Cornus Mas - Page 3 - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 04.12.2016, 17:21
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 3 от 7«1234567»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Cornus Mas (Дрян, сортово разнообразие)
Cornus Mas
poj160arДата: Понеделник, 09.02.2015, 19:11 | Съобщение # 31
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Статус: Offline
happy , разбира се, Митаче

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

БориниДата: Понеделник, 09.02.2015, 19:41 | Съобщение # 32
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 29
Става интересно с тези дрянове!Ако намерите нещо ме имайте и мен предвид! smile а

grДата: Вторник, 10.02.2015, 11:34 | Съобщение # 33
Симсон
Съобщения: 63
Quote poj160ar ()
gr, и при теб как е дряна сорт "Кактел", как се държи, някакви впечатления? Плододава ли вече или още му е рано, понеже не спомена възрастта му?! Имаш ли вече възможност да помогнеш с някоя и друга резница от сорта? Аз съм Ботевград, веднага ще отскоча до Мездра.

Дръвчето е още съвсем малко, бавно расте. То и аз не съм го торил изобщо де, добре че поне дъждове имаше лятото.
Миналата година дори цъфна и върза два плода. Малко по-едри ми се видяха от Казанлъшкия, но се надявам тази година да направя сравнение.
Ще дам калеми разбира се на който иска, но догодина може би, защото сега почти няма какво да режа. То е едно стъбло към 1,50 и къси клонки по него.
Аз също може да пробвам да го размножа.
Може да разменяме и за украинските сортове.
Клименко е създала голямо разнообразие и много интересни сортове в Украйна.
Мезду другото имам поне 50 подложки от семена които са подходящи за присаждане, който иска да се пробва ще му ги дам.

poj160arДата: Вторник, 10.02.2015, 12:39 | Съобщение # 34
Лексус
gr, добре, явно ще чакаме, но ти проверявай от време на време кога ще си дойде бабата "софиянка"! Дано е в час жената и да знае дали има от "Кастел"-а и кои точно са дръвчетата. За мен е много важно, предполагам и за известна част от "активните" съфорумци тук. cool wink
Относно твоя "Кастел" винаги в първите 1-2 години плодчетата са по-дребнички в сравнение с бъдещите поколения. Сигурен съм, че ще имаш сравнително едри плодове. Снимай дряна при първа възможност когато цъфне и в последствие периодично ако са вързали плодчета да се наслаждаваме на развитието, само времето да не ни изиграе лоша шега като миналата година, че само дрян брах и малко краставици и домати, нищо друго в градината. cry

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Вторник, 10.02.2015, 12:40

OrdonezДата: Вторник, 10.02.2015, 19:24 | Съобщение # 35
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
gr,видели са ти се по едри, защото са само два плода на дръвчето и е нормално да са си едрички, при липса на конкуренти за храна smile
Утре започва присаждането на украинските сортове

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

barziДата: Петък, 13.02.2015, 17:50 | Съобщение # 36
Трабант
Съобщения: 145
Днес ходих при "Кастел"-а ама ударих на камък.Къщата е заключена ,съседите също ги нямаше, така че след някой ден пак.

poj160arДата: Петък, 13.02.2015, 18:23 | Съобщение # 37
Лексус
barzi, споко братле. Помоли някои съседи около "Кастеловата" къща ако видят, че има някой там да ти се обадят, дай им телефон за връзка. Мале ако стане работата и ни огрее ще има черпене после. wacko wine

Съобщение редактирано от poj160ar - Петък, 13.02.2015, 18:24

barziДата: Петък, 13.02.2015, 18:49 | Съобщение # 38
Трабант
ok ,след няколко дена(след трифон зарезан)пак ще сляза .Надеждата ми е в съседката с която говорих есента и я помолих да пита за дряна Тя има ключ от къщата ,но дано не ме е забравила.Ще и припомня,ако е.За мен е важно да взема и калеми от стамболслия дуд защото другия който е във Враца има някаква болест и е безсмислено да взимам от него.

poj160arДата: Петък, 13.02.2015, 18:54 | Съобщение # 39
Лексус
Ок, братле. Ще чакаме известие от теб. good

barziДата: Понеделник, 16.02.2015, 13:48 | Съобщение # 40
Трабант
Намерих съседката,разбрахме се началото на март да вземем от кастела.Само цената не знаеше но ще пита.Едва ли е нещо сериозно.Някой знае ли защо трябват две дръвчета за плодоотдаване?(така ми каза съседката) или тя не е в час?

poj160arДата: Понеделник, 16.02.2015, 14:18 | Съобщение # 41
Лексус
По принцип за дряна в двора не е необходимо второ дръвче когато в други дворове или в диаметър от 1-2 километра има друго такова дърво. По принцип е добре да има второ растение в двора или в близост до нашето дърво за да има при ежегодното обилно цъфтене чрез кръстосано опрашване добро плододаване, а не че няма да се опрашва самостоятелно. Пчелите спомагат освен вятъра за това. cool

Ще чакам с нетърпение развитието по темата "Кастел". biggrin За мерак цена няма!!! smile smile smile

Съобщение редактирано от poj160ar - Понеделник, 16.02.2015, 14:19

OrdonezДата: Понеделник, 16.02.2015, 21:44 | Съобщение # 42
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Повечето сортове са самофертилни, но знае ли се какъв е тоз "кастел"

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

poj160arДата: Понеделник, 16.02.2015, 22:34 | Съобщение # 43
Лексус
Ordonez, дано като отиде gr на място и се срещне с жената на агронома (лека му пръст на човека) и да я попита има ли някакви записки или поне малко повече информация от наблюденията с годините по сорта ... cool

barziДата: Вторник, 17.02.2015, 09:38 | Съобщение # 44
Трабант
Оказа се че и жена му е починала.Дъщерята щяла да идва март месец.

poj160arДата: Вторник, 17.02.2015, 11:03 | Съобщение # 45
Лексус
Бре, ужас! cry sad Вече се размива информацията със сигурност. Предполагам дъщерята ако не е проявявала поне малко заинтересованост към дейността на баща си няма как да ни помогне реално. cool

Гого, моля те да отидеш при първа възможност до този дрян, за който предполагаш, че е от този сорт в Куклен и да проучиш нещата! Поне резници да си вземем. surprised flower

Съобщение редактирано от poj160ar - Вторник, 17.02.2015, 11:04

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Cornus Mas (Дрян, сортово разнообразие)
Страница 3 от 7«1234567»
Търси: