Rabbiteyes (Vaccinium Ashei) - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 16:38
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 1 от 11
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Rabbiteyes (Vaccinium Ashei) (Заешки очи)
Rabbiteyes (Vaccinium Ashei)
OrdonezДата: Сряда, 26.02.2014, 23:36 | Съобщение # 1
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Статус: Offline
Здравейте !

Тъй като дойде ред да внесем два сорта от този вид, реших, че ще е полезно да пусна тема. Подробности няма да пиша, понеже в този момент нямам никакъв опит с това растение. Ще кача един PDF файл и ще помоля англо говорящите колеги

Преди да видите файла , ето малко пояснения от Зденек

13 kg fruit from 1 plants
[25.2.2014 г. 23:11:04] Bulgarian Exotic Plants Center: ooo
[25.2.2014 г. 23:11:55] Zdeněk Černoch: Fruit traits of ‘Centra Blue’ were compared with those of other blueberry rabbiteye cultivars, including parental plants. The new cultivar has many positive attributes (Figure 6), in particular the fruit size and the phytochemical composition of fruit. This latter has been assessed as total antioxidant activity by two assays:
ferric reducing antioxidant potential (FRAP) and oxygen radical absorption capacity (ORAC); and by measuring the total anthocyanin content (total ACY).
The fruit yield of ‘Centra Blue’ was considered high, averaging approximately 10.5 kg (observed range 8.1-14.4 kg) per plant, and superior to that of ‘Centurion’ and ‘Rahi’ plants of similar age.

http://www.multibaies.com/en/producer2/range-of-varieties/rabbiteyes
http://www.multibaies.com/en/producer2/our-plants

При интерес от съфорумците, правим обща поръчка , ако желаете разбира се , купуваме възможно най младите растения, ако някой желае може и по големи

Пускам и един страхотен файл за четене, който можем да обсъдим, може и в тази тема smile
Свали от тук

Цените на младите растения варират от 1.60 до 2,40 евро без транспорта

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

wrongdreamerДата: Четвъртък, 27.02.2014, 00:31 | Съобщение # 2
Лада
Група: Проверени
Съобщения: 889
Аз съм любопитен дали има поне два сорта за по високо PH. Единия ще е Pink Lemonade / който е нестабилизиран все още /но всички искат кръстосано опрашване и ще трябват по 2 сорта. Също така има ли интерстерилни, самоопрашващи или пък някакви междинни форми. Няма информация за поливките.
Всички имат студоустойчивост над средната за Б-я. По едри са от винен сорт грозде и храста е изправен.
Не разбрах как се размножават - допускам резници и издънки.
Ако има за по низко PH - аз искам. Според цената и бройката.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

OrdonezДата: Четвъртък, 27.02.2014, 00:44 | Съобщение # 3
Лексус
Аз смятам да взема растения за маточника, размножават се чрез резници доколкото знам френски, за кратките 18 месеца прекарани на времето в Белгия. Така, че смятам да взема от всеки сорт по 6 растения от 2.40 евро. не знам тази цена за Зденек ли е, но ми обеща , ако искам , че ще ми поръча на мое име. Със собствениците имали бизнес , нещо Асимини му давал там каквото разбрах, какво не. Та сега още чета , не съм си направил кардинални изводи, но с гугъл преводача толкова мога. за съжаление няма на гръцки :)

wrongdreamerДата: Четвъртък, 27.02.2014, 00:47 | Съобщение # 4
Лада
Има на английски. Мисля, че 9см саксии са най икономичен и добър избор.
Пише че най малките не са за износ. Мога да преведа всичко, но утре съм много зает.
Утре вечер.

Съобщение редактирано от wrongdreamer - Четвъртък, 27.02.2014, 00:58

pepeДата: Четвъртък, 27.02.2014, 00:51 | Съобщение # 5
Москвич
Съобщения: 349
А иначе за вишните както писа wrongdreamer и от този доклад май на преден план излизат Кримсон и Джулиет.

wrongdreamerДата: Четвъртък, 27.02.2014, 01:01 | Съобщение # 6
Лада
Те са ми фаворита. Твоите резници са у нас. Ще говоря с Ordonez ако праща нещо да ги пъхне някъде, ако не - на аграта. То време има. Пет са, а ако искаш още - кажи.

OrdonezДата: Четвъртък, 27.02.2014, 02:05 | Съобщение # 7
Лексус
Ето от тук също може да се изтегли пълната информация, ПЪЛЕН КАТАЛОГ БОРОВИНКИ някой ако желае може да направи запитваме на мейл да видим какви цени ще дадат, ако ли са по високи, ще с доверим на чеха и действаме с него

poj160arДата: Четвъртък, 27.02.2014, 20:43 | Съобщение # 8
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Привет, ами нека питат при възможност англоговорящите, то ние и да питаме с преводачите само ще се изложим с въпросите - я разбрали , я неразбрали западняците. surprised cool

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

pepeДата: Четвъртък, 27.02.2014, 20:46 | Съобщение # 9
Москвич
Quote Ordonez ()
Твоите резници са у нас

Мерси много! Аз поръчах вчера един пекан но е пуснат от Ordonez и утре е при мен .На аграта ще е май.Може ли по два броя от Атика,Наслада и Прима,че да не огелпя нещо с прихващането ?

wrongdreamerДата: Четвъртък, 27.02.2014, 21:04 | Съобщение # 10
Лада
Наслада вече нямам - раздадох резниците, Прима съм ти отделил 5, а Атика ще ти донеса.
Аз направих днес запитване за 200 броя от 9см саксии - всички сортове. Като получа отговор ще ви уведомя. По малки, ако предложат ще е по евтино, но......

pepeДата: Четвъртък, 27.02.2014, 22:24 | Съобщение # 11
Москвич
Ок мерси!

poj160arДата: Неделя, 09.03.2014, 16:49 | Съобщение # 12
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Давайте да правим списък на желаещи за заешкото око и какви сортове, че трябва да имаме поне по два различни. Но Гого трябва да качи някакъв списък с предлаганите видове и известни характеристики за тях за да знаем каккво искаме.

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

OrdonezДата: Неделя, 09.03.2014, 17:44 | Съобщение # 13
Лексус
Ще го направим, вчера бях при французите в панаира, доста си побъбрихме, те са дъщерна фирма на тези другите, стоката няма да минава през посредник, очаквам меил тези дни, това е което мога да кажа, щом получа мейла ще го кача веднага в темата , обещавам. И аз съм заинтересован колеги.

wrongdreamerДата: Неделя, 09.03.2014, 19:49 | Съобщение # 14
Лада
Colombus, Sentrablue и Pink lemonade по 2 броя от Р9.
Да видим колко ще съберем .
Може и да ги увелича малко.

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Rabbiteyes (Vaccinium Ashei) (Заешки очи)
Страница 1 от 11
Търси: