Asimina Triloba (Pawpaws) - Сортове. - Page 2 - Форум Екзотик Плантс България
Четвъртък, 27.07.2017, 07:40
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 2 от 4«1234»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Asimina Triloba (Pawpaws) - Сортове. (Сортово разнообразие)
Asimina Triloba (Pawpaws) - Сортове.
wrongdreamerДата: Събота, 11.01.2014, 21:53 | Съобщение # 16
Лада
Група: Проверени
Съобщения: 904
Статус: Offline
Ако изкарате нов хибрид, предлаам име - Asimina Triloba "Big Cajunа" (Pawpaws)
Означава "големия вожд".

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

Съобщение редактирано от wrongdreamer - Събота, 11.01.2014, 21:54

OrdonezДата: Събота, 11.01.2014, 23:43 | Съобщение # 17
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3803
Много ми харесва името, от сега си го запазвам, благодаря колега smile

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

poj160arДата: Неделя, 12.01.2014, 13:45 | Съобщение # 18
Лексус
Съобщения: 2153
1 . Wells Delight " създаден от Davis Wells , 1990, Salem (Indiana ) . Дървото произвежда големи ( 340 - 400 грама ) плодове , но няколко източника съобщават за по дребни плодове . Плодовете " Wells Delight " имат зелена кора и оранжева каша. Узряват през второто десетилетие на септември ( Кентъки ) .
2 . Wilson " създаден от Jahn C. Creech , 1985, Blafl Mountain - Harlan County ( Кентъки ) . Дървото произвежда средни плодове с жълта кожа и плодово месо .
3 . " PA Golden 4 " създаден от Джорджи Слейт , открит през 1982 г. от Джон Гордън , Amherst ( New York ) . Той има жълта кожа и почти златна каша. " PA Golden 4 " е много ранен сорт и узрява в средата на септември ( New York ) .
4 . " Прима 1216 " е италиански самостоятелно опрашващ се сорт . Съдържа няколко семена .
5 . " NC- 1 " е хибрид между Davis и Overleese (Davis х Overleese ), бил е отгледан от Р. Дъглас Кембъл в Онтарио, Канада. Произвежда големи плодове ( 340 гр ) само с няколко семена. Месото е жълто с тънка чувствителна кожа. Това е много ранен сорт, който зрее в началото на септември (Кентъки ) или в средата на октомври ( Онтарио, Канада ) .
6 . " Gold Rebeca " създаден през 1974 г. от JM Riley в Калифорния. Семената са взети от Corwin Davis в Белвю , щата Мичиган. Плодът е среден по размер и е с бъбрековидна форма. Има жълта маса и тежи около 85 - 170 грама .
7 . " Sunflower " е подбор от колекцията на Milo Gibson , 1970, Chanute ( Канзас ). Произвежда средни плодове ( 225 грама ) с пожълтяване на кожата и целулоза. Той има освежаващ и сладък вкус и съдържа само няколко семена. Узрява в средата на септември ( Кентъки ) или второто десетдневие на октомври (Мичиган ), където понякога не разполагат с достатъчно време за да узреят. Този вид е самостоятелно опрашващ се.

Аз лично бих предпочелтози сорт "Sunflower" при наличие на малко дървета в обекта и липса на достатъчно време за изкуствено опрашване, тъй като е самоопрашващ. А при наличие на време и място е по-добре да се засадят по възможност повече от видовете и е възможна последваща селекция и експерименти.

8 . SAB Overlease
9 . " Дейвис " е едно от малкото растения , подбрани от колекцията на Corvin Дейвис през 1959 година. Плодът е доста голям ( 12 сантиметра дълго ) и тежи около 450 грама ( средното тегло е 110 грама плодове ). Той има зелена кожа и жълто маса, пълна с големи семена. Плодовете " Дейвис " узряват през първата седмица на октомври ( Michigan ) и може да се съхранява в хладилник.

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Неделя, 12.01.2014, 13:46

peterstamovДата: Неделя, 12.01.2014, 16:18 | Съобщение # 19
Москвич
Група: Приятели
Съобщения: 256
тръпката е в това да видиш семенака какво ще роди

Хм, ако ще предложиш облагороден посадъчен материал за клиентите и аз ще си взема, а семенаците няма да ги пипам във връзка с тръпката! biggrin

May the Force be with you

OrdonezДата: Неделя, 12.01.2014, 16:31 | Съобщение # 20
Лексус
Благодаря Иво за -0по горния пост

poj160arДата: Неделя, 12.01.2014, 16:38 | Съобщение # 21
Лексус
Няма защо Гого, та нали за това сме се събрали тук да си помагаме кой с каквото може... smile bye ok

Добавено (12.01.2014, 15:38)
---------------------------------------------
А, относно облагородени дръвчета пиши и мен на 300% да си взема, решил съм да увелича броят от този вид, а знаеш имам и доста място. smile

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

wrongdreamerДата: Понеделник, 13.01.2014, 16:25 | Съобщение # 22
Лада
1. Wells Delight' от колекцията на Дейв Уелс, 1990, Салем (Индиана). Ражда големи (340-400g) плодове, но различни източници съобщават и за по малки. Плода на'Wells Delight'има зелена обвивка и оранжева вътрешност. Зрее през втората десетдневка на септември / за Кентаки и Южна България /

2. Wilson' от колекцията наf Jоhn C. Creech, 1985, Блак Маунтин - Окръг Харлан (Кентаки). Ражда среден размер плодове с жъла обвивка и вътрешност.

3. 'PA Golden 4' от колекцията на Georgie Slate открита през 1982 от John Gordon, Амхърст (Ню Йорк). Има жълта обвива и почти "златна" вътрешност. 'PA Golden 4' е много ран сорт, който /за района на Ню Йорк /зрее в средата на септември /у нас в началото /

4. 'Prima 1216' е Италиански самоопрашващ хибрид от едроплодна селекция. Има само няколко семена.

5. 'NC-1' е хибрид на Davis и Overleese (Davis x Overleese) който бе култивиран от Р. Даглъс Кембъл от Онтарио, Канада. Ражда едри плодове (340g) със няколко семена. Вътрешноста е жълта, както и тънката, чувствителна кора . Много ран сорт който зрее в началото на септември.

6. 'Rebecca's Gold' е селекция създадена през 1974 от Джей Ем Райли в Калифорния. Семената са получени от Коруин Дейвис от Белвю. Мичигън.Плода е среден, бъбрековиден и има жълта вътрешност с тегло 85-170g.

7. 'Sunflower' е селекция от колекцията на Майло Гибсън 1970, Чанут (Канзас). Ражда средногоеми плодове (225g), жълти отвън и отвътре. Те са освежаващи, вкусни, ароматни и имат няколко семена. Зрее в средата на септември. Това е самоопрашващ хибрид.

8. SAB Overlease

9.'Davis' е едно от растенията от колекцията на Коруин Дейвис. Плодовете са доста едри (12cm дълги) итежат около паунд - 450g (при средно тегло 110g). Има зелена обвивка ижълта вътрешност, пълна с едри семена . 'Davis' зрее в края на септември и може да се съхранява в хладилник.
Оцветения текст заслужава повишено внимание.

OrdonezДата: Понеделник, 13.01.2014, 17:12 | Съобщение # 23
Лексус
Е това е , благодаря ти колега.

wrongdreamerДата: Понеделник, 13.01.2014, 18:01 | Съобщение # 24
Лада
You are welcome.

OrdonezДата: Понеделник, 13.01.2014, 20:01 | Съобщение # 25
Лексус
Ето ви нещо за домашно, аз го прочетох , но не ми се пише, напоследък не мога да се наспя и концентрирам както трябва, ако някой задели от свободното си време може да го преведе, а аз ще го оформя като брошура и ще го прикрепим към файловия ни каталог. Това е едно богатство от информационна гледна точка.

СВАЛИ ОТ ТУК

poj160arДата: Понеделник, 13.01.2014, 23:48 | Съобщение # 26
Лексус
Ааааа, това Гого вече е за Петьо или колега на "Ти" с английския език, за жалост повечето сме боси с езиците.

OrdonezДата: Вторник, 14.01.2014, 23:52 | Съобщение # 27
Лексус
Аз : what varietyes have asimina triloba ?

Отговор : Overelese, Sunflower, PA Golden 1,PA golden 2, PA golden3, PA golden 4, Prolific, NC 1, Rebecca's gold, SAA Zimmerman, Mango, Gent 2 bloom , Lynn's favorite, Sun glo, Sweet virginie, Belle, Ithaca
size in 2 liter pots is 100 / 120 cm

Аз: do you have a variety of collection Peterson

Отговор : I have Rappahannock, Susquehanna , Shenandoah, Alegheny, Potomac
I have KSU atwood, Kentucky champion, Summer delight, ..... and lot of new varieties
this plants availbale in summer 2014. only small serie plants. my mather plants is small. not cut lot of scions

Аз : price?

Отговор : price for asimina is diferent, small order price 30 euro per plant

Аз: how many kilos weigh plants to check how much is the delivery?

Отговор :this week i send 8 plant to Graz from Germany weight 10,1 kg price 31 euro for shipping, 50 paw paw send to spain price 350 euro for shipping

Аз : http://speedy.bg/begin.php?page=int_DPDEconomy
ОК
Сори за лошия ми правопис на английски, но за първи път ми е да пиша, ако беше немски или гръцки друго щеше да е :), предполагам и неговия правопис не е толкова добър. между другото като ни писна и на двамата да пишем и като му ударихме един мохабет по скайпа м та отидоха два часа.
Някой ако иска да се включи сега е момента, цените са сериозни, така, че не можем да си позволим разточителство и ще бъдем изключително прецизни, аз искам да се добера до сортовете на Петерсън. Очаквам мненията ви

Въпрос : Да правя ли тема за проучване, растенията могат да ни ги изпратят веднага стига да си изберем сортове. След това ще имаме материал да си присаждаме собствените си семенаци, а и ще ядем плодове през 2015 година - гарантирано от производителя.

poj160arДата: Сряда, 15.01.2014, 00:13 | Съобщение # 28
Лексус
Е, нещо не можах да схвана тук:
/Превод/ Аз: цена?

Отговор: цена за Asimina е различна, малка поръчка цена 30 евро на растение

Аз: колко килограма тежи растения, за да се провери колко е доставката?

Отговор: Тази седмица изпрати осем завод за Graz от Германия тегло 10,1 кг цена трийсет и едно евро за корабоплаването, 50 лапа лапа изпрати на Испания цена 350 евро за корабоплаването

OrdonezДата: Сряда, 15.01.2014, 00:20 | Съобщение # 29
Лексус
Аз го питам за цената, той ми казва, че цените са различни, зависи колко бройки растения искам, аз го питам за двайсетина бройкии той ми каза 30 евро.
После го попитах , колко тежи едно растение, той ми каза, че са в дву литрови контейнери с лека почва торфена смеска и ми изброи колко е платил швабата и колко е платил испанеца. Аз проверих в Спиди те бачкат с ДПД и се оказа, че доставката е 39 евро но без таксите, с таксите скача още малко , абе стотина лева, това означава на 20 растения, оскъпяване с 5 лв на растение. 20 растения тежат 31 кг. Така поне се разбрахме по скайпа после . Въпроса е да пускам ли тема за събиране на желаещи, или да си поръчвам моите растения на Петерсън за да имам материал да облагородявам за напред. Това е дилемата, искам мнения до уикенда тази седмица. smile

poj160arДата: Сряда, 15.01.2014, 12:03 | Съобщение # 30
Лексус
ААААААААААА, давай да се събираме - до тук сме Ти, АЗ, предполагам и Петьо!!! Пускай отделна "временна" тема или в новините отпред за желаещи. Предполагам, че основно ще са самоопрашващите два сорта и някой друг.

Добавено (15.01.2014, 11:03)
---------------------------------------------
Вижте тук:
My WebPage
и тук:
My WebPage

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Asimina Triloba (Pawpaws) - Сортове. (Сортово разнообразие)
Страница 2 от 4«1234»
Търси: