Asimina Triloba (Pawpaws) - Page 9 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 16:37
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 9 от 35«1278910113435»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Asimina Triloba (Pawpaws) (Индиански Банан, Пау пау)
Asimina Triloba (Pawpaws)
zzzzДата: Четвъртък, 16.05.2013, 18:03 | Съобщение # 121
Балканче
Група: Блокирани
Съобщения: 2
Статус: Offline
От понеделник 20 май 2013 година, започваме изпълнението на всички заявки на Асимина Трилоба, както на младите растения, така и на възрастните.

Дай ако обичаш актуални снимки на растенията и цени

OrdonezДата: Четвъртък, 16.05.2013, 21:09 | Съобщение # 122
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
zzzz, артикулни снимки ще бъдат качени или утре следобед, когато разтоварим камиона или на другия ден. Няма как да снимам, но който бърза , разсадника в Пистоя си има каталог има си актуални снимки и размери на контейнерите, можете да видите тяхната информация. Както е известно на хората следящи информацията за асимините, растенията са произведени там. Що се касае до цените, отдавна сме ги качили в магазина. Имаме изключително много заявки в е - шопа, всички поръчали до 15 май на 100% ще си получат асимините. За останалите не гарантирам, не съм броял заявките но мисля , че наистина ще има за всички, та даже може и да останат няколко броя.
Подадена ми е тази информация, Стоката е платена въз основа на тази информация, ДДС е начислено както и транспортните разходи отделно от тази цена,

така , че аз знам толкова колкото и вие.
Прикачвания: 4984894.jpg(57Kb)

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

poj160arДата: Четвъртък, 16.05.2013, 21:44 | Съобщение # 123
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
smile Спокойно, драги съфорумци. за всички, направили заявката си по-рано тук в тази тема и в последствие задължително в е-шопа, ще си получат асимините. Ще има за всички, всеки по реда си .... biggrin

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Четвъртък, 16.05.2013, 21:44

StellaДата: Четвъртък, 16.05.2013, 22:06 | Съобщение # 124
Симсон
Група: Модератори
Съобщения: 13
Здравейте, това е първия ми пост във форума, но това не означава, че не го следя от време на време, smile , по често напоследък. Значи, аз ще изпращам растенията в това число и трилобите. Ако имате някакви въпроси обръщайте се към мен или в чата или на ЛС. Ордонез е ангажиран с черешовата кампания и изцяло със заявките съм се заела аз.

poj160arДата: Четвъртък, 16.05.2013, 22:37 | Съобщение # 125
Лексус
smile Здравей, Стела. Очакваме си с нетърпение поръчките. Извинявай, че сме нетърпеливи, но бая чакане падна с нашите асимини. Прощавй, но изгинахме от чакане ... cry biggrin

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Четвъртък, 16.05.2013, 23:28

son4etoДата: Петък, 17.05.2013, 15:35 | Съобщение # 126
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 10
здравейте стела,аз си поръчах асмина тук в тази тема и понеже съм близо до пловдив да попитам кога е удобно да доида от вас да си я взема

OrdonezДата: Петък, 17.05.2013, 17:38 | Съобщение # 127
Лексус
Новата партида от Италия сорт Сънфлауър, самоопрашващи се растения

Прикачвания: 4214819.jpg(231Kb) · 3885335.jpg(275Kb)

StellaДата: Петък, 17.05.2013, 17:42 | Съобщение # 128
Симсон
Група: Модератори
Съобщения: 13
son4eto, Приятно ми е да се запознаем, да разбира се , можеш по всяко време да дойдеш и да си избереш растение. Принципно листата са малко поомачкани от транспорта, но са в перфектна кондиция smile , добре е преди това да звъннеш , понеже аз съм сама , съпруга ми е ангажиран с черешите до 15 часа следобед, ако е след този час той си е в къщи, но преди този час го няма. Аз отсъствам от 13 часа до 15 часа понеже съм ангажирана с пратките. След 15 часа и двамата сме на линия , заповядай.

poj160arДата: Петък, 17.05.2013, 21:51 | Съобщение # 129
Лексус
smile Хайде Стелка, оправяй ни заявките, после ще почерпим!!! И .... зарадвай с нещо макар и малко Гогата, все пак днес му е празник, да е жив и здрав и още много да ни радва с растенията! smile

Добавено (17.05.2013, 21:51)
---------------------------------------------
smile А ти "Гошко - лошко" вземи,
че напиши и с мерак ни разкажи
за съдбата на "момата" цвят
на асимината в градината
и се похвали и в последствие
реколтата си прибери ...
biggrin /егати и стихотворението а!? Мога и още biggrin /

А сега вече на сериозно, кажи приятелю какво стана с изкуственото опрашване на цвета в клипчето, което показа по - горе с прашеца от пликчето. Успя ли да "хванеш влака" или му се размина на цвята. Събра ли в последствие тичинките ...?

Съобщение редактирано от poj160ar - Петък, 17.05.2013, 18:48

OrdonezДата: Събота, 18.05.2013, 12:10 | Съобщение # 130
Лексус
Относно опрашването на Асимината, след като видях факта че тичинките са узрели, ми беше пределно ясно че стигмата е загинала, все пак сорта не е Сънфлауър и този факт е налице, при липса на друг цвят отворил се по рано, то беше нормално . С две думи , закъснях с два - три дни опрашването. Нищо поне догодина ще имаме много цвят както от този сорт , така и от останалите.

pistoleroДата: Събота, 18.05.2013, 14:20 | Съобщение # 131
Симсон
Съобщения: 49
Не знам дали сте чували за едни "магии" за самоопрашване, които се ползват понякога за опрашване на кактуси нямащи цъфтящо другарче от този вид или поне от този род или близък до него, за да се кръстосат. Та с прашеца от цвета с малко лимонов сок капнат по четчицата или по бизалцето и после намацан собствения му прашец понякога може да се излъже и несамоопрашващ се вид кактус да върже плод- е , не винаги но се случва понякога. А има и една техника с напудряне заедно с прашеца и на малко цимент- да без майтап, biggrin при мен един Ацтекиум ритери така се самоопраши от 5-я опит при положение, че го водят, че не се самоопрашва.
Другото е че може би кактусните изисквания към кисленинност и определено РН при опрашването вероятно няма да са същите, като при други растения, но все пак аз да си кажа за "магиите", пък може някой да реши да пробва за експеримента и да сподели дали е станало нещо smile

Съобщение редактирано от pistolero - Събота, 18.05.2013, 14:22

poj160arДата: Събота, 18.05.2013, 15:20 | Съобщение # 132
Лексус
smile Хм, интересно. Ordonez не се ядосвай, така е било писано да стане. И догодина вече ще се знае, поне вече имаш избор на прашец. Успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Събота, 18.05.2013, 15:24

OrdonezДата: Събота, 18.05.2013, 17:56 | Съобщение # 133
Лексус
pistolero, чудесата в природата са милиони, винаги има човек какво да научи. При нашия случай обаче , проблема бе , че закъснах с опрашването в предвид че стигмата загива преди да узрее тичинковия прашец, аз опрашвах в момент когато тичинките бяха узрели, а стигмата загинала с две думи край на овулацията smile и невъзможност да приеме семето . Чисто и просто закъснях, понеже съм леко албански реотан

poj160arДата: Неделя, 19.05.2013, 22:09 | Съобщение # 134
Лексус
Повтарям, не се ядосвай. Ще продължим да се ровим за дяволии. Има хора с много опит в отглеждането и опрашването на асимините, както в Европа, така и в "Хамериката".

OrdonezДата: Неделя, 19.05.2013, 22:15 | Съобщение # 135
Лексус
poj160ar, аз съм от хората които не се ядосват за глупости, освен ако някой не върви срещу мен, така че за асимината не се ядосвам, само съжалвам, че не се сетих да помоля за прашец два дни по рано. А що се касае за инфо, надали някой в Европа , с много малки изключения има повече от 5-6 годишен опит с тези растения, говоря за наистина опит: размножаване, присаждане и прочие. Ние вече трета година садим и отглеждаме растения, верно не повече от стотина бройки на година, но мога да кажа с чиста съвест, че едва ли има с нещо да се изненадам вече.

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Asimina Triloba (Pawpaws) (Индиански Банан, Пау пау)
Страница 9 от 35«1278910113435»
Търси: