Asimina Triloba (Pawpaws) - Page 21 - Форум Екзотик Плантс България
Понеделник, 05.12.2016, 07:32
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 21 от 35«1219202122233435»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Asimina Triloba (Pawpaws) (Индиански Банан, Пау пау)
Asimina Triloba (Pawpaws)
OrdonezДата: Четвъртък, 03.04.2014, 15:17 | Съобщение # 301
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Статус: Offline
Ох, още нямам време да отида да си купя фотоапарат, утре имам по малко работа и ще скокна да си вземя някакъв, че колко много имам да снимам и да качвам, направо не съм на себе си. Но ще го направя в най скоро време. Да Сиблито се оказа, най бързо развиващ се, което бе за мен неочаквано в предвид късното зреене на плодовете, много странно. Колеги водете си записки, кога отварят цвят, колко време живее стигмата, всичко това ще ни е от полза на всички ни, особено като имаме в предвид различните обекти с различния ни климат.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

poj160arДата: Четвъртък, 03.04.2014, 15:20 | Съобщение # 302
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
А да, аз си записвам работите като "Първолак" в едно "градинарско" тефтерче всяка година и си следя работите. cool wink smile

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

OrdonezДата: Сряда, 16.04.2014, 17:03 | Съобщение # 303
Лексус
Сибли е с най големи цветове и най рано ще отвори, после е суит Върджън а накрая е ребека гоолд и Голден 2, странно smile . Снимки на Ребека Голд и Голден две утре , че днес съм пропуснал , а вън заваля вече по сериозно smile

Прикачвания: 7392284.jpg(61Kb) · 8505943.jpg(44Kb) · 3300408.jpg(51Kb)

poj160arДата: Сряда, 16.04.2014, 18:42 | Съобщение # 304
Лексус
Да, при мен най-късно отварят листенца Сънфлауърите. Тепърва почват. Сибли-то и Овърлийза вече имат по 6-7 см. листенца. Ще взема Прима 1216. Тя Гого при теб как се държи? cool wink

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Сряда, 16.04.2014, 18:44

OrdonezДата: Сряда, 16.04.2014, 21:31 | Съобщение # 305
Лексус
Примата се разлисти една от първите smile , тук има някаква аномалия, ранните сортове се разлистват последни , а късните първи smile

poj160arДата: Сряда, 16.04.2014, 22:56 | Съобщение # 306
Лексус
А, стига бе!!!!!! Ти ме преби... Много интересно - постни тук снимки на Примите да видим, ако имаш възможност с новото фото вече...! И послепис: .... Давай сега, че като си дойде Стеланата съм сигурен, че 2 или минимум 3 дена ще те няма и ще си в несвяст, приятелю от ..... л...та и липс...ата на "л...ия" човек..., за което се много се радвам, че ще има радост в твоето семейство....! smile Поздрави на цялото семейство, бъдете живи и здрави!!!

Послепис: ВЕСЕИЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ ПРИЯТЕЛИ И КОЛЕГИ ОТ ФОРУМА, БЪДЕТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ И НЕКА ГОСПОДА ИСУСА ХРИСТА, СПАСИТЕЛЯ НАШ И ПРЕСВЕТАТА БОГОРОДИЦА ТРОЕРУЧИЦА, СКОРОПОСЛУШНИЦА, МАЙКАТА БОЖИЯ - БДЯТ НАД ВАС И ВИ ПОМАГАТ ВЖИТИЕТО! МИР ВАМ, БРАТЯ И СЕСТРИ!!! smile

Съобщение редактирано от poj160ar - Сряда, 16.04.2014, 23:06

OrdonezДата: Петък, 25.04.2014, 00:06 | Съобщение # 307
Лексус
Ето как се обяснява, а не като мен, камерата ма единия край, аз на другия , браво клипчето е страхотно , чакам с нетърпение да преброя колко плода ще имаме тази година.

reimbrantДата: Четвъртък, 01.05.2014, 22:54 | Съобщение # 308
Трабант
Група: Проверени
Съобщения: 141
Табуто за новите италянски асимини че не трябва да се садят сега е разбито,моите три сорта от днес са в ОГ.На Гого жабарите са му казали че не трябва да се садят направо в земята,понеже да не се наранели корените.Завчера си купих асимина трилоба от човек който явно не е запознат как се отглеждат семенаци и я е посял в малка кофичка, въпреки всички закони реших да я посадя в ОГ понеже много развита и като видях корена и се гръмнах насукан долу на спирала а бях чел във форума някъде че това е един от начините да се прецака рассад,и това ме накара да се поразмисля за нещата.знам че земята е най доброто нещо и си викам абе щур съм едната асимина я рискувам и я засаждам/малко си падам екстремист по тези неща/. Речено и сторено Горката асимина се излузи от контейнера като кукла и отдолу никакъв корен който можем да нараним/така че Иво според мен сади направо в земята без да ти пука на ушото.Не мина и минута и другите две Асимини трилоба вече бяха в земята,така че аз съм пионера на новата партида смело напред с рогата,тези дни ще пратя и снимки просто тази вечер импровизирах смело и нямах апарат в мен.Живота е напреднал когато има пионери напред.Желая успех на всички любители на екзотиката

За да победи злото,е необходимо само едно нещо-добрите хора да не правят нищо

OrdonezДата: Четвъртък, 01.05.2014, 23:17 | Съобщение # 309
Лексус
Дано имаш късмет, аз нямам този късмет с две растения миналата година засадих в ОГ и не дадоха почти никакъв растеж, пуснаха едва 20 см леторасти , а в същото време такива които държах в големи контейнери дадоха идеален прираст. Тази година същите тези две асимини се развиват изключително мудно, въпреки че са двуметрови, не знам , може би не съм работил внимателно. Успех Райчо :)

reimbrantДата: Петък, 02.05.2014, 07:36 | Съобщение # 310
Трабант
Ас нямам никакъв опит и не знам какъв прираст трябва да направят за една година растения от този калибър,ама каквото стане,няма да правя състезание,за мен е по важно да оцелеят от градушка или от силното слънце,иначе съм им направил кибитки от горе против слънце и градушка и ги бара само ранното утринно слабо слънце и вечер когато залязва и става по ниско направих го с цел уж че в земята е по добре и да избегна евентуално завиване на корена долу,все пак до есента си е доста време о може да прораснат корените.Пък в крайна сметка каквото стане,ний да сме живи и здрави.приятен ден пожелавам на всички.

wrongdreamerДата: Петък, 02.05.2014, 09:27 | Съобщение # 311
Лада
Съобщения: 889
reimbrant, Предполагам, че всичко това се прави защото когато са млади, растенията са уязвими.
Всички които имат много и добре защитени семки, дават голяма фира в ранна "възраст". В природата растат в сянката на големите и много зависят от влагата, та затова корена е прав и бързорастящ - за да станат по бързо самостоятелни. Ако ти го поливаш няма да страда и рискува, така че всичко ще му е наред.
Едно от сериозните предимства е почвата - купешката е силно обогатена и му помага да оцелява със добрите запаси. Цялата работа е да му дадеш това което иска, а как - няма значение.
Мисля, че си направил дори повече. За сега започни с агнешко, пък по късно може и поу-поу да хапнеш.
Весели празници !

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

pepeДата: Петък, 02.05.2014, 11:00 | Съобщение # 312
Москвич
Съобщения: 349
А така на агнешкото за сега...Аз моите не смея да ги пипна щото като дойдоха бяха тъкмо пуснали листенца и после тези листенца увяхнаха но явно е от студеното разликата в температурата ги прецака ама сега гледам избиват отдолу листенца.Така ,че не ги бутам ако ще на двойна спирала да им станат корените biggrin Хайде на празницитееееее!

Съобщение редактирано от pepe - Петък, 02.05.2014, 11:01

reimbrantДата: Петък, 02.05.2014, 22:58 | Съобщение # 313
Трабант
wrongdreamer, Мите майче си забравил че съм скаран с агнешкото,ама ще го заместя с хубава ракийка и много много салати,иначе благодаря ти за подкрепата,на мен от вътре ми казва нещо че съм направил правилният избор,пък каквото ще да става ,като не станат пак наново и така докато някоя слънчева година се похвалим с уникалните му плодове.Иначе се постарах изкопах по големи дупки,подложих им угнила кравешка тор/станала на черен торф/и угнили листа също черно,после малко обикновенна почва и най на края асимините без да усетят завалийките и на края за капак им сипах малко зелен камък/вода от зелен камък/направих им и кибитки против слънце и градушка пък каквото ще да става с капризните бебенца.луда работа тези асимини като рохки яйца трябва да ги пазим.Днес щтракнах някоя снимчица и я поствам .Пожелавам весели празници на всички и най вече на Гого .Той има двоен празник нали се казва Георги Гошев-два пъти Г.Гоше пожелавам ти всичката любов на света и нека да ни радваш до веки веков. wine http://vbox7.com/play:01acafdbf9
Прикачвания: 7855035.jpg(116Kb) · 9758593.jpg(121Kb) · 2640792.jpg(105Kb) · 6649736.jpg(142Kb)

Съобщение редактирано от reimbrant - Петък, 02.05.2014, 23:02

poj160arДата: Събота, 03.05.2014, 00:32 | Съобщение # 314
Лексус
reimbrant, Райчо привет! Весели празници на всички, братя! Извинявам се за късното включване, но вече съм в отпуск и съм като маймуна - нагоре - надолу... и "ДЕБНА" времето! wacko Много добре си се постарал Райчо, аз все пак ще изчакам есента за Примата...! cool Вече имам 7 дървета, които мисля да им добавя братчета от разновидностите... и 2 броя "Сънфлауъри" при мой колега, които също ги наблюдавам и се развиват много добре за сега... А, относно защитата, която си направил може и върху нея да се пийва и похапва даже като гледаме... wink smile

Съобщение редактирано от poj160ar - Събота, 03.05.2014, 00:34

LiliusДата: Четвъртък, 08.05.2014, 21:55 | Съобщение # 315
Трабант
Съобщения: 127

Асимина трилоба сорт Сънфлауър много бавно се развива горката, едва сега започнаха да и избиват листа
Прикачвания: 4416185.jpg(97Kb)

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Asimina Triloba (Pawpaws) (Индиански Банан, Пау пау)
Страница 21 от 35«1219202122233435»
Търси: