Hosui - PYRUS pyrifolia - Page 6 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 11:00
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 6 от 12«12456781112»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Hosui - PYRUS pyrifolia (Ябълко- круша ? Невероятно но факт !!!)
Hosui - PYRUS pyrifolia
wrongdreamerДата: Събота, 01.03.2014, 14:34 | Съобщение # 76
Лада
Група: Проверени
Съобщения: 889
Статус: Offline
Korean Giant и Olimpic са един и същи сорт.
Малко са по слабо ароматни и сладки от Hosui, а и на "огнен пригор" са по неустойчиви, но са най атрактивните и може би най едрите.
Дали ще е високо дърво зависи от подложката. Ако искаш високо търси / или си пресади / на BA29.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

pepeДата: Събота, 01.03.2014, 21:47 | Съобщение # 77
Москвич
Съобщения: 349
Ясно не го знаех всъщност на огнен пригор най държи Шинкото ли ?

wrongdreamerДата: Неделя, 02.03.2014, 13:03 | Съобщение # 78
Лада
Аз съм чел американски и австралийски форуми и там мнението е за Хосуи, Корейски гигант и
Ако търсиш устойчив сорт огледай Raja. Шинко също, както и Шин Ли но най устойчив сорт е Раджа. Според мен не е трудно да се опазят крушите - едно зимно и едно пролетно пръскане ще ти отнемат общо половин час и то със син камък. Общо - азиатските круши са по устойчиви от европейските. И мнението преобладава в полза на Хосуи и Корейски Гигант.

Добавено (02.03.2014, 12:03)
---------------------------------------------

Quote diqnlubenov ()
Днеска ми докараxa 1 кг от този плод .Прилича ми на хосуи,но и така не мога да бъда сигурен.Кората е тънка но твърда,консистенцията на плода е твърда но едновременно и много сочна .

Сега видях поста, понеже вчера си засадих един Hosui и прерових темата тук. Това е сорта Tsu Li.
Добър и обилен сорт.Не зная дали все още има значение за някой. cool

georgiДата: Сряда, 02.04.2014, 22:29 | Съобщение # 79
Трабант
Съобщения: 135
Ето моите две дръвчета - закупени есента, презимуваха и вече имат цвят.
Ще проуча въпросът, не са ли малко високи подрязани дръвчетата и от каква резитба се нуждаят.

Прикачвания: 2685651.jpg(100Kb) · 8604787.jpg(95Kb)

Съобщение редактирано от georgi - Петък, 04.04.2014, 21:42

poj160arДата: Сряда, 02.04.2014, 23:04 | Съобщение # 80
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
По принцип изчакай да видиш дали първо ще се върже някой и друг плод, защото вече има цъвтеж и сега точно нищо не трябва да пипаш, освен торене ако вече не си го направил и последващо следцъвтежно пръскане, но след "прегоряване" на цветовете на дръвчето. После лесно ще подрежеш стеблото за разклонения и образуване на последваща корона. Прочети темата от самото начало и ще ти се изяснят нещата. Хосуй по принцип се подрязва ежегодно /описано е как става в горни постове/ и е същото като при крушата /крушите имат склонност към прибрана конусно оформена корона и трябва по - сериозно оформяне за първоначалното й образуване/. Трябва да се стремиш ако искаш де разбира се да държиш "отворена" корона за просветление, дишане на дървото и равномерно зреене на плодовете.

Хм, интересно къде е оставено на стеблото на едното дръвче цветообразуването - долу ниско, почти в основата... cool Това, ако няма плодообразуване, пък даже и да има го премахни и остави нормалното оформяне на короната. И споко - ще имаш в лош случай поне по един - два плода на дръвче първоначално щом има вече цъвтеж, стига разбира се да няма странични фактори - студ, липса на опрашители, валежи и др.

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Сряда, 02.04.2014, 23:09

wrongdreamerДата: Четвъртък, 03.04.2014, 08:44 | Съобщение # 81
Лада
Аз нямам опит с тези круши, но след сърфиране из нета, реших да го пусна асмовидно. Хем слънце, хем проветрено, хем лесно се обслужва пък и плодовете не се допират един до друг. Принципно, крушата лесно се оформя. Не споменах, че не изисква постоянно привързване и много лесно се прави резитба/ моята ще е на 2м./. Все пак ще е добре да имаме по още една японска за опрашване. Аз имам общо 3 - Сиси, Уйлямс и Хосуй.
По повод снимката - мисля, че такова малко дръвче няма да износи толкова круши и ще окапят, но аз бих ги премахнал след опрашването в размер завръз около 7-8мм. Трябва да знаеш /ако не знаеш де/, че крушата изисква слабо навеждане на клоните за плододаване.
Желая успех на всички !
cool cool cool cool cool cool

georgiДата: Четвъртък, 03.04.2014, 09:46 | Съобщение # 82
Трабант
"Хм, интересно къде е оставено на стеблото на едното дръвче цветообразуването - долу ниско, почти в основата.."
Нищо не съм пипал.... Това се получи след зимата, така са "решили" да цъфтят .... Ще изчакам прецъфтяването. Те са две дръвчета едно до друго, надявам се пчеличките да ги опрашат. Ако има завръз, ще оставя на дръвче максимум по 2-3 най-силни плодчета и ще чакаме с надежда да опитаме поне 1. За резитбата е чета и действам когато е предписано.

poj160arДата: Четвъртък, 03.04.2014, 10:10 | Съобщение # 83
Лексус
Съобщения: 2107
По повод снимката - мисля, че такова малко дръвче няма да износи толкова круши и ще окапят, но аз бих ги премахнал след опрашването в размер завръз около 7-8мм. Трябва да знаеш /ако не знаеш де/, че крушата изисква слабо навеждане на клоните за плододаване.

Послушай wrongdreamer. Много е прав за това ... , а и природата си знае работата. Догодина обаче живот и здраве ще се радваш повече... cool wink

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Четвъртък, 03.04.2014, 10:11

OrdonezДата: Четвъртък, 03.04.2014, 18:08 | Съобщение # 84
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Подложката е толкова силна , че износва всичко що е опрашено smile , нужно е прореждане обаче за качествен плод
Прикачвания: 6841353.jpg(9Kb)

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

LiliusДата: Четвъртък, 08.05.2014, 22:05 | Съобщение # 85
Трабант
Съобщения: 127

Тази година ябълко-крушата беше отрупана с цвят ,но за съжаление падна слана и я ослани. Оцеля един плод ,но преди няколко дни ни удари голяма градушка която събори и него, но какво да се прави здраве да е догодина повече.
Прикачвания: 4439915.jpg(81Kb) · 6986622.jpg(86Kb)

wrongdreamerДата: Четвъртък, 08.05.2014, 22:32 | Съобщение # 86
Лада
Lilius, какъв сорт е тази круша ?
Моята е Hosui и листата са много тесни, почти като на върба.
Освен това, отвори леко клонките с разни клечки и връзки. Крушата толерира отворени корони и приведени клони. Ще има по добро плододаване, а и съм чувал че плодовете повишават захарноста си.

LiliusДата: Петък, 09.05.2014, 20:21 | Съобщение # 87
Трабант
Съобщения: 127
wrongdreamer, ябълко-крушата е хосуи. И благодаря за съветите.

georgiДата: Неделя, 11.05.2014, 22:00 | Съобщение # 88
Трабант
Ето развитието на моите две дръвчета. Едното успя да задържи след цъфтежа две плодчета.

Прикачвания: 2765911.jpg(146Kb) · 4557400.jpg(139Kb)

OrdonezДата: Неделя, 11.05.2014, 22:50 | Съобщение # 89
Лексус
Оставил си ги много високи, и понеже не си ги срезал прираста ти на леторастите е много малък, за това обилно поливане, защото колкото и да вали, аз копая всеки ден дупки, защото напоследък садим все големи растения и трябва да ти кажа, че почвата е рохкава и суха, за това поливай обилно и подхранвай здраво първата година, в противен случай ще имаш много слаб прираст

OrdonezДата: Сряда, 28.05.2014, 23:05 | Съобщение # 90
Лексус
асмовидното отглеждане на Хосуи в Япония е най разпространено

Този начин се практикува поради факта, че видът изисква подпорна конструкция за клоните си. В предвид от силната си родовитост и тежкия плод, доста често клоните се чупят под тежестта на реколтата, това е и причината в Корея и Япония да се практикува отглеждането на конструкция.

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Hosui - PYRUS pyrifolia (Ябълко- круша ? Невероятно но факт !!!)
Страница 6 от 12«12456781112»
Търси: