Asimina Triloba (Pawpaws) - Page 34 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 16:34
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 34 от 35«1232333435»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Asimina Triloba (Pawpaws) (Индиански Банан, Пау пау)
Asimina Triloba (Pawpaws)
OrdonezДата: Четвъртък, 14.07.2016, 09:36 | Съобщение # 496
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Статус: Offline
Тотал 28 плода на 3 дръвчета , като двете раждат за втора година, едното за първа , най едри плодове за сега са на овърлийза , миналата година узряха в ктая на август, защото не ги поливах, тази година ще видим smile Ще кача и снимки

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

dinev33Дата: Петък, 19.08.2016, 19:57 | Съобщение # 497
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 21
Overlese Първия узрял плод.

Прикачвания: 2858321.jpg(131Kb) · 7305125.jpg(655Kb)

Съобщение редактирано от dinev33 - Петък, 19.08.2016, 20:07

peterstamovДата: Петък, 19.08.2016, 20:54 | Съобщение # 498
Москвич
Група: Приятели
Съобщения: 248
Да не би да зреят вече......... Аз гледам трите паднали а онзи ден едното и мернах едно коте. Помислих си че то ги играе и ги е съборило? Тоз овърлийз дребен при мен - като орех. Имам две плодчета, но не помня, май на сиблито са много по-големи.

May the Force be with you

wrongdreamerДата: Събота, 20.08.2016, 09:12 | Съобщение # 499
Лада
Съобщения: 889
Колеги, на коя година започват да раждат и каква е трайноста ?
Скоро ще имам условия за тези Поу Поу, та питам врелите и кипелите в занаята.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

peterstamovДата: Вторник, 23.08.2016, 22:15 | Съобщение # 500
Москвич
Не съм врял и кипял - първи плодчета - трета година. На втората година също цъфтя, но аз май обърках нещо.

Sibley оставя горчив вкус като приключиш с яденето. Такъв коментар съм чел и за слънчогледа.
При Overlies не е така. Не се хвърляй на много растения докато не опиташ плода, че аз нещо не съм впечатлен. Оставих место за още две, но няма да садя повече! Това там за кучето и г.з. biggrin

OrdonezДата: Сряда, 24.08.2016, 01:10 | Съобщение # 501
Лексус
dinev33, поздравления, моя овърлийз има три със сигурност узрели плодове, другите са още зеленикави, значи от моя опит паупау се бере когато леко полумекне, ама много леко, тогава е божествено вкусно, между другото овърлийза прави жълтеникава кожица, като узрее и при мен миналата година узря по това време, сега се забавя със седмица, плодовете са много едри. Ребека , ме изненада тази година с много едри плодове, а в книгите я дават с по дребно до средни. Истината е в многото поливане, така, забавяме зреенето и подобряваме вкуса. Аз спрях да ги поливам преди 4-5 дни, а до тогва , не е минало ден да не им дам водичка, като се има в предвид, че обижават влажните щатски зони. Колеги, дайте малко инфо за грамажа на сортовете ? peterstamov, За горчивия послевкус и аз да кажа нещо, значи, миналата година опитах ребека при неполивни условия ( тази ребека е майката на моята ), та при неполивни условия беше много сладка със съвсем загатлив лек горчив привкус, който много трудно се усеща, но пък аромата на Ребека, аз лично не мога да го сравня с нищо, като наркотик е. Тази година един паднал плод, незнайно защо го хапнах преди няколко дни и оставих на масата обелките... два дни миришеше невероятно, взимах ги в ръка и ги душех все едно беше наркотик smile и моята нямаше този горчив послевкус, който нях усетил миналата година, но пък на фона на аромата и сладостта въобще не го забелязах, чак сега peterstamov, ме подсети за него, та го споменах

OrdonezДата: Сряда, 24.08.2016, 01:15 | Съобщение # 502
Лексус
dinev33, моите семена ( 6 на брой ) от ребеката дето изядох оня ден , узряла преждевременно плуват на повърхността на чаша с вода, твоите как са ? И друга питанка, Овърлийза с какво го опраши, та формата му наподобява Сънфлаура ?

dinev33Дата: Сряда, 24.08.2016, 23:21 | Съобщение # 503
Симсон
Здравей Ordonez!Овърлийза го опрашвах със сорта‘IXL’.IXL не задържа плодовете.
Поставих 12 бр. семена във вода ще видя какво ще стане.Имам посадени 10 бр.
Иначе плода беше сладък и ароматен нещо което не бях опитвал досега.
Заслужава си чакането.

OrdonezДата: Сряда, 24.08.2016, 23:43 | Съобщение # 504
Лексус
dinev33, как така засадени, не ги засаждай сега, по добре ги стратифицирай и зимата рътиш, значи ако ги сложиш сега в хладилника и смятай 90 дни , се пада ноември месец да ги рътиш във влажен торф , аз така правя и имам много висок процент кълняемост, а така има вероятност да ги загубиш в почвата, знае ли се какво ще ги отнесе , изяде и т.н А за водата те питах, дали потъват твоите, защото на първия капнал плод от ребеката си плуват на повърхността smile , не бе ми се случвало до сега smile . Инак в никакъв случай не г дръж във вода повече от 36 часа някъде ( аз това го правя преди да ги сложа в торфа зимата за кълнене.

dinev33Дата: Четвъртък, 25.08.2016, 00:00 | Съобщение # 505
Симсон
Утре ги вадя от кофичките и в хладилника.

OrdonezДата: Четвъртък, 25.08.2016, 01:34 | Съобщение # 506
Лексус
dinev33, стратификацията да бъде задължително в плик , така както съм обяснил някъде в темата smile , не дръж повече от деветдесет дни, че пада кълняемостта, като процент

OrdonezДата: Четвъртък, 25.08.2016, 23:26 | Съобщение # 507
Лексус
Днес скъсах три плода , произведени от един цвят от сорта Овърлийз и много съжалявам, че ги скъсах не добре узрели, както сам съм писал преди това , че цветът на кожицата често лъже, оставете да омекнат добре или сами да паднат на земята, тогава са най вкусни smile сега бяха полузрели, така, че двата ги оставих за дозряване , а единия го похабих. Ако трябва да съм честен , вкусът му бе добър и сладък, но не е това което трябва да бъде, това което съм опитвал миналата година, така, че търпение, още седмица и са готови, а защо не и две smile

peterstamovДата: Неделя, 28.08.2016, 21:40 | Съобщение # 508
Москвич
Събрах около 15 семена. Всичките плуват!

wrongdreamerДата: Неделя, 28.08.2016, 22:03 | Съобщение # 509
Лада
Съобщения: 889
peterstamov, и какво ще каже това ?
Дето са ватерполисти....

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

OrdonezДата: Неделя, 28.08.2016, 23:05 | Съобщение # 510
Лексус
peterstamov, да , трябва да плуват, сега се сетих, че плуват, грешката е моя сори.

Ето мялко снимки от днес колеги

Овърлийза си е екстра, изненадата обаче при мен бе от сорта който определено смятах за кофти, а то се оказа най ароматния който съм душил и въобще консумирал, това е ребека голд. По силен аромат не съм усещал при никой друг сорт.

Прикачвания: 9654771.jpg(46Kb) · 9189030.jpg(76Kb)

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Asimina Triloba (Pawpaws) (Индиански Банан, Пау пау)
Страница 34 от 35«1232333435»
Търси: