Cornus Mas - Page 4 - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 04.12.2016, 04:56
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 4 от 7«1234567»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Cornus Mas (Дрян, сортово разнообразие)
Cornus Mas
barziДата: Вторник, 17.02.2015, 12:02 | Съобщение # 46
Трабант
Група: Проверени
Съобщения: 145
Статус: Offline
Март ще вземем от кастела със сигурност.Имало табелки ме увериха.За опрашването ,така ми казаха че трябвало два ама не вярвам. Предполагам че се опрашва и от други сортове.

poj160arДата: Вторник, 17.02.2015, 12:52 | Съобщение # 47
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Странно, да не би пък да се окаже нещо сорта нещо нестабилен (да не е самофертилен, което силно ме съмнява за дрян) или пък да мутира ..., както например кивито сорт "Хеуърд" - ако има друг сорт в близост до него рано или късно то мутира и изменя първоначалните си качества и размери. cool
Като дойде времето и имаш възможност поразпитай дали трябва да са от един и същи сорт или няма проблеми.
Като дойде време да се вземат от Враца, моля пиши. Аз съм в Ботевград и веднага ще доприпкам там. Само ми дай адреса. biggrin

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

barziДата: Вторник, 17.02.2015, 14:18 | Съобщение # 48
Трабант
ok!

grДата: Вторник, 17.02.2015, 15:28 | Съобщение # 49
Симсон
Съобщения: 63
Дъщерята доколкото знам е по София и бащата и е пращал от фиданките да ги дава там някъде за продаване. Би трябвало да има някаква представа. В краен случай ще потърпите година-две и ще ви нарежа калеми от моя "Кастел" като порасне.
За опрашването комшийката сигурно е имала пред вид 2 дръвчета от различни сортове. Няма никаква логика да са нужни две еднакви - това с нищо няма да помогне на опрашването.

poj160arДата: Вторник, 17.02.2015, 16:54 | Съобщение # 50
Лексус
Браво, значи все пак имаме надежда, дано ни огрее мераклиите поне с едно дръвче. Повечето си имаме вече от други сортове. biggrin

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Вторник, 17.02.2015, 19:03

barziДата: Сряда, 04.03.2015, 15:53 | Съобщение # 51
Трабант
poj160ar .днес ходих .Съседката отвори и взех три кастела .Един за мен и другите два за всеки случай ако желае някой. Осем лева ги дава жената.Има и други сортове ама не разбирам от дрянове.

poj160arДата: Сряда, 04.03.2015, 16:08 | Съобщение # 52
Лексус
barzi, привет! hello good applause Много те моля да ми изпратиш един брой "Кастел" на адрес: гр. Ботевград, до офис на Еконт, кв. "Изток", за Ивайло Диков, тел. 0878946109. Много ще ти бъда благодарен и ще ти се реванширам, братле! smile

barziДата: Сряда, 04.03.2015, 16:58 | Съобщение # 53
Трабант
ок утре ако слизам до града ти го пращам ,ако не най късно вдругиден .

poj160arДата: Петък, 06.03.2015, 17:59 | Съобщение # 54
Лексус
Не се притеснявай, може и другата седмица.

Добавено (06.03.2015, 16:59)
---------------------------------------------
barzi, Витали привет! hello
Дрянът е супер, даже има и цветчета, това е добре - значи вече е влязъл в плододаваща възраст. Много ти благодаря, че ми го изпрати, но защо не си добавил цената, която си платил за него бе човек?!!! Аз се притесних и ти звънях по телефона, но не ми вдигна и за това ти пиша тук! Трябва да ти го платя, разбира се. Моля пиши как ти е удобно това да стане, от някое растение имаш ли нужда или като минавам през Враца да ти звънна и да оправим нещата. Впрочем живот и здраве другата или по-другата седмица ще ходя при Гого (Ordonez) в Куклен, та ако си харесал някое растение да ти го взема направо от него и ще отскоча до Враца да ти го оставя, не ме притеснява пътя въобще.

Съобщение редактирано от poj160ar - Петък, 06.03.2015, 18:00

OrdonezДата: Събота, 07.03.2015, 00:27 | Съобщение # 55
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Иво, заповядай, обаче аз не съм в Куклен, а съм на Асеновградско шосе. Днес Митака от Варна ми е на гости, но легна да спи, понеже е уморен, утре е на панаира. smile

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

poj160arДата: Събота, 07.03.2015, 01:01 | Съобщение # 56
Лексус
Да, знам, че си там някъде, но точния адрес не го знам, например № на обекта. Е, как ще спи, трябваше да сте мушнали вече по няколко напитки ... wacko wink smile

Аз ще ти звънна предния ден да се чуем профилактично!

Съобщение редактирано от poj160ar - Събота, 07.03.2015, 01:02

OrdonezДата: Неделя, 08.03.2015, 23:43 | Съобщение # 57
Лексус
Иво, на главния път сме , не можеш ни подмина, 1 км преди завод КЦМ в ляво на главния път

OrdonezДата: Понеделник, 09.03.2015, 02:56 | Съобщение # 58
Лексус
Въпреки, че българските сортове са доказано едни от най добрите, то Австрийците ни показват какво правят с дряна

poj160arДата: Вторник, 10.03.2015, 23:50 | Съобщение # 59
Лексус
Да, така е, но тази инсталация е адски много скъпа инвестиция! wacko cool

Впрочем ще изчакам Гого да мине и тази седмица за де стопи малко снега и другата със сигурност идвам при Вас с Дриймъра. Витали от Враца (barzi) ще ми изпрати още 1 дрян сорт "Кастел" тази седмица и ще ти го донеса да си го развъдиш! cool

Съобщение редактирано от poj160ar - Вторник, 10.03.2015, 23:50

OrdonezДата: Сряда, 11.03.2015, 00:05 | Съобщение # 60
Лексус
Аз открих в Куклен две стари дървета и повярвайте ми , дават много едър плод, ще отрежа тез дни два три калема и ще присадя на някой от вече облагородените ( ще го жертвам де )

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Cornus Mas (Дрян, сортово разнообразие)
Страница 4 от 7«1234567»
Търси: