Круши - Форум Екзотик Плантс България
Четвъртък, 27.07.2017, 07:36
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 1 от 11
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Круши (Pears)
Круши
OrdonezДата: Вторник, 18.08.2015, 23:06 | Съобщение # 1
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3803
Статус: Offline
Сортове круши, които разсадник Екзотик Плантс България ще предлага през сезон 2015/2016 година.

BELLA DI GIUGNO - End of June - Beginning of July
PRECOCE DI FIORANO - Beginning of July
TOSCA - End of July
B.P. MORETTINI- End of July
COSCIA - End of July
DR.J. GUYOT - End of July - Beginning of August
SANTA MARIA - Beginning of August
WILLIAM - Mid - August
MAX RED BARTLET - Mid - August
SENSATION - Mid - August
ROSIRED BARTLETT - End of August
ROSADA - End of August
COMFERENCE - End of August – Beginning of September
ABATE FETEL - End of August - Beginning of September
DECANA DEL COMIZIO - Beginning of September
KAISER - Mid - September
FORELE - Mid - September
PACKHAM΄S TRIUMPH - End of September
PASSA CRASSANA - End of September
DECANA D΄INVERNO - Beginning of October

Цените ще бъдат актуализирани през месец ноември и ще се сформират в зависимост от търсенето. Ориентировъчна цена за посадъчен материал внос Италия и Гърция на подложки :
Подложки :
OHF 97 , OHF 87 , OHF 333 , EMC , ADAMS , SYDO , BA 29 , EMA , FAROLD ,

цена за брой с ДДС - 6 лв на дребно
за цени на едро само с личен контакт

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

poj160arДата: Вторник, 18.08.2015, 23:27 | Съобщение # 2
Лексус
Съобщения: 2153
applause да дойде есента и тогава ще стане интересно ... cool biggrin
От сорта "Санта Мария" имам приятел, който отглежда този сорт на 50 дка площ. Тези дни като бях из Русенския район се видяхме с него в с. Беловец, обл. Разград и ми донесе един плик от сорта. Едни такива големи, сочни и сладки, направо красота. Намерил им е пазар от няколко години и казва, че не смогва със заявките и брането от семейството и наема хора всяко лято да берат урожая. biggrin

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Вторник, 18.08.2015, 23:31

OrdonezДата: Сряда, 19.08.2015, 22:09 | Съобщение # 3
Лексус
Съобщения: 3803
poj160ar, съжалявам, че трябва да си изкажа мнението за сорта Санта Мария, но нали знаеш на вкус и цвет таварищи нет. Продавал съм този сорт дълги години и по никакъв начин не влиза в топ 5 на фаворитите ми, иначе изключително атрактивен и до там. Все пак това е лично мое мнение и никой не е длъжен да се съобразява с мен. Между другото колеги, днес опитах първата перрета ( смокиния ), яд ме е че не я снимах, но имам доста , така, че скоро снимки. Извод от един плод няма да правя , а и го хапнах доста зелен, въпреки това бе сладък и месест , което е предизвестие , че ще се окаже много добър. Едрината му е превъзходна, кожицата му е дебела, означава, че ще е траен, но да не спамя в тази тема, ще пиша където трябва.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

poj160arДата: Сряда, 19.08.2015, 23:36 | Съобщение # 4
Лексус
Съобщения: 2153
Ordonez, good

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

goshotanchevДата: Понеделник, 22.02.2016, 21:56 | Съобщение # 5
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 44
В район Варна наблюдавам огнен пригор по крушите.2008 г ми изгоря мини стопанството с животни.Покрай тях изгоряха и част от овошките.Веднага купих нови ,но крушите са с огнен пригор .Само една не я лови за сега и ражда добре .Лошото е че не знам сорта и.Купих я (ТОЧНО НЕЯ ) за червена вилямова масловка но изобщо не е червена.Чета из нета ,че има създадени сортове круши устойчиви на огнен пригор например Хайланд.Не познавам този сорт с какви вкусови качества е и заслужава ли си отглеждането му .Моля за вашите съвети.На снимката крушата е облагородена от мен на поляната подложка саморасла дива круша ,а калема е взет от моите дръвчета с огнен пригор боскова масловка.Болеста се е пренесла с калема вероятно.
Прикачвания: 9809700.jpg(154Kb)

wrongdreamerДата: Понеделник, 22.02.2016, 23:23 | Съобщение # 6
Лада
Група: Проверени
Съобщения: 904
goshotanchev, разтвори 18 гр Калиев перманганат в 15 л вода и пръскай по това време. Сега ! Не му се давайте на пригора - бактериологичен е !
Пръскай лозе, праскови, круши и сливи. После при разпукване - с 1% бордолезов и след втори лист на лозето или по два листа на овошките - също.
Хайланд също гори, но пък е много едра и вкусна круша. Питай Ordonez за Сиси.
Това е подобрен Хайланд.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Круши (Pears)
Страница 1 от 11
Търси: