Hosui - PYRUS pyrifolia - Page 3 - Форум Екзотик Плантс България
Понеделник, 05.12.2016, 07:30
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 3 от 12«123451112»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Hosui - PYRUS pyrifolia (Ябълко- круша ? Невероятно но факт !!!)
Hosui - PYRUS pyrifolia
RossindaДата: Неделя, 20.01.2013, 19:54 | Съобщение # 31
Симсон
Група: Блокирани
Съобщения: 22
Статус: Offline
И аз ще искам три броя, наред с другите неща, всичките един вид ли са или има разлики, ако има какви са?

GardeniaДата: Неделя, 20.01.2013, 23:11 | Съобщение # 32
Симсон
Съобщения: 24
Quote (Ordonez)
Между другото вече обогатихме асортимента с още два нови сорта

PYRUS pyrifolia - Shinko - Най резистентния сорт към огнен прогор, зрее средата на август до средата на септември, повече информация в нашия форум.

PYRUS pyrifolia - Apple Nijisseiki - Макар и на английски, за този сорт има много повече информация в он-лайн магазина.
Може ли някакви подробности..., по какво да ги сравнявам и по какво да ги избирам rolleyes

MilenskiДата: Понеделник, 21.01.2013, 15:33 | Съобщение # 33
Балканче
Съобщения: 1
Ordonez нов съм във форума и се радвам много, че мога да прочета за толкова много интересни и редки растения. От 1 година сме горди стопани на 3дк парцел в балкана и тази есен започнахме със засаждането на различни овошки (3 сорта череши, 4 ябълки, един сорт дребна планинска круша,много ароматна, хинап и други) . С моята любима жена решихме, че докато построим къща, градината трябва да е сравнително готова. Силно се заинтересувах от това растение, но някой подробности за подходящите уловия за отглеждане ми убягват. Например, как се отразява надморската височина и дали глинестата почва му пасва. Парцела ни е в скътана долинка на 950м н.в. с баир от южната и северната страна , т.е. слънцегреенето през лятото е с 1-2 часа по кратко, а зимата с 2-3.

OrdonezДата: Понеделник, 21.01.2013, 23:44 | Съобщение # 34
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Milenski, здравей и добре дошъл при нас. Няма да вилизам в подробности относно отглеждането на Хосуи и производните, само ще ти кажа, че видът вирее навсякъде даже и по добре от себеподобните си круши. С две думи, където виреят круши , расте и Хосуи. Да не говорим за по добрата резистентност към студ и болести от посестримите си. Мисля че това е достатъчно за да си направиш собствени изводи.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

simuletiДата: Вторник, 22.01.2013, 22:19 | Съобщение # 35
Балканче
Съобщения: 2
Цената от 10 лв за съфорумници се отнася за гол корен хосуи нали

OrdonezДата: Сряда, 23.01.2013, 00:16 | Съобщение # 36
Лексус
simuleti, да колега цената от 10 лв е за съфорумци на гол корен , растения големи като на снимката по горе cool

OllieДата: Сряда, 23.01.2013, 11:19 | Съобщение # 37
Трабант
Съобщения: 110
И аз искам един брой , бат' Гоше smile ако не си пратил нара и мандарината още , мушни едно хосуи между тях.

OrdonezДата: Сряда, 23.01.2013, 17:49 | Съобщение # 38
Лексус
Опаковани са ти , но ок слагам и Хосуи.

simuletiДата: Понеделник, 04.02.2013, 21:25 | Съобщение # 39
Балканче
Съобщения: 2
Аз вече съм готов да си поръчам две бройки, но това през Е-магазина

pistoleroДата: Вторник, 26.03.2013, 16:32 | Съобщение # 40
Симсон
Група: Приятели
Съобщения: 49
Добавено (26.03.2013, 15:32)
---------------------------------------------
Хосуито и Нинджата почнаха да цъфтят при мен.

Снимката е на връхчето на Хосуи, което, както и Нинджа-та отрязах преди вече стана около месец, напудрих с вкоренител и боднах в почва. Не знам дали са тръгнали корените, ама вегетацията си тече с пълна сила, та мисля, че все някак са почнали вече да си дърпат храна от почвата.
Стъблата с корени по- бавно се събуждат, но те клонките отидоха в резниците, та колчетата сега почват да пускат нови.

Съобщение редактирано от pistolero - Вторник, 26.03.2013, 16:33

OrdonezДата: Вторник, 26.03.2013, 20:21 | Съобщение # 41
Лексус
Брех какви качествени снимки, изумен съм от способността на техниката.

OllieДата: Вторник, 26.03.2013, 20:34 | Съобщение # 42
Трабант
Съобщения: 110
с какъв апарат е снимано това ? сори за спама ама ми е интересно

pistoleroДата: Вторник, 26.03.2013, 21:36 | Съобщение # 43
Симсон
Pnansonic Lumix LZ10 - с макро режим от 5-10 см.
Това е стара сапунерка, която изобщо не ме кефи как снима, въпреки оптиката нa Лейка- има нещо кофти във всички сапунерки с CCD матрицата.

Съобщение редактирано от pistolero - Вторник, 26.03.2013, 21:37

poj160arДата: Сряда, 03.04.2013, 15:44 | Съобщение # 44
Лексус
Съобщения: 2107
biggrin Здравейте, от вчера вече и аз се включих в този забавен форум. Поръчах си две дръвчета "Хосуи" и днес ми пристигнаха в пожарната служба в Етрополе, където работя. Ухаааа, ама че едни такива - цъфнали, едни такива красиви. Ще си ги гледкам и грижа за тях с умиление. Имам 2,5 декара градина във вилната зона на язовир "Бебреш" до Ботевград и ще си им намеря и на тях местенце, че вече какво ли нямам. Едва се намира място - то са овошки, то са храсти, то са малини, къпини и т.н. и т.н. Благодаря на "Професор градинаря" Георги Гошев. Да си жив и здрав, приятелю!!! biggrin biggrin biggrin

Поздрави инж. Ивайло Диков - Ботевград

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

pistoleroДата: Сряда, 03.04.2013, 15:52 | Съобщение # 45
Симсон
Здравей и добре дошъл! smile
Хаха, сега какво съвпадение на имена става- аз познавам един Ивайло Диков също от Ботевград, запален цесекар, около 33-35 годишен, само че живее в София в момента. biggrin

Съобщение редактирано от pistolero - Сряда, 03.04.2013, 15:59

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Hosui - PYRUS pyrifolia (Ябълко- круша ? Невероятно но факт !!!)
Страница 3 от 12«123451112»
Търси: