Американска боровинка (Vaccinium corymbosum) - Page 3 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 10:58
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 3 от 6«123456»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Американска боровинка (Vaccinium corymbosum) (КУЛТУРНАТА АМЕРИКАНСКА БОРОВИНКА)
Американска боровинка (Vaccinium corymbosum)
poj160arДата: Понеделник, 21.07.2014, 19:27 | Съобщение # 31
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Статус: Offline
Би ли дал по-подробни данни и снимки на еко лист моно желязото инай-вече на еко лист микро нутриенти да видя за какво иде реч ... cool biggrin

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

RishaДата: Вторник, 22.07.2014, 10:02 | Съобщение # 32
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 22
Съветите на Ordonez, както винаги, са много полезни, но за "телета" като мен, напълно непонятни ( не съм и чувала за тези препарати). Нещото, което аз успях да измисля за моите боровинки е, че събирам дъждовна вода и ги поливам с нея, защото водата, с която разполагам е силно варовита, а четох, че дъждовната вода вкиселява почвата. от другите съвети също ще се възползвам, за които, благодаря!

wrongdreamerДата: Вторник, 22.07.2014, 20:43 | Съобщение # 33
Лада
Съобщения: 889
Risha потърси Калиев сулфат - това е изкуствен тор, но ти можеш да го ползваш точно за 'вкиселяване".
Това преди да започне активно плододаване, а до тогава, освен тор можеш да мулчираш с борови иглички и борови кори/ Те спират и бурените. Понеже иглолистните се разлагат много бавно, през това време добавяй
по 1 сл сулфатен тор във водата но 2 пъти месечно . Продават опаковки по 1 кг - това ти стига за 10 растения за 3-4 години / наторяваш по около 4 пъти годишно /.
Хора, трябва да знаете, че червените боровинки не се ядат.
От тях се правят сокове, желета, компоти и сосове, но не се ядат - напълно безвкусни са.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

Съобщение редактирано от wrongdreamer - Вторник, 22.07.2014, 20:43

poj160arДата: Вторник, 22.07.2014, 23:02 | Съобщение # 34
Лексус
Митаче за калиевия сулфат е ясно, но нали нямам в двора червени боровинки, та не знаех, че не се консумират директно. Мислех да ги завъждам, но се отказвам тогава. И без това времето ни не стига и се гоним с него като империалисти, та да се разправям и ссокове и желета..., е то всички тук сме така де, не сме "трътани" както викаме по нашия край... smile

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

OrdonezДата: Понеделник, 06.10.2014, 16:13 | Съобщение # 35
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Колеги, помагайте, искам да включа в онлайн магазина само 5 сорта от сините американски боровинки, дайте съвет кои да са , но само от долуизброените сортове.

VACCINUM corymbosum Blue crop
VACCINUM corymbosum Blue jay
VACCINUM corymbosum Brigitta
VACCINUM corymbosum Chandler
VACCINUM corymbosum Darow
VACCINUM corymbosum Elliot
VACCINUM corymbosum Goldraube
VACCINUM corymbosum Hardy blue
VACCINUM corymbosum Ivanhoe
VACCINUM corymbosum Jersey
VACCINUM corymbosum Legacy
VACCINUM corymbosum Northblue
VACCINUM corymbosum Northcountry
VACCINUM corymbosum Patriot
VACCINUM corymbosum Paty
VACCINUM corymbosum Spartan

Благодаря ви за съдействието предварително smile

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

poj160arДата: Понеделник, 06.10.2014, 16:50 | Съобщение # 36
Лексус
VACCINUM corymbosum Blue crop - изправен храст, достигащ височина около 1 м. с едри плодчета. Предпочита добре дренирана кисела почва и пълно слънце или частична сянка. Необходима е редовна и продължителна поливка (ежедневна) около 30 литра вода. Обича богати почви с рН от 4.8 5.2 (умерено кисела до слабо кисела почва), като същите трябва да са добре дренирани.

VACCINUM corymbosum Blue jay - дава среден сорт плодчета с добри вкусови качества - вкуса е сладък, леко тръпчив. Изключително издръжлив сорт, рано узрява.

VACCINUM corymbosum Hardy blue - средни плодове, изключително вкусни, изправен храст, много продуктивен, средноранен сорт, плодчетата са добри за печене.

VACCINUM corymbosum Elliot - късно зреене на плодовете - август, септември, същите са много сладки. Сортът е много издръжлив, расте изправен, с нормална височина малко над 1 м. - 1,5м., прави "широка" корона.

VACCINUM corymbosum Patriot - много едри плодчета, изключително родовит сорт, дава големи добиви. Зрее рано - началото на юни до края на юли.

pepeДата: Понеделник, 06.10.2014, 17:12 | Съобщение # 37
Москвич
Съобщения: 349
Спартан https://www.rhs.org.uk/Plants....Details и той до 1.5 метра

Добавено (06.10.2014, 16:10)
---------------------------------------------
Дриймъра трябва също да даде тежката си дума ама по добре по високи храсти щото кой ще ги бере в ниското biggrin .

Quote Ordonez ()
Колеги , ефекта от 10 мл еко лист моно желязо в комбинация с 5 милилитра пак на еко лист микро нутриенти е умопомрачителен - 20 дни и боровинките не можете да ги познаете, това е системата, лесно елементарно, бързо и евтино. Гарантирам ви незабавен ефект. От жълти като лимон листа за 7-8 поливки през два дни, резултат. Като се върна от Гърция ще ви покажа снимките, прираста е невероятен, така също и цветът на листната маса.

Колко струва еколиста примерно литър разфасовка и еко лист микро нутриенти и от къде ги поръчваш?

Добавено (06.10.2014, 16:12)
---------------------------------------------
И пръскаш върху листата или в почвата слагаш във водата?

OrdonezДата: Понеделник, 06.10.2014, 17:38 | Съобщение # 38
Лексус
Еко лист го взимам от агроаптеката в Куклен и е на цени от 9 до 14 лв в зависимост от вида му

pepeДата: Понеделник, 06.10.2014, 18:23 | Съобщение # 39
Москвич
И аз ще го потърся из агроаптеките!

poj160arДата: Понеделник, 06.10.2014, 22:52 | Съобщение # 40
Лексус
Колеги , ефекта от 10 мл еко лист моно желязо в комбинация с 5 милилитра пак на еко лист микро нутриенти е умопомрачителен - 20 дни и боровинките не можете да ги познаете, това е системата, лесно елементарно, бързо и евтино. Гарантирам ви незабавен ефект. От жълти като лимон листа за 7-8 поливки през два дни, резултат.

Гого, дай моля при първа възможност по-подробна информация, например снимки на тора с микронутриентите, че в нета и сайта на еколист дават няколко тора, но аз нещо не вденах кой е точно походящия да го взема. Май в събота ако се видим ще ти вадя душата да ми покажеш опаковките... smile Да не ми се скриеш, че с МВP-то в дън земя ще те намеря... wacko smile майтапя се, брат! wink

Съобщение редактирано от poj160ar - Вторник, 07.10.2014, 12:51

OrdonezДата: Понеделник, 06.10.2014, 22:54 | Съобщение # 41
Лексус
Направо можеш да го вземеш от нашата агроаптека, опаковката съм я изхвърлил вече, понеже зимата не го ползвам.

poj160arДата: Понеделник, 06.10.2014, 22:57 | Съобщение # 42
Лексус
Е това е приказка, с 300 съм го купил "Железото" и "Нутринитратите" smile В Ботевград нашите агрономи нещо не го купуват..., 100 пъти ги молих да взимат, но не ги интересува. А, се и отплеснах и не си поръчах от нета заради опаковката с неразбраните нутриенти... cool

Съобщение редактирано от poj160ar - Понеделник, 06.10.2014, 22:58

pepeДата: Вторник, 07.10.2014, 12:49 | Съобщение # 43
Москвич
А при мен във Варна въобще ги няма ще поръчвам от сайта ама не разбрах слагаш кореново или пръскаш само листно?

OrdonezДата: Вторник, 07.10.2014, 12:57 | Съобщение # 44
Лексус
По често кореново, но когато пръскам с фунгицид илим инсектицид, слагам и там в манджата, резултата е уникален, повярвайте ми, най съм доволен от тази марка

poj160arДата: Вторник, 07.10.2014, 13:02 | Съобщение # 45
Лексус
Ааааа в събота като дойда и се настаним в Орфей отиваме право в агроаптеката... smile

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Американска боровинка (Vaccinium corymbosum) (КУЛТУРНАТА АМЕРИКАНСКА БОРОВИНКА)
Страница 3 от 6«123456»
Търси: