Cornus Mas - Page 6 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 07:06
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 6 от 7«124567»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Cornus Mas (Дрян, сортово разнообразие)
Cornus Mas
wrongdreamerДата: Вторник, 29.09.2015, 05:36 | Съобщение # 76
Лада
Група: Проверени
Съобщения: 889
Статус: Offline
Ще питам местните пилци къде им е тоалетната.
Овча тор имам, но не ми хрумна да торя дряна.
Аз имам "Кастел" и "Панчарево" и оцеляха първата година !
Ще им сложа тор от есента и напролет още веднъж, та дано поотрастнат малко.
Исках да попитам GR за "Лизи" тази година, че миналогодишното ми се спомина
без причина. Той и гн Гошев спомена че има....
flower

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

Съобщение редактирано от wrongdreamer - Вторник, 29.09.2015, 06:04

OrdonezДата: Вторник, 29.09.2015, 23:19 | Съобщение # 77
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
wrongdreamer, имах, раздадох ги , оставих си една , трябва да е някъде до кайсиите медиа бел, ще я потърся ако не намериш

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

grДата: Сряда, 30.09.2015, 16:04 | Съобщение # 78
Симсон
Съобщения: 63
Quote wrongdreamer ()
Исках да попитам GR за "Лизи"

Нямаш проблем, само ще кажеш кога искаш калеми.

poj160arДата: Четвъртък, 01.10.2015, 09:57 | Съобщение # 79
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
gr, и на мен ще ми трябват няколко калема, братле. Моите уж тръгнаха, но малко по-късно се споминаха. Стигнах до извода, че е трябвало март месец да вземем калеми и да присаждаме на джанка за по-сигурно. Ще почерпя, за което... biggrin
При теб явно почва по-рано развитието на овошките в сравнение с моето място и калемите вече са тръгнали да се събуждат. Другото условие е ако имаш възможност да резнеш малко по-дебели калеми за присаждане за да имат повече тъкан. Поне да са с дебелината на молив! cool

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Петък, 02.10.2015, 01:02

wrongdreamerДата: Четвъртък, 01.10.2015, 11:13 | Съобщение # 80
Лада
gr, Пиши какво искаш да имаш - може да го имам. Имаме "Размяна на...." във форума, но сме го позанемарили малко. Май сега е най удобно да се разберем за пролетта. Когато се започне веднъж - ще се обадят всички заинтересовани.
Понякога е трудно да се снабдиш с нещо, а и разсадника няма да доставя по една бройка само, така че...

OrdonezДата: Четвъртък, 01.10.2015, 19:08 | Съобщение # 81
Лексус
Пичове, калемите е най добре да ги ореже когато заспят здраво, демек декември месец, след това вие ги съхранете както е по правило в плик в хладилника или в мазе на температура около 0С , след това когато тръгнат соковете на подложката присаждате, ако нямате оранжерия това се прави през март, след средата на месеца, даже може и в началото на месец април ( още по добре , за северна България ) , но никога не взимайте калеми от дървото през март, защото ще ви загинат, защото и те ще са се развили и ще искат сериозна храна smile

poj160arДата: Петък, 02.10.2015, 01:10 | Съобщение # 82
Лексус
Ordonez, е то точно така стана тази пролет с "Лизи" на всичките, които присаждахме калемите. Ще помолим "gr" да ни отреже малко по-дебелички калеми (поне колкото молив) и да опитаме напролет с надежда за прихващане. Малеее, колко джанки и други пущинаци съм изпоприсадил напоследък и то успешно, а това не стана...! Гого е прав на 100% като се замислих в последствие! Елементарно Уотсън, ма кой да се сети и помисли.... cool

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Петък, 02.10.2015, 21:34

OrdonezДата: Петък, 02.10.2015, 01:39 | Съобщение # 83
Лексус
Иво, калемите му наистина бяха прекалено тънки и риска си беше за наша сметка, с много дундуркане се получи нещо, но успеваемостта беше има няма 30%, трябват си по дебели поне да не са под 7мм в диаметър, аз подложки под 1,2 см нямам

wrongdreamerДата: Петък, 02.10.2015, 09:50 | Съобщение # 84
Лада
Момчета, човека ни предупреди, че растението е младо и няма да има подходящи клонки за калеми, но ние настояхме да опитаме..

grДата: Петък, 02.10.2015, 14:07 | Съобщение # 85
Симсон
Следващия път ще ви отрежа и двегодишна дървесина. Иначе структурата на клоните е като на джанка и леторастите са тънки - максимум докъм 4 мм.

P.S. Може би ще търся напролет пръчки от десертно грозде, но не знам какво. Тук прочетох - огромно разнообразие, не мога да се ориентирам. Най-важно е да издържа в Северна България, да е вкусно и да издържа на болести. Бях си взел една вкоренена от друго място - "Афродита" без семе, но загина.

wrongdreamerДата: Петък, 02.10.2015, 14:49 | Съобщение # 86
Лада
Аз ще ти пратя "-РЕ ЗЕ".
Смешно име, но е бяло десертно, не се пръска и не боледува, зрее август и ще има време и при тебе и е студоустойчиво / при -27' оцеля, при това за първа година и имаше малък корен /. На вкус е като "Виктория", но не е хрупкаво.
Яе ти пратя 5 десертни, пък ти решавай кое ще оставиш.
Пиши има ли оси при теб. Ако няма ще ти пратя и "Наслада".

grДата: Неделя, 04.10.2015, 14:51 | Съобщение # 87
Симсон
Супер! Щом не се пръска ще оцелее и при мен biggrin
Оси има, както навсякъде.

barziДата: Четвъртък, 11.02.2016, 14:34 | Съобщение # 88
Трабант
Съобщения: 145
заложения цвят на кастела цъфна !
Прикачвания: 1427407.jpg(2003Kb)

poj160arДата: Петък, 12.02.2016, 15:16 | Съобщение # 89
Лексус
barzi, Витали браво. Но, не е ли малко раничко това цъфтене. То вярно, че е доста топло през последните няколко дни и времето лъже овошкита, ама ха де ... cool И моят "Кастел" е заложил от миналата година няколко пъпки, но утре ще го видя - може и той да се е излъгал и да е цъфнал, знам ли. cool Предната седмица близо до моя обект видях, че беше цъфнал един голям стар дрян дивачка, та нищо чудно и аз да съм така. Дано поне няма в последствие сериозни студове и да пооцелее някоя и друга плодна пъпка. Пчелички видях през деня, но ... surprised

barziДата: Петък, 12.02.2016, 16:21 | Съобщение # 90
Трабант
Съобщения: 145
в балкана по това време всичкия дрян е цъфнал даже е закъснял. по някога цъфти още през късната есен,няма му нищо!

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Cornus Mas (Дрян, сортово разнообразие)
Страница 6 от 7«124567»
Търси: