GOJI BERRY - Page 5 - Форум Екзотик Плантс България
Четвъртък, 27.07.2017, 07:41
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 5 от 5«12345
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » GOJI BERRY (Годжи Бери - плодът на дълголетието)
GOJI BERRY
БориниДата: Четвъртък, 05.02.2015, 17:33 | Съобщение # 61
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 29
Статус: Offline
Здравейте,
През пролета на 2013 си купих т.нар. "годжи бери".Беше около 20-30 см. тънко стебло с едва избили листчета.До края на лятото порастна изненадващо бързо,цъфна,върза и набрах две шепи плодчета.Парадоксалното за мен в случая не беше в това,а че само на метри извън оградата на вилата ми има цели плантации от същите храсталаци.Голям майтап! smile

azaliaДата: Понеделник, 13.04.2015, 16:06 | Съобщение # 62
Симсон
Съобщения: 26
По какво се различават годжи берито и лицият ,който расте в България?Аз уж си купих лиций барбарум,а ражда едни миниатюрни плодчета,не ми приличат на тези сушените ,които продават,даже на вкус са различни.

poj160arДата: Понеделник, 13.04.2015, 16:58 | Съобщение # 63
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 2153
Нямат никаква разлика - видът е един и същ, но има различни названия като Лициум, на турски "Мерджан", Годжи Бери, Императорски плод, Вълче грозде или Лиций. Храстите у нас раждат малко по-дребни плодове в сравнение с тези отглеждани в Китай. Разлика в лековитите свойства обаче няма. Не се притеснявай, пъвото плододаване винаги е по-слабо и с по-дребни плодчета, но от следващия сезон ще се увериш, че няма отърване от него и есклонно да изкарва издънки, които трябва да се премахват. biggrin
В БГ е внесено отдавна от турците предполагам, защото растението идва от древната южна анадолска област Ликия, а от там и името му Лициум и в последствие е разпространено първо в Китай и после из цяла Азия и накрая в Европа.

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Понеделник, 13.04.2015, 18:50

wrongdreamerДата: Понеделник, 13.04.2015, 21:46 | Съобщение # 64
Лада
Съобщения: 904
Има вече доста хибриди. Попаднал си на дребноплодното Годжи. Резитбата го прави по едро. Поливай рядко защото се маносва. Холандците са създали и 5-6
едроплодни, но те са само за сушене. Прави се и плодова паста в комбинация с други плодове. Успешно се замразява, а от листата се прави лечебен чай.
Аз опитах чай с 70% Годжи и 30 % салвия = много е гот.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

ivobogДата: Понеделник, 13.04.2015, 22:34 | Съобщение # 65
Симсон
Съобщения: 73
Къде ги намирате тия плодовити годжи берита biggrin , от 4 години се боря с едно, освен че стана огромен храст, въпреки редовното подрязване, пречи ми на косенето, цъфти горе долу и ражда 2-3 плодчета наесен sad Аз ли бъркам някъде или съм попаднал на менте. Отделно имам още 2 годжита, но те пък нито растат нито цъфтят.
Сега орязах една стара ябълка (с идеята да я подмладя) и вече годжитата ще имат повече светлина, та се надявам да са по-плодовити.
Дал съм им последно предупреждение angry ако и тая година не родят, си заминават. poor

wrongdreamerДата: Вторник, 14.04.2015, 07:32 | Съобщение # 66
Лада
Съобщения: 904
Ако минаваш през Пловдив се обади. Ще ти наскубя за 2 лева. Моите раждат от черешово време та до 15 Декември. Просто ми дай време, защото ходя там само в събота и неделя. Няма значение по кое време на годината ги разсаждаш - ще полинеят малко и ще се прихванат. Друг добър начин е чрез семена от плода.
Ще те оправим някак. Не се безпокой.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

ivobogДата: Вторник, 14.04.2015, 10:02 | Съобщение # 67
Симсон
Съобщения: 73
Благодаря за предложението wrongdreamer, като ми се отвори път натам ще се обадя преварително.
Успешна седмица. good

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » GOJI BERRY (Годжи Бери - плодът на дълголетието)
Страница 5 от 5«12345
Търси: