Donut Peaches™ - Page 3 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 12:45
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 3 от 10«12345910»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Donut Peaches™ (UFO, Saturn, Galaxy)
Donut Peaches™
diqnlubenovДата: Четвъртък, 10.05.2012, 17:53 | Съобщение # 31
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 83
Статус: Offline
Развитието на поничката след един месец след цъфтежа .
Ордонез нормално ли е да се развива толкова бавно .

Прикачвания: 8836446.jpg(97Kb) · 0762459.jpg(71Kb)

OrdonezДата: Четвъртък, 10.05.2012, 20:40 | Съобщение # 32
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Да и това се дължи на височината на централния водещ клон, не е нужно да стърчи нагоре и да хаби сокове, колкото повече листа вади толкова повече коренова система прави която храни , с две думи затворен цикъл, махни ненужния висок централен клон, пръскай профилактично със Скор за къдравост, подхрани я също леко с амониева примерно, обаче без да прекаляваш. Успех

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

OrdonezДата: Вторник, 15.05.2012, 09:01 | Съобщение # 33
Лексус
Мисля че това щеше да бъде първия плод от този вид отгледан в България , ако не го бях скършил по невнимание когато хвърлях зелен камък на някои растения , грешката за което е изцяло моя. Нищо, има достатъчно плодове , но този като най едър ме съмняваше че ще е готов най рано. Обявяваме конкурс за най - рано отгледан Донътс , този който покаже снимка първи на зрял плод, подчертавам зрял, (опитвайки го) и разкаже за вкуса му печели награда 2 броя млади растения Вашингтония и Трахикарпус , като транспорта е за наша сметка.:clap: clap clap Ще пусна и нова тема , конкурси за качествени екзотични плодове отгледани в домашни условия. Успех на всички ви.

nadyДата: Вторник, 15.05.2012, 10:53 | Съобщение # 34
Симсон
Съобщения: 10
Ордо, hooray . А как да разберем от кой вид имаме-уфо, галакси или сатурн

OrdonezДата: Вторник, 15.05.2012, 14:24 | Съобщение # 35
Лексус
Всички получили своите растения след 20 март имат Уфо, преди това изпращах само Галакси и Сатурн

nadyДата: Сряда, 16.05.2012, 09:30 | Съобщение # 36
Симсон
А каква е разликата между трите

OrdonezДата: Сряда, 16.05.2012, 09:49 | Съобщение # 37
Лексус
Нади писал съм за разликите мисля някъде в началната страница в някаква статия виж в архивите

diqnlubenovДата: Четвъртък, 24.05.2012, 21:39 | Съобщение # 38
Симсон
Съобщения: 83
След подрязване на централния водещ клон поничката започна да вади нови листа.

Прикачвания: 9713042.jpg(86Kb)

nadyДата: Събота, 26.05.2012, 20:37 | Съобщение # 39
Симсон
Пък моята и тя няма. Май Ордонез ще се състезава със себе си yes

Прикачвания: 6655482.jpg(92Kb)

OrdonezДата: Събота, 26.05.2012, 22:45 | Съобщение # 40
Лексус
Народе , как така продал съм над 300 броя дръвчета тази пролет не е възможно да се състезавам със себе си. Ще пусна и в другите форуми конкурса, ужас ако е така smile В момента на склад имам около 30 дръвчета и всичките са отрупани с плодове, няма начин да нямате вие , всички бяха с много цвят, не си го обяснявам нещо

pinokioДата: Неделя, 27.05.2012, 06:33 | Съобщение # 41
Трабант
Съобщения: 188
Не се шашкайте,бре!Нормално според мен.При мен остана само един плод,но и той не ми вдъхва надежда.
Растенията пристигат при нас в контейнери.Корените са поставени при едни условия.Развитието на плодните пъпки в контейнери започва по рано защото субстрата се затопля по рано,отколкото в природата.
Ние ги прехвърляме в почвата и ги поставяме при различни условия на съществуване.При тази операция трябва да отстраним значителна част от короната,така,че тя да бъде голяма колкото кореновата система.Не го правим,оставяме голяма корона,не махаме завръзите-искаме веднага много плод,растението е в стрес и само прави това,което ние е трябвало да направим и да му помогнем.Образно казано-дървото се самолекува-отхвърля всичко,което ще му пречи да оцелее и да се развива.Ако,са оставени в контейнери всички щяха да имат плод.Търпение!
biggrin

chainsawmasterДата: Неделя, 27.05.2012, 09:14 | Съобщение # 42
Симсон
Съобщения: 55
Браво пинокио, казал си ги много точно нещата, аз също мисля така.Преди седмица-две ме пита дали имам завръзи и му казах на ордонез, че ще се "състезаваме" следващата година с поничките и ако им е заложено в гена ще му покажа някой 250-300 гр. плод тогава surprised biggrin . И при мен остана само един завръз на едно от дръвчета (общо са 4 бр.), но се съмнявам че ще се задържи още дълго. Аз сигурно съм един от последните които взех понички и като се има в предвид че бяха на гол корен и в пълен цъфтеж (това си е огромен стрес за всяко растение), цяло чудо е че изобщо се прихванаха всичките и тръгнаха да се развиват. Имам база за сравнение с други сортове и като го гледам този има много голям потенциал (родовит ще доста), така че бъдете търпеливи и няма да сте разочаровани догодина. yes

OrdonezДата: Сряда, 30.05.2012, 19:54 | Съобщение # 43
Лексус
Краси, виж днес както си снимах плодчетата , там до дръвчето на место не го забелязах но сега на снимката го видях, я си кажи мнението за това лявото листо , какво може да е .....

chainsawmasterДата: Сряда, 30.05.2012, 20:29 | Съобщение # 44
Симсон
Съобщения: 55
Не се вижда много ясно на снимката дали е само от едната или и от двете страни на листото, но не се бой от дъждовете е и това е някакъв вид гъба. При мен също почна да се проявява при нектарините и някой сортове японски сливи, на ръждивка ми прилича. Като се позатопли времето, ще изчезне яко дим.

OrdonezДата: Сряда, 30.05.2012, 22:11 | Съобщение # 45
Лексус
10 кю мен , бях се притеснил да не е наченка на огнения пригор, лично не съм го виждал , само съм чел за него и знам че е страшен ,но понеже ти имаш повече опит от мен с този вид овошки, а и знам че са нападани не рядко, за това се попритесних малко .

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Donut Peaches™ (UFO, Saturn, Galaxy)
Страница 3 от 10«12345910»
Търси: