". Ааааа, групата можем да я наречем "Задруга на екзотиката", като във филма "Властелина на пръстените"... cool smile :) smile wink good icecream snap wine

Съобщение редактирано от poj160ar - Понеделник, 24.02.2014, 02:29

wrongdreamerДата: Понеделник, 24.02.2014, 02:33 | Съобщение # 282
Лада
Група: Проверени
Съобщения: 904
КОГАТО РАБОТИШ, ДАВАЙ ОТ СЕБЕ СИ 100% :

ПОНЕДЕЛНИК - 12%
ВТОРНИК - 20%
СРЯДА - 25%
ЧЕТВЪРТЪК - 22%
ПЕТЪК - 21%

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

Съобщение редактирано от wrongdreamer - Понеделник, 24.02.2014, 02:33

OrdonezДата: Понеделник, 24.02.2014, 11:27 | Съобщение # 283
Лексус
pistolero, не знам как да ти благодаря, поклон

Дриймър - това беше забавно smile

peterstamovДата: Понеделник, 24.02.2014, 11:30 | Съобщение # 284
Москвич
Съобщения: 256
Аз използвам eXPert PDF Pro v5.1.200.0
конвертира и заключени файлове! В новите версии май не работеха със заключени файлове.

Проблема после е че когато pdf е на три реда излиза така и в word. После копи пейста леко спънат!

http://dox.bg/files/dw?a=3d2b8d58e0

Дали да не споделим кой какви сортове има и като пораснат да менкаме резници!? Аз набавих някой други, но още е рано да се каже - да видим дали ше пукнат на пролет.

Хм както писа колегата по-горе с принт опцията и после експортнах през ABBYY и през инструмента им за конвертиране и стана. Запази се енкодинга и текста е на един ред - лесно за копиране.
PomperHT03cccc.doc
PomperHT03cccc.docx

May the Force be with you

Съобщение редактирано от peterstamov - Понеделник, 24.02.2014, 12:12

OrdonezДата: Понеделник, 24.02.2014, 12:11 | Съобщение # 285
Лексус
Quote peterstamov ()
Дали да не споделим кой какви сортове има и като пораснат да менкаме резници

Чудесна идея и е задължителна. Тук е мястото да вметна , Prima 1216 и Sunflower , ще имаме някъде през април наличности 200 броя - 60 см височина в двулитрови контейнери. Няма да пиша производителя, защото напоследък форума се чете от солотата на Киро и всичко се докладва и човека здраво копира информация, така, че взимам вече сериозни мерки по този въпрос. Който желае мога да му изпратя подробни данни. Растения са предназначени за насаждения и цената им ще бъде в между 34 и 40 лв за брой в зависимост от цената на групажния транспорт. За разлика от миналата година когато ги предлагахме на 49 лв, тази година ще бъдат значително по евтини. Могат да се използват и за подложки на редки сортове.
За това трябва да имаме и тема за размяна на резници. Аз ще опиша моите, само някой да отвори темата , че поне днес до момента съм натоварен и нямам на практика тази възможност. Успех.

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Asimina Triloba (Pawpaws) (Индиански Банан, Пау пау)
Страница 19 от 36«1217181920213536»
Търси: