Asimina Triloba (Pawpaws) - Page 2 - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 04.12.2016, 04:52
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 2 от 35«12343435»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Asimina Triloba (Pawpaws) (Индиански Банан, Пау пау)
Asimina Triloba (Pawpaws)
OrdonezДата: Сряда, 11.04.2012, 18:07 | Съобщение # 16
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Статус: Offline
Тъкмо се качих Любо скапан , днес завърших обекта, утре цял ден съм в оранжерията ще ти ги снимам обещавам

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

OrdonezДата: Неделя, 24.06.2012, 21:53 | Съобщение # 17
Лексус
Интересно и подробно видео, задължително да се види

А тук интересен фестивал на Пау пау в Щатите.

Все повече с времето фаворизирам това растение, колкото повече го опознавам толкова повече ми става любимо.

Блокиран3Дата: Понеделник, 25.06.2012, 10:22 | Съобщение # 18
Москвич
Група: Блокирани
Съобщения: 311
Ето и моята засадена в земята.

Прикачвания: 5788586.jpg(117Kb) · 6306563.jpg(85Kb)

София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /
LZ1LPK, A1(Rh-)http://exotic.bg/

Блокиран3Дата: Понеделник, 09.07.2012, 11:40 | Съобщение # 19
Москвич
Съобщения: 311
Това ми е малаката която за десет дни порасна с 15см :

Вече почти колото другата и мисля и нея да я садя тия дни. Буквално всеки ден излиза ново листо.

ПС: Листата са млади и за това са светло зелени НЕ СА ЖЪЛТИ !!!
Прикачвания: 7731005.jpg(82Kb)

София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /
LZ1LPK, A1(Rh-)http://exotic.bg/

Блокиран2Дата: Понеделник, 09.07.2012, 16:45 | Съобщение # 20
Сержант
Съобщения: 70
аз имам една 30-на см.Другата ми не поникна.

OrdonezДата: Сряда, 16.01.2013, 01:11 | Съобщение # 21
Лексус
Знаете ли , че в едно сливенско село се отглеждат 6 сорта Пау пау, плододаващи растения. Смятам скоро да кача снимков материал , както на самите растения , така и на плодовете.

OrdonezДата: Неделя, 10.03.2013, 20:38 | Съобщение # 22
Лексус
Пускаме ги на 15 април

FelixДата: Сряда, 03.04.2013, 12:20 | Съобщение # 23
Балканче
Група: Проверени
Съобщения: 4
Здравейте,
Как мога да запазя два броя? Не знам кога точно ще идвам към Куклен, но ще е в периода 10-20-Април.
Поръчах две растения още преди месец, като идвах при Вас в Куклен по време на Агрията.

Мога ли да ги засадя на шарена сянка под асмите, като тенденцията е след време асмите да се махнат от там?

OrdonezДата: Сряда, 03.04.2013, 15:56 | Съобщение # 24
Лексус
Quote (Felix)
Мога ли да ги засадя на шарена сянка под асмите, като тенденцията е след време асмите да се махнат от там?

Това е най добрия вариант за засаждане в млада възраст на шарена сянка. Растенията ще ги пуснем , когато се затопли времето , защото при тези облаци и липсата на топлина разтежа им определено се забави, предполагам , че всички заявили ще имат растения. Успех

poj160arДата: Сряда, 03.04.2013, 16:03 | Съобщение # 25
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Здравей Ordonez, бяхме говорили за две дръвчета. Но ми каза да изчакам още малко че били много нежни и да се одя след 15 април. Моля да ми запазиш две такива Асимина Трилоба. Телефонът ми е 0878946109. Към 15-ти ще те подсетя отново! Двете Хосуи, които вчера ми изпрати до Етрополе в пожарната са жестоки - много ти благодаря. Желая ти лек и успешен ден!!!

поздрави: инж. Иво Диков - Ботевград

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

OrdonezДата: Сряда, 03.04.2013, 16:17 | Съобщение # 26
Лексус

poj160arДата: Петък, 05.04.2013, 14:29 | Съобщение # 27
Лексус
My WebPage

My WebPage

My WebPage

Ето един нагледен материал за садене на Асимина Трилоба в разсадник

My WebPage

Ето как става при успешно изследване чрез резници (присадки) върху подложка разсад - чип за начинаещи дървета. В този видеоматериал се обяснява, че така дървото дава най-високо качество на плодовете и по-рано дава плодородие. Присадените сортове върху разсад дават големи разлики в размера и аромата на плодовете.
My WebPage

Полагане на грижи
My WebPage

Естествено израсла гора от този вид
My WebPage

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

poj160arДата: Петък, 05.04.2013, 14:47 | Съобщение # 28
Лексус
Плодовете на това забележително природно създание са много полезни за консумация, освен хубавия аромат и вкус, те се ценята и за това, че успешно се борят при директна консумация с рака. Мисля, че някъде тук в сайта даже гледах едно клипче на "Професор градинаря" Гошко Гошев (да е жив и здрав, че се занимава и то успешно с тези екзотики за да може и ние да го последваме, пък макар и по любителски начин за себе си) с негово интервю, в което той също спомена за този факт. В интернет е пълно със статии и видеоматериали за отглеждане, опрашване, направа на разсади и други.
Ето още малко изображения за този изключително ценен дървесен вид.

Прикачвания: 5559956.jpg(6Kb) · 9738092.jpg(6Kb) · 8080409.jpg(6Kb) · 8089834.jpg(14Kb) · 2163306.jpg(10Kb)

OrdonezДата: Петък, 05.04.2013, 14:56 | Съобщение # 29
Лексус
Интересен видео материал cool , мисля че няма клип който да не съм го гледал по няколко пъти.... сега относно присаждането, една кратка историйка. Моя приятел от Сливенско , Руси, бивш емигрант в Канада, си донася семена от там и ги сади през 2008 година, през 2010 година вече заякналите растения си растат и Руси решава да присади върху едно от тях калем от плододаващо растение , донесен от Германия. На следващата година 2011 година, Руси установява , че присадката цъфти, но в същото време, след като е оставил един клон на "дивото" семково растение също цъфти. Резултата е следния плодовете на семковото и това на присаденото дават плодове с еднаква големина и вкусови показатели, странно но факт. Руси е жив и здрав, не е на възраст да ползва интензивно компютри, както и не е член на форума, но пък всеки може да се консултира с него, стига да има желание и да ми поиска координатите му. В момента Руси има десетки растения от които ще бере плодове за втора година. От неговите уста , след гостуването му при мен през януари месец, научих, много неща за асимината, за което съм му благодарен, все пак опита е по важен от писанията в нета. Както и от предположенията. И все пак си остава обещанието ми да подаря една асимина на човека който ми покаже нагледно клип как се размножава асимина чрез вкореняване на зрели резници. Успех колеги.

poj160arДата: Петък, 05.04.2013, 17:46 | Съобщение # 30
Лексус
Налице е и възможността за използване на pawpaw - асимина трилоба в разнообразие на хранителни продукти, включително сокове, вино, сладоледи и десерти. Изследователите наскоро са намерили естествено срещащи се съединения с инсектицидни и противоракови свойства, както на плодовете, така и на кората, клоните и листата. Извличането от pawpaw тъканите на тези химикали могат да се окажат печеливш бизнес в бъдеще.
И още малко видеоматериал от Америка
My WebPage

Ето една статия от Брус Bordelon:
Pawpaw е роден в източната част на САЩ и расте див над голяма част от Индиана. Въпреки, че на повечето от тях първоначалното местообитание е било унищожено
държавата, pawpaw все още могат да бъдат намерени в изобилие покрай реки и потоци и в горите. Ботанически е известен като родния pawpaw Asimina triloba. Това единственият член на Annonaceae семейството, адаптирани към умерените зони. Няколко тропически и субтропични роднини, като cherimoya, atamoya, guanabana и oursop, са важни овощни култури. Pawpaw е от интерес като уникален и необичаен плод, но не се отглежда в широки граници. Много от обявените сортове, съществуващи днес възникнали в Индиана, което може би е причината за общия псевдоним "Индиана Banana".
Размножаване:
Рawpaw е много трудно да се пресаждат. Нормално се разпространяват клонинг от разсаждане на коренни издънки, тъй като pawpaws имат чести издънки от корените, но на практика това е изключително трудно и обикновено завършва с провал. Без вторични корени, шокът от трансплантация е твърде голям, и корена издънката умира. Разсад дървета, от друга страна, са били успешно трансплантирани. Опитът е показал, че за да бъде успешна, разсада трябва да бъде трансплантирани през пролетта, в момента растежа започва веднага или скоро след това. Ако много корени са повредени, той може желателно да се реже върха и
приведе в баланс с останалите корени. Докато за много видове с голи корени дървета е достатъчно за пресаждането, то не е за предпочитане за pawpaw. Въпреки че е трудно за трансплантация, след като те вече са установени, pawpaw е бурен и лесен за поддръжка. Ключът за успешното разсаждане от дивата природа се намира в пет правила:
• Трансплантация на разсад за най-добри резултати.
• Пазете корените и почвата непокътнати колкото
възможно.
• трансплантации през пролетта след budbreak, не
през есента или зимата.
• Инсталации в добре дренирана почва, и за дървета
добро напояване през първата година.
• Осигуряване на частично засенчване за първата година или
две.

Вегетативно размножаване:

Pawpaws лесно се размножава чрез редица присаждане и начинаещи техники, като камшик и език, вълча присадка, вътрешна кора, и чип начинаещи. Резниците са доказали на практика, че е невъзможно да се присадят на корен. Удължаването на филизи на известни сортове или селекции от дивата природа, проявяващи желаните черти на семена за подложки, е един от най-добрият метод на установяване и създаване pawpaw дървета. Ако за много видове с голи корени е достатъчно за пресаждането, то не е за предпочитане за pawpaw.

Размножаване чрез семена:

Размножаването чрез Pawpaw семена е бавно, за да покълнат, но кълняемостта не е трудна, ако се спазват някои предпазни мерки. Не позволявайте да изсъхне семето, защото това в крайна сметка унищожава незрели спящи ембриони. Да се прекъсне латентността, семената трябва да получат период на ниски температури нарича "стратификация") трайно 90 до 120 дни. Стратификацията може да бъде постигната чрез засяване на семена на открито в градината в легло през есента и
чрез временно презимуване на семената там. Семената ще покълнат следващата година в края на юли или август. Или семената могат да бъдат разделени в хладилник при 32-40 ° F (0-5 ° C). Семената трябва да се съхраняват в найлонови торбички, съдържащи леко навлажнен торфен мъх, за да се поддържат влажни семената и за подтискане на гъбични развития на бактерии. След 90-120 дни, семената да се извадят от хладилника, след което се засяват в добре газирани почви микс на рН 5.5-7.0 с оптимална температура от 75-85 ° F (25-30 ° C). Средната продължителност на корена ще излезе от обвивката на семката след 18 до 24-тия ден, като прерасне в корен около 10 инча (тридесет и две см) дължина и след това се посява в дупки (контейнери) след 50-60 дни.

Опрашване и плодове:

Опрашване е основното ограничение за плодове pawpaw набор. Цветовете са "protogynous", което означава, че стигмата (женската възприемчиви орган) узрява преди цветния прашец и той вече не е възприемчив за нея, когато прашец се хвърли. В допълнение, pawpaw дърветата обикновено са самостоятелно несъвместими, изискващи прашец от генетично различни дърво, за да бъдат оплодени. Накрая, природни опрашители на pawpaw (различни видове мухи и бръмбари) е неефективно и надеждно. Въпреки, че изисква малко повече труд, ръчно опрашване може да бъде добре си струва усилията. С една малка, гъвкава художническа четка, се прехвърля количество пресен прашец от прашници на цветето на един клон за да узрее стигмата на цветето на друг клонинг. Цветният прашец е настъпил, когато прашниците са кафяви на цвят, в насипно състояние и ронливи и прашеца на цветните зърна се появяват като жълт прах върху космите на четката. Стигмата е настъпила, когато личинките на плодника са зелени и лъскави, както и "прашник топката" е все още твърда и зелена. Ръчното опрашване може да доведе до прекомерен завръз. При прекомерно плододаване се изтощава дървото, когато оставяме твърде много плодове, защото това е опасно за дървото, в резултат на многото малки плодове, намалява се растежа на дървото и е възможно счупването на клони.

Съхранение на плодовете:

Pawpaws са много нетрайни. Пропускливостта на въздух вътре в плодовете е по-висока от тази на повечето плодове и "дихателния" процес отделя съвсем малко влага, топлина, въглероден диоксид, и етилен (узряване на плодовия хормон). Когато са напълно узрели, pawpaws плодовете ще издържат без да се развалят само около два дни при стайна температура. В хладилник на 40-45 ° F, същите плодове може да траят една седмица. Ако плодовете не са съвсем узрели, те могат да се съхраняват в хладилник за около две седмици и след това да узреят на стайна температура за няколко дни. Съхранението на pawpaws плодовете по-малко от 40 ° F
не се препоръчва, тъй като често се променят вкусовите качества, производство на нежелани аромати и влошаване на лечебните му свойства.

Това успях да извадя като информация за мен и Вас приятели, които сме все още неуки и неведоми в тънкостите при асимината. Може би някъде част от инфото да се повтаря, за което се извинявам предварително, но се надявам да е за поука (повторението е майка на знанието) biggrin :D biggrin

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Asimina Triloba (Pawpaws) (Индиански Банан, Пау пау)
Страница 2 от 35«12343435»
Търси: