Mandarin Melon Berry - Page 2 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 10:59
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 2 от 7«123467»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Mandarin Melon Berry (Cudrania tricuspidata)
Mandarin Melon Berry
pepeДата: Вторник, 03.06.2014, 15:40 | Съобщение # 16
Москвич
Група: Проверени
Съобщения: 349
Статус: Offline
Прав си точно така е .Сега имам питане значи дръвчетата са мъжко и женско имам и мъжко киви което според мен трябва да бъде третирано по малко по различен начин от женските дръвчета и кивита.За женските във форума прочетох и слагам противозачатъчни таблетки намерих Марвелон на всяко по 1 таблетка но при мъжките би трябвало да сложа мъжки хормони примерно намерих ампула Омандрон с тестостерон но се колебая ......А женските си живнаха доста с противозачатъчните.Марвелона излиза най евтин за това го ползвам него .Таблетките направиха желязото още по бързо усвояемо примерно ще ви снимам мъжко киви само с хелатно го торя и сисол и женско торено с желязо ,сисол и таблетка е разликата е очевадна .Та някой занимавал ли се е с проблема на мъжките растения да каже какво е експериментирал .То ще се чудя до първата си почивка и ще му пусна ампулата ама разредена с вода смятам 10 литра колкото за таблетките.Пък ще чеша глава какво съм направил cool

wrongdreamerДата: Вторник, 03.06.2014, 16:01 | Съобщение # 17
Лада
Съобщения: 889
Pepe, миналата година похарчих 128 лв за противозачатъчни и поставих по 1 таблетка на всяка лоза.
Ефекта беше - бюджета ми отъня със 128 лв.
Не ми се иска да ви описвам погледа на аптекаря / добре че беше мъж /. Имаше логика в обяснението на някаква лекарка-градинарка, но може би при саксийните...
Днес четох един новозеландски сайт за киви. Та там пишеше, че биопрепаратите от водорасли /има само 2 вида водорасли от които се правят торове/ съдържат необходимите количества желязо във по лесно усвоима форма, при 6-8 третирания за всяко растение.
ЗНАНИЕТО СЕ ПРИДОБИВА ОТ ОПИТ, А ОПИТА - ОТ ГРЕШКИ !

book suspect rah

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

pepeДата: Вторник, 03.06.2014, 17:22 | Съобщение # 18
Москвич
Хмммм ама аз само при подрастващите кивита и на мелон берито щото е засадено преди 5 месеца говоря иначе на всички стари лози да сложа не става.... dollar и да правят секс всяка нощ никакви противозачатъчни не им се полагат biggrin

Добавено (03.06.2014, 16:22)
---------------------------------------------
Между другото всички резници от Атиката се прихванаха и нито една не успях от примата а от тези дето ми даде Ordonez всички прихванати даже на Султанината се очерта здрава чепка грозде ама ще я намаля до 20 зърна след прецъфтяването и като видя как върви грозда така ,че повод за танци има..... cranky

wrongdreamerДата: Вторник, 03.06.2014, 18:39 | Съобщение # 19
Лада
Имаш ПРИМА колкото искаш. Може и други сортове да ти предложа, защото има време. Говоря за вкоренени лози. wine

pepeДата: Сряда, 04.06.2014, 12:14 | Съобщение # 20
Москвич
Има време е се видим смятам ,че трябват по 2 сбирки на година за политинформация към октомври ноември примерно

reimbrantДата: Сряда, 04.06.2014, 13:29 | Съобщение # 21
Трабант
Съобщения: 141
Гоше ,няма ли от някъде да се намери от тази китайска черница ,та да я развдим и ние.освен Пепе няма ли друг които я има да се похвали с снимки поне,незнам много съм мераклия за таквоз дживотноиз нашите градини и поля. Пепе за збирките,аз съм почти готов с прословутото барбекю и тези дни ще пратя снимки,а както казах има и къде да се спи на голямо ,така че може да стане едно голямо празненство с благи карловски питиета,забавих се доста но всичко си иска своето за да се избара както трябва,а и се усещам че с много работи съм се захванал и думата работохолик е нежно казано,взех да се хващам че не мога да седна по рано от 22 часа да си пия вечерната ракийка,абе идиотизъм от всякъде,няма какво да разправям,чакам децата да си дойдат от Лондон за лятна ваканция и аз покрай тях да разпусна/нали се явявам като екскурзовод с колата по дяволите/

За да победи злото,е необходимо само едно нещо-добрите хора да не правят нищо

Съобщение редактирано от reimbrant - Сряда, 04.06.2014, 13:37

pepeДата: Сряда, 04.06.2014, 17:39 | Съобщение # 22
Москвич
Смятам че другата година мога да пробвам да направя въздушен отвод и от двете дървета но сега клонките са още малки.Така ,че има надежда а и смятам ,че Ordonez знае пътеката и ще докара с каруцата biggrin Абе да не се изсилваме да видим първо вкуса......
То всеки май по 3-4 дини носи ама важното е да си даваме и почивка щото не става иначе.

OrdonezДата: Сряда, 04.06.2014, 17:53 | Съобщение # 23
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Ще имаме на есен на гол корен присадени растения, мъжки и женски smile , обаче си трайте, че пак ще стане една мама миа . Бройките са ограничени отново за съжаление

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

barziДата: Вторник, 23.09.2014, 09:56 | Съобщение # 24
Трабант
Съобщения: 145
кога горе долу се очаква да има?

OrdonezДата: Вторник, 23.09.2014, 12:28 | Съобщение # 25
Лексус
като им окапят листата smile и стане възможно да се транспортира на гол корен

wrongdreamerДата: Четвъртък, 30.10.2014, 17:58 | Съобщение # 26
Лада
pepe, какво стана с Че Гевара ? Опитали го ? Внеси яснота по въпроса, моля.

pepeДата: Петък, 31.10.2014, 10:49 | Съобщение # 27
Москвич
Вятърът си свърши своето една остана и две които няма да узреят изядох три неузрели пяха паднали от дървото вътре има семки като маракуята примерно но се хрупат по големи са от черницата ароматът беше приятен но бяха полу зелени.,,,,.Интересното е ,че на мъжкото се опитва да стане едно плодче но няма да стигне време....Смятам ,че дръвчето ще се балансира и след 1-2 години ще дава плод към края на октомври.Смятам да я изям като стане напълно готова и омекне ,че да кажа точно вкусът и това прогнозно към 10 ноември но ако няма вятър и бури.

Добавено (31.10.2014, 09:49)
---------------------------------------------
Значи за южна България ще плододава със сигурност около 20 октомври като гледам разликата с фейхоата.

Прикачвания: 8397763.jpg(49Kb) · 3760423.jpg(48Kb) · 1364010.jpg(93Kb) · 3556720.jpg(74Kb) · 2292224.jpg(92Kb)

barziДата: Вторник, 09.12.2014, 17:38 | Съобщение # 28
Трабант
На пролет дали ще има възможност да се внесе ?

OrdonezДата: Вторник, 09.12.2014, 22:02 | Съобщение # 29
Лексус
Има, проучваме възможност още през февруари, ще ви уведомим

barziДата: Сряда, 10.12.2014, 11:27 | Съобщение # 30
Трабант
А дано !

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Mandarin Melon Berry (Cudrania tricuspidata)
Страница 2 от 7«123467»
Търси: