Cornus Mas - Page 2 - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 04.12.2016, 17:22
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 2 от 7«123467»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Cornus Mas (Дрян, сортово разнообразие)
Cornus Mas
poj160arДата: Събота, 07.02.2015, 12:27 | Съобщение # 16
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Статус: Offline
Ха-ха smile wacko

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

barziДата: Събота, 07.02.2015, 14:25 | Съобщение # 17
Трабант
Група: Проверени
Съобщения: 145
http://shansnews.vratza.eu/bg/dryanovo-darvo-chupi-rekordi/ за съжаление човека не е между живите

Съобщение редактирано от barzi - Събота, 07.02.2015, 14:27

poj160arДата: Събота, 07.02.2015, 15:29 | Съобщение # 18
Лексус
barzi, можеш ли да отидеш на място като си от Враца, където е живеел този човек и да провериш какво е станало с този сорт "Кастел"? Силно се заинтригувах от него. Попитай за някоя и друга резница или дръвче за любителски цели! cool

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

barziДата: Събота, 07.02.2015, 18:13 | Съобщение # 19
Трабант
Есента ходих но къщата е празна.Съседите ми отвориха и видях в градината фиданки дрян но нямаше кои да ми каже дали е "Кастел".Пролетта се разбрахме като дойде бабата(тя е в София)да отида и ако продава да си взема.Така че трябва да почакаме до март месец.Разбира се мога да отида и по рано поне да проверя дали вече знаят нещо комшиите.

poj160arДата: Събота, 07.02.2015, 20:14 | Съобщение # 20
Лексус
barzi, много ще ти бъда благодарен ако можем да си купим от сорта Кастел. Моля те да следиш нещата! pray

Съобщение редактирано от poj160ar - Събота, 07.02.2015, 20:14

OrdonezДата: Събота, 07.02.2015, 21:22 | Съобщение # 21
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Като говорим за рекорди, някой виждал ли е круша да дава 1300 кг плод , от едно дърво ??? Защото ако не сте, прочетете Пенонжек и ще се убедите, а 20 тона ябълки от декар ??? Възможно е - пак същия автор във фермата на Доусън в Нова Зеландия. На времето помня един дрян в двора на центъра в Куклен в Примовата къща, сигурно даваше двойно повече, беше като орех, а за едрината няма да говоря , уникат, така и не разбрах има ли поколение тоз сорт или не smile
Между другото аз не съм виждал слива да тежи 14 грама , но това е друга тема.

Колега Barzi , знаеш ли кога е създаден този сорт , от 12 000 не е въможно да няма някъде поколение , просто не е възможно, ако статията е автентична

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

poj160arДата: Събота, 07.02.2015, 21:59 | Съобщение # 22
Лексус
Ordonez, ми разрови се и ти бре братле и виж за този дрян при теб - жив ли е, вземи резници ако още го държат. Понаучи от къде е взет и засаден в Куклен, малко история. Ах тииии, под носа ти е, а ти да пропуснеш това нещо ... wink biggrin

barziДата: Неделя, 08.02.2015, 12:34 | Съобщение # 23
Трабант
Есента в двора имаше не повече от 20-30 фиданки но дали са от кастела нямаше кой да ми каже.Тия дни ще ида за калеми от персийската черница и дано да разбера нещо повече за дряна

poj160arДата: Неделя, 08.02.2015, 12:35 | Съобщение # 24
Лексус
Ок, ще чакаме инфо по въпроса, братле. cool

OrdonezДата: Неделя, 08.02.2015, 12:50 | Съобщение # 25
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Иво, Примовата къща отдавна я бутнаха, а дряна отдавна нарязаха за дърва, но вчера подразбрах, че имало още един в Куклен, който си расте и е присаждан от него. Ще проверя като му дойде времето.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

poj160arДата: Неделя, 08.02.2015, 14:22 | Съобщение # 26
Лексус
Оооо, супер. applause

grДата: Понеделник, 09.02.2015, 12:38 | Съобщение # 27
Симсон
Съобщения: 63
Quote barzi ()
http://shansnews.vratza.eu/bg/dryanovo-darvo-chupi-rekordi/ за съжаление човека не е между живите

Не знаех, че е починал. Лека му пръст!
Той продаваше и от другите сортове дрян. Аз ходих на място по-миналата година. Видях че имаше и доста фиданки неприсадени - той си произвеждаше подложките от семена. Познайте какъв сорт си купих тогава - КАСТЕЛ !
(защото бях прочел и аз статията в интернет, а си имах вече Казанлъшки)
Извади ми го от лехата, не видях да има табелки, той си ги знаеше кой къде е.
За неговия сорт го питах, каза че нямал толкова пари да го патентова, трябвало да предостави на института не знам колко си фиданки, те да ги наблюдават десетина години как раждат и всички разходи за негова сметка.

barziДата: Понеделник, 09.02.2015, 12:51 | Съобщение # 28
Трабант
Съпругата му е жива ама дали е на ясно кой какъв е ще видим.Както казах тя е в София в момента.

poj160arДата: Понеделник, 09.02.2015, 13:55 | Съобщение # 29
Лексус
gr, и при теб как е дряна сорт "Кактел", как се държи, някакви впечатления? Плододава ли вече или още му е рано, понеже не спомена възрастта му?! cool Имаш ли вече възможност да помогнеш с някоя и друга резница от сорта? Аз съм Ботевград, веднага ще отскоча до Мездра. surprised

Съобщение редактирано от poj160ar - Понеделник, 09.02.2015, 19:11

wrongdreamerДата: Понеделник, 09.02.2015, 18:00 | Съобщение # 30
Лада
Съобщения: 889
И после можеш да отскочиш и до Пловдив. Веднага.
Е ?

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Cornus Mas (Дрян, сортово разнообразие)
Страница 2 от 7«123467»
Търси: