GOJI BERRY - Page 4 - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 04.12.2016, 04:53
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 4 от 5«12345»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » GOJI BERRY (Годжи Бери - плодът на дълголетието)
GOJI BERRY
Hiro_NakamuraДата: Събота, 31.08.2013, 16:18 | Съобщение # 46
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 13
Статус: Offline
Ето го и моето Годжи Бери. За малкото време което имаше, според мен порасна доста. Даже имам и едно узряло плодче. Другото интересно е, че цъфти и върже всяка седмица, направо супер. Интересно ми е само кога, се откъсва плода, защото е почервенял от 4-5 дена.

Добавено (31.08.2013, 16:18)
---------------------------------------------
Плодът който откъснах днес, беше с доста приятен и сладък вкус. За съжаление беше само едно. След около две, три седмици ще имам още узрели. biggrin

Прикачвания: 3070285.jpg(103Kb) · 3186993.jpg(99Kb)

poj160arДата: Събота, 31.08.2013, 17:25 | Съобщение # 47
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Hiro_Nakamura, по принцип се берат плодчетата от началото на м. Септември до м. Октомври за да са наистина добре узряли, но по принцип до падането на първите слани - до тогава и цветообразуват. Ако си ги торил до сега, спирай за да може да се "вдървесят" стеблото и страничните клонки за да издържат зимните студове.

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Събота, 31.08.2013, 17:27

Hiro_NakamuraДата: Събота, 31.08.2013, 18:28 | Съобщение # 48
Симсон
Съобщения: 13
Мерси за съвета poj160ar. Не съм го торил, повече от 2-3 седмици. И това, което откъснах днес, (то си беше само едно де biggrin ) беше сладко и приятно на вкус.

poj160arДата: Понеделник, 02.09.2013, 22:57 | Съобщение # 49
Лексус
Hiro_Nakamura, привет! Догодина годжито ще се побърка от растеж след правилно торене /биотор/ и редовна поливка с окопаване /повърхностно от плевели и не по-дълбоко от 5- см. дълбочина/ и ще "експлоадира" от цветове и в последствие до късна есен с плодчета. smile

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

georgiДата: Понеделник, 12.05.2014, 20:30 | Съобщение # 50
Трабант
Съобщения: 135
Ето ги и моите годжита. Засяти са есента на 2012г. Миналата есен имах реколта. Тази година отбелязват добър растеж. Само не смея да им приложа резитба и имат храстовиден вид. За съжаление преди седмица имахме силна градушка и сега са малко омърлушени.

Прикачвания: 9800220.jpg(162Kb) · 2720029.jpg(158Kb)

Съобщение редактирано от georgi - Понеделник, 12.05.2014, 20:31

poj160arДата: Понеделник, 12.05.2014, 22:34 | Съобщение # 51
Лексус
georgi, привет! По принцип храстовидната форма заема повече място, годжито не може да "диша" и стои някак неестествено по този начин, а и покарващите много издънкови леторасти не се забелязват добре и дърпат соковете на растението и на практика се получава нещо като гъсталак, което не бива да позволяваш. За добро плододаване и съвет от моя личен опит с този вид растение те съветвам да изчистиш основното стъбло от издънките и разклоненията по начин чрез подрязване, който е описан в по-горните постове на тази тема (да не повтарям написаното и да пълним излишно темата), така че да се получи един вид оформена корона на растението като горе долу плачеща върба, така и най добре плододава, цветовете са лесно достъпни за опрашване, плодовете постоянно се огряват от слънцето, удобни за бране и узряват напълно... Разбира се не си длъжен да ме послушаш, а тук може да има колега и с друго мнение! Това е от мен, поздрави!!! wink biggrin

И послепис: Доколкото виждам от снимките тук и тези при лоницерите почвата ти се степва и е нужно често разрохване и поливане. Разбира се Годжито не е толкова претенциозно към тези работи, много е издръжливо и кораво растение, сам ще се убедиш... surprised

Съобщение редактирано от poj160ar - Понеделник, 12.05.2014, 22:38

georgiДата: Понеделник, 09.06.2014, 16:55 | Съобщение # 52
Трабант
Миналата година не си отбелязах кога бе цъфтежа на Годжито. Но се притеснявам,
че моите още не са цъфнали. Тази година през май имахме и малко град, да не ги е повредил, що ли?

OrdonezДата: Понеделник, 09.06.2014, 19:44 | Съобщение # 53
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Годжитата цъфтят средата на лятото , поне при мен цъфтят през юли

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

poj160arДата: Понеделник, 09.06.2014, 22:48 | Съобщение # 54
Лексус
Да, и при мен тогава цъфтят, та чак до първите слани и студове, когато вече цветовете почват да опадват и каквото съм брал до този момент това е. И сега още имам от сушените годжи бери. Много са полезни - на вкус не са нещо особенно, но за свойствата им е много писано - изключително са полезни за здравето. smile

wrongdreamerДата: Вторник, 10.06.2014, 08:07 | Съобщение # 55
Лада
Съобщения: 889
Аз не съм записал кога е цъфтежа, но на 10 юли съм обрал първите плодчета. И после чак до октомври.
Няма друг плод който да берем 4 месеца.
Това лято ще опитам разни начини за консервиране - смесени компоти, мариноване, сок, пюре и т.н.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

poj160arДата: Вторник, 10.06.2014, 22:50 | Съобщение # 56
Лексус
Митаче, при Вас в Пловдивско и южно под Стара планина е доста по-топло и по рано идва топлия сезон, затова и по-раничко си берете по принцип всичките плодове с някои изключения де. При мен от семерната страна на Стара планина си е доста по-високо и по - хладно. При мен на моя обект надморската височина е около 510-520 м. и си е в планината при яз. "Бебреш". та затова по принцип и по-късничко ги бера моите годжита... wink

OrdonezДата: Сряда, 11.06.2014, 18:00 | Съобщение # 57
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
не знам и аз съм на 380 м.н.в и никога не ми е цъфтяло рано, нямам идея от сортовете, но си спомням че цъфти както каза Дриймъра до първи слани, тази година даже Годжитата ми бяха вечнозелени защото температурата не падна под -7С, явно там някъде им е предела и задържаха поне 30% от листата си, та така. Не знам може да има сорт и сорт, колеги .

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

reimbrantДата: Сряда, 11.06.2014, 22:04 | Съобщение # 58
Трабант
Съобщения: 141
Аз за първа година имах реколта и между другото много ми хареса на вкус,но най фрапиращото нещо се оказа че един ден си го обрах до дупка и си казах приключваме с реколтата,след 2 или 3 дни кво се завъртях около годжито и го гледам с същата реколта.гледам и не вярвам на ушите си,пак цялото назряло и горе долу колкото си беше, и си викам абе полудявам ли,одъртявам ли,дежаву ли ми се случва,наистина маитапа на страна вързах се яко пак го обрах пак го изядохме , и за капак след 2 3 дни пак назряло, и чак тогава се осетих че нито съм изперкал нито е от одъртяването,камо ли пък фантасмагориите с дежавуто,то просто дзверчето си чака да го обереш и да полудява пак в късна есен,направо яка работа не го вярвах.Имах два храста ,бях подвел повечето като улдурми и се оказа че е като троскот.моят сорт е продълговат,срешнах и един по дебеланко като зърно и си купих 5 корена,от старите храсти ги разчекнах ,окоренените улдурми,и за капак понеже висок граст направих есенни резници ,които цяла зима бяха в земята,и благодарение на мократа пролет всички резници се хванаха и направиха по 15 сантиметра филизи и в един момент се оказах един плантатор ГОДЖИБЕРОВ.Аз много тача полезните неща/помните темите за алтернативните медицини,чията и тем подобни,та така.
Прикачвания: 1170788.jpg(130Kb)

За да победи злото,е необходимо само едно нещо-добрите хора да не правят нищо

Съобщение редактирано от reimbrant - Сряда, 11.06.2014, 22:21

wrongdreamerДата: Четвъртък, 12.06.2014, 08:03 | Съобщение # 59
Лада
Съобщения: 889
Bio tree - София предлага in vitro материал от 3 сорта. Аз си взех 6 от най дребния. Бяха по 5 лв и по 5 см.
Още първата година родиха почти килограм плод. Следващата зима посадих семена и порастнаха над 120.
Сега съм спрял да се грижа за тях, но те си растат. Сега се опитвам да завъдя някои по-екзотични билки, но ще имам резултат през есента.
Предлагат се най много сортове Годжи в Холандия.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

georgiДата: Сряда, 06.08.2014, 16:07 | Съобщение # 60
Трабант
Оказа се, че моите годжита до като цъфтяха от началото на юли, изведнъж и узряха! Сега пък имам и цвят и плод! Явно зреят като целогодишните ми ягоди "Монт Еверест" - на вълни!

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » GOJI BERRY (Годжи Бери - плодът на дълголетието)
Страница 4 от 5«12345»
Търси: