Asimina Triloba (Pawpaws) - Page 22 - Форум Екзотик Плантс България
Понеделник, 05.12.2016, 07:30
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 22 от 35«1220212223243435»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Asimina Triloba (Pawpaws) (Индиански Банан, Пау пау)
Asimina Triloba (Pawpaws)
OrdonezДата: Четвъртък, 08.05.2014, 23:16 | Съобщение # 316
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Статус: Offline
Асимините са така, аз ги торя с яра мулти, сега намерих и Осмокот , другата седмица взимам един чувал :), иска си здраво торене , системно , но без да прекаляваме. Lilius, тази година ще ти направи сериозен прираст , поливай по честичко и ако можеш засенчи леко с някаква мрежа , ако можеш де.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

peterstamovДата: Петък, 09.05.2014, 09:15 | Съобщение # 317
Москвич
Група: Приятели
Съобщения: 248
Нали бучнах едни покълнали семена на 01.04 и любопитко днес отмъкнах един корен около 20см дълъг. Та въпросче? Колко дни след покълването и посяването се появяват листенцата отгоре. Похабих едно растение - имаше много хубав дълбок корен. Знам, че първо прави корен и после се показва, но все пак минаха около 40 дни!???!??? Може би заради дълбоките над 50 см. импровизирани работни саксии, ще поникне по-късно. Дали има връзка дълбочината в смисъл - докато корена не удари дъното, не започва да нараства горната част???!!!

May the Force be with you

wrongdreamerДата: Петък, 09.05.2014, 12:21 | Съобщение # 318
Лада
Група: Проверени
Съобщения: 889
Не. Това са фази. Когато завърши едната, започва другата.
Такъв е "механизма" на разтеж при "Пау-пау".
Принципно - бързорастящите първо пускат голям корен и после нарастват на листна маса.
Някои дори прекарват първата годин отдолу / напр. някои видове дъб/.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

OrdonezДата: Петък, 09.05.2014, 14:06 | Съобщение # 319
Лексус
Има да чакаш за листенца, минимум 60 дни, може и 4 месеца, ако покълнат късно есента, цяла зима стоят препарирани и пускат листа на пролет, ако беше толкова лесно, цената нямаше да е такава, след като ти покарат листенцата ще се радваш ако мине 20 см височина първата година , успех, дълбочината няма връзка на 100%, никнат еднакво и засадени в ОГ семена и в контейнери, плитки или дълбоки, но най добре се издължават ако гониш височина в 20 см дълбоки тесни тави.
Всички присадени растения се хванаха на 100% и вече пускат листенца, вкарахме доста Съмър дилайт, благодарение на резниците на Руси

poj160arДата: Петък, 09.05.2014, 23:00 | Съобщение # 320
Лексус
Съобщения: 2107
От моя скромен опит с вече над 7-8 броя асимини от интересните видове, а ще ги увеличавам с гаранция и плюс още няколко при мой колега, които също наблюдавам стигнах до заключението, че "Сънфлауерите" най-късно се разлистват и започват вегетативната фаза на живот. И от моя "скромен", да не кажа почти нулев опит, тъй като за да се твърди в БГ, че някой има опит, то това е доайена на ПАУ ПАУ - Първоучителя Бай Руси в БГ (ние повечето го знаем покрай нашия общ приятел Георги Гошев, както и самия Гого), то моите ПАУ ПАУ дървета в първите си стадии наблягат първо на кореновата си систева с почти минимален надпочвен прираст, но това е в тяхната природа и в последващ период дърпат сериозно нагоре и в страни. Та така за "новобранците", които тепърва отглеждат за севте, както му викаме ... "НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙТЕ, ТОВА Е ИМ В ПРИРОДАТА...!" wink

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Петък, 09.05.2014, 23:01

OrdonezДата: Петък, 09.05.2014, 23:05 | Съобщение # 321
Лексус
Да Иво, генно е заложено, така е.

poj160arДата: Петък, 09.05.2014, 23:11 | Съобщение # 322
Лексус

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

OrdonezДата: Вторник, 13.05.2014, 13:46 | Съобщение # 323
Лексус
Ето резултатите от присаждането тази година, прихващане 100% , присадени са на 8 април, калемите бяха съхранявани в хладилник при 4С , в найлонов плик , от присадени 10 растения , всичките пуснаха листа, сорта е Съмър Дилайт, имам и едно присадено Ребека Голд. Случая с него е , че при един вятър , една каталпа падна върху майчиното растение и отчупи клонка , която аз присадих върху семенно растение, използвах еднакъв диаметър, понеже присаждам на разцеп, вижте резултата един месец по късно.

poj160arДата: Неделя, 18.05.2014, 23:17 | Съобщение # 324
Лексус
Браво, поздравления за пълния успех, Гого! smile applause good

Съобщение редактирано от poj160ar - Понеделник, 19.05.2014, 00:25

peterstamovДата: Сряда, 21.05.2014, 10:54 | Съобщение # 325
Москвич
Съобщения: 248
Семеначетата взеха да се показват, даже на едното имам листенца!
Не мога да се оправям с тоз Фейсбук - пуснах едната снимка там, но ако прецениш, че малко не става да я махнем!?

May the Force be with you

Съобщение редактирано от peterstamov - Сряда, 21.05.2014, 10:58

OrdonezДата: Сряда, 21.05.2014, 13:16 | Съобщение # 326
Лексус
снимката трябва да е в компютъра ти, отиваш във фейса , маркираш снимка или клик , отваряш директорията на снимката и я качваш, инак с линк става скрита и трябва да маркираш за да се види smile , даже съм отговорил smile под снимката smile

OrdonezДата: Петък, 23.05.2014, 03:52 | Съобщение # 327
Лексус
Листна и плодна пъпка, как да ги разпознаем в края на зимата и началото на пролетта

OrdonezДата: Петък, 23.05.2014, 04:26 | Съобщение # 328
Лексус
Много ми става драго, когато чета поредните измислици и лъжи на "Педикюрчо" - ползвам умалително по негов пример, разговор между двама видни ботаници
цитирам дословно ....

Re: Азимина Трилоба(Paw paw,"Банана на Бедняка")

UNREAD_POST от иван » 08 Апр 2013, 13:39
Това растение го пробвах още преди около 5-6 години посадено от семена от Испания, растеше доста добре после четох някъде някакви -20 , -22 есетественно веднага в земята. В крайна сметка нищо геройски замина при някакви -3, -4, така и не разбрах от какво. Повече и опити нямам с него, нещо не се надъхах, някой има ли някакви презимували успешно екземпляри?

UNREAD_POSTот Kiril Donov » 08 Апр 2013, 13:47
Дори да зимува успешно (което никак не е сигурно) ... аз преди години донесох от Швейцария такива плодове. На вкус са най-обикновен блудкаж! Няма никаква екзотична нотка, просто - нищо особено. Най-обикновените ябълки и круши са триста пъти по-вкусни. Затова и го няма по магазините, нито тук, нито из Средиземноморието.

ПС: На първия пост ще отговоря, така : вероятно Ванчо, са ти донесли от Испания семена от Черимоя, първа братовчедка на Асимината, добре е да знаем какво садим и да мислим преди да съдим.

На втория пост ще отговоря на Педикюрчо по следния начин. Разцепих се от смях , направо ме утепа .Умре петела на село, ама вече си има заместник, запри се с лъжите и вземи си трий постовете от този тип, че си смешен. Аз за разлика от теб, няма да те наричам с цветни епитети, такива каквито ти ползваш срещу мен, а те не са тайна , наричаш ме " "селяндур, смешник и педро". Само ще ти кажа едно, не си играй и вземи се запри оти, че папаш стархидгя му. Разбрах, че си продаваш кокошарника и смяташ да бегаш от БГ, хахаха, някъде на югоизток. Оти така бе пиле, оти така бе, ще ни е мъчно без такъв магистър.
Отключих временно форума за ден два, че да си прочетеш бисерите. После , ще изтрия поста, защото не искам да цапам чистата реч, с олигофренски изказвания. Моля да ме извините, но реплика имам право или поне така си мисля, че напоследък, гледам папагал ми копира доста нещица, хаха. То на човек или му се отдава или не. Завистта е голямо зло и няма лек за нея. Извинявайте още веднъж за избухването, обаче смешкото ме разсмива, аз поне нещо като не знам питам или си казвам, братлета не е по моята част. Как да е, да са ми живи и здрави поне, още дълго да ни радват. Магистри ботаници - хахах.

Така продължавам със смеха . въпрос ....

от емиава » 01 Мар 2014, 02:28
Здравейте. Някой знае ли Asimina triloba дали трябва да изкара зимата задължително на студено? Моите миниатюрни растения през декември изкарваха трети лист и аз не посмях да ги оставя на студено.До началото на февруари бяха зелени, но за две седмици пожълтяха и опадаха листата на всичките. Сега се притеснявам, че съм допуснала грешка и не знам дали да ги оставя където са в момента или да ги изнеса на по-студено място.

ОТГОВОР

benisat » 01 Мар 2014, 07:14
Студ не ги бърка,сей навън,в градината! И напиши от къде си,за да можем да даваме най правилни съвети

ОТГОВОР

UNREAD_POSTот Kiril Donov » 01 Мар 2014, 14:00
То е листопадно растение, едва ли е проблем, че е хвърлило листата. Но клонките свежи ли са?

ПС: Първия отговор е малко забавен ..."напиши от къде си,за да можем да даваме най правилни съвети" ... хаха
За Асимината не виждам какво значение има в Търново ли си, в Балчик ли или в Монтана. Асимината вирее в цяла Европа зона от 4 та до 9 та
Така на втория отговор на Педикюрчо няма какво да кажа, пълна щуротия и нелепост, клонките свежи ли са, бла, бла.

Отговора трябва да е следния : Госпожице или Госпожа "емиава", асимината е листопадно растение , характерно за умерения пояс, следователно се нуждае от задължителна зимна летаргия, чрез това си действие да държите растението на топло, вие сте нарушили естествения му ритъм, по този начин, след като знаем, че асимините се развиват доста късно пролетта и доста рано есента заспиват, тяхната нужда от покой е голяма. След като до февруари месец не сте му осигурили покой. Направете всичко възможно това да се случи, като в рамките на една седмица го оставите постепенно на ниски температури но не изведнъж , а последователно, след това да се надяваме че ще има време до април да си почине на студено, може и на тъмно и студено ако ви е в контейнер. Такива растения с нарушен ритъм се развиват доста по късно от растения които не са били лишени от задължитения им естествен зимен сън smile . Успех

Асимината ( Asimina Triloba ), има нужда най малко 500 часа през зимата покой, това прави около 22 денонощия и задължително поне 10 денонощия при температура под нулата или около 200 часа . Това е долната граница за нормален покой на растението през зимния период. Колкото по дълбоко изпадне в сън, толкова по издържливо на студ става растението, това е и причината растения в Канада да са по устойчиви на студ от тези в щатите.
Айде колеги време е за работа , птичките се разпяха, лек и успешен ден на всички ви.
Г. Гошев smile
.

wrongdreamerДата: Петък, 23.05.2014, 06:33 | Съобщение # 329
Лада
Група: Проверени
Съобщения: 889
Ordonez, в онзи форум има 2-3 добри специалисти / или както се казва /, но горепосочените не са от тях. Иначе, съвети да искаш. Аз съм виждал снимки на Ивановата градина. Прилича на селски двор. Хаос и безвкусица. А той се изживява като Мичурин от Гроздьово. В една реклама се казваше "Не става само с ядене !"/в случая с гледане /.
Те са доста голяма група, която /като им чета постовете тук/ до вчера не различаваха роза от киви /много ми хареса това/, но от днес са на длъжност "началник на кефа на шефа" и като сипят мъдри съвети за листопадни култури......
Имат един юнак от Петрич, който рядко пише, но пък всичко в двора му е впечетляващо. Също и Бобсъна /който не ме харесва, но аз го ценя високо / - един много ерудиран човек. Има и един от Несебър - той доста се лута, но е добър/ мисля, че е агроном /и каквото отглежда е здраво и красиво.
И май това е всичко. Останалите са там, защото плюейки някой, се чувстват по- малко никакви.

Напомнят ми за един виц : Хлапе с един лев в джоба, на селски панаир - стреля на стрелбището за снимка на чалга-певица, купува си една чаша с лимонада и парите му свършват. Почесъл се зад ухото и си казал "Всички пари ми отидоха по пиене и по жени".
smile :) smile

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

Съобщение редактирано от wrongdreamer - Петък, 23.05.2014, 06:34

OrdonezДата: Петък, 23.05.2014, 11:27 | Съобщение # 330
Лексус
wrongdreamer, и аз доста се забавлявах снощи, подшушнаха ми и реших да се забавлявам, не мога да изброя всичките простотии, които изчетох, но пък се скъсах от смях

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Asimina Triloba (Pawpaws) (Индиански Банан, Пау пау)
Страница 22 от 35«1220212223243435»
Търси: