Hosui - PYRUS pyrifolia - Page 9 - Форум Екзотик Плантс България
Понеделник, 05.12.2016, 07:32
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 9 от 12«12789101112»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Hosui - PYRUS pyrifolia (Ябълко- круша ? Невероятно но факт !!!)
Hosui - PYRUS pyrifolia
LiliusДата: Сряда, 05.08.2015, 23:56 | Съобщение # 121
Трабант
Група: Приятели
Съобщения: 127
Статус: Offline

благодаря на poj160ar,
Прикачвания: 3717484.jpg(109Kb) · 3923780.jpg(124Kb)

OrdonezДата: Четвъртък, 06.08.2015, 19:39 | Съобщение # 122
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Lilius, тук е момента да призная чистосърдечно, че не бях виждал толкова големи листа на Хосуи, би ли споделила с какво я храниш ?

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

wrongdreamerДата: Четвъртък, 06.08.2015, 21:30 | Съобщение # 123
Лада
Група: Проверени
Съобщения: 889
Аз мисля че плода е малък....

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

OrdonezДата: Четвъртък, 06.08.2015, 23:17 | Съобщение # 124
Лексус
Искаш да кажеш, че това е илюзия, да не бях се сетил за това, все пак имаме около 20 дни до узряването на сорта, поне при мен ще са готови около 20 август , та може и да понаедреят малко, но моите в разсадника са в саксии, така, че никакъв шанс cool

pepeДата: Петък, 07.08.2015, 10:49 | Съобщение # 125
Москвич
Съобщения: 349
Плодът е малък щото на дръвчето му идва нагорно от толкова много плод и аз в лакомията си оставих повече и имам плодчета от топка за тенис до плодче с големина на едра череша....ама нали за пръв път ражда,че не се стърпях. Обаче перфектно се е погрижила за дръвчето мойте листа са поушмулени а мрежата явно дава лека сянка и върши работа да увеличава листата на размер.

Съобщение редактирано от pepe - Петък, 07.08.2015, 10:53

OrdonezДата: Петък, 07.08.2015, 21:47 | Съобщение # 126
Лексус
Подкрепям те с това ти мнение pepe,

Пожелавам ти такава градина

Прикачвания: 6210041.jpg(220Kb)

pepeДата: Вторник, 11.08.2015, 13:18 | Съобщение # 127
Москвич
Виж сега го докарвам от усмивката не е малко ,а тези жълтите пак са измислили някакво торене дето не го знаем!Мерси за пожеланието и на теб и на всички пожелавам спокойствие и търпение в играта със зеленото!Имам чувството че държи
Нинджа в торбичката ама знам ли.

OrdonezДата: Сряда, 12.08.2015, 00:33 | Съобщение # 128
Лексус
Сорта го пише върху торбичката, ама нещо снимката ми е малка, трябва да видя статията, там споменаваха какъв е , но в бързината не го запомних

pepeДата: Събота, 15.08.2015, 11:32 | Съобщение # 129
Москвич
Като ги събирам и аз ще сложа снимка с торбичка biggrin .
Нинджа с плодове
и размер най-голяма
Хосуи
най-голяма
е има и най-малка
Ичибан единствен плод
Косуи най-голям плод
Прикачвания: 9741968.jpg(789Kb) · 8756552.jpg(824Kb) · 5246547.jpg(511Kb) · 7717608.jpg(679Kb) · 4034539.jpg(587Kb) · 7251820.jpg(640Kb) · 7131425.jpg(791Kb) · 8822522.jpg(629Kb)

wrongdreamerДата: Събота, 15.08.2015, 14:01 | Съобщение # 130
Лада
pepe, опиши вкуса с няколко думи, моля.

pepeДата: Неделя, 16.08.2015, 12:14 | Съобщение # 131
Москвич
По спомени от предната година щото тази година още не са узрели още.Много сочни близки са до Пас Красана като узрее сладки са и имат собствен аромат.Хубавото е че за разлика от повечето европейски круши търпят на лагеруване ама тази година ще кажа колко щото предната нямаше какво да лагерува...Не се ядат от червеи дебела им е кожата и нямат червиво вътре .Това си е по малко пръскане повече е биото.Ичибана смятах ,че ще узрее края на юли но още насища цвят .Първите плодове предната година ги смятах за узрели като сами паднат от дървото.Хосуито и Нинджата имаха само по два плода и на 2 съответно на 10 август паднаха.Сега понеже имат по 12 плода по късно ще е.Аз общо взето като ги гледам ги кръстих серия "Златна ябълка".Повечето сортове придобиват оранжево розов отенък на кората. Най -вероятно приказката дето всички я знаем е за дърво от тези сортове дошло в родината от хвъркато което случайно е било преди това в Япония и преди да полети към нашенско се е напукало до насита с азиатски круши току що селектирани от някой мъдар японец преди хххххх години и по основния начин ги е пренесло с ноторяване на нашенска територия.Щото като гледам и змейовете си падали по градинарството заедно с градинарите разбира се.Това е теза която става за доцентура biggrin най-малко.....

wrongdreamerДата: Неделя, 16.08.2015, 21:37 | Съобщение # 132
Лада
Ако опишеш обстоятелствено момента на засаждане от птиците, вероятно ще получиш някоя титличка - я доЦЕНТ, я до ДОЛАР.
Аз съм им много навит, ама имам само Хосуй, а той дори не е родил...
Моя змей-горянин се казва "Мъхнат бръмбар" и изяжда крушите още докато са на полен - т.е. още преди секса.
evil evil evil

poj160arДата: Неделя, 16.08.2015, 22:16 | Съобщение # 133
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Това с лепящите ленти за насекоми е отлечна идея, за което сърдечно благодаря, Lilius! Дръвчетата ти са страхотни, поздравления! biggrin applause

Митаче, знаеш че мъхнатия бръмбар развива едно поколение годишно. Можеш да го събираш ръчно рано сутрин, когато още има роса и е трудноподвижен, да стръскваш дърветата и клоните и когато паднат да ги мачкаш. Това е голяма гад. Друг метод е доброто обработване на почвата около дърветата през късната есен и ранната пролет. Гадината снася плитко яйцата си, които са около 30 на брой.
Също така освен цветовете на дърветата напада и ресите и младите леторасти на лозите.
Можеш да пръскаш с Нуреле Дурсбан - 0.06% или Вазтак 10 EK - 20 мл/дка. Пръскането се прави само когато цветовете са във фаза "бутон". Може и с карате или Децис. Внимавай да не умориш пчелите.

Това го намерих в нета и казват, че е много ефикасен метод:

Вземете няколко пластмасови легенчета или пластмасови купи (задължително сини на цвят ), наливате вода до половината и добавете малко оцет (около 50мл.) и за намаляване на повърхностното напрежение на водата капнете малко препарат за миене на съдове.
Ефекта е страхотен.
При сложени 10 такива в една ябълкова градина и след около 3 часа вече са изловени приблизително 200 бръмбари.
Това е едно изследване което са направили в Ира.
По-ефективно ще е ако се намери феромон за този бръмбар, но къде в нашата страна. Картончето с феромона се закача да стърчи над легенчето.

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Неделя, 16.08.2015, 22:49

OrdonezДата: Неделя, 16.08.2015, 22:37 | Съобщение # 134
Лексус
pepe, много точно казано, само ще допълня, че на мен лично от тези които съм опитвал , най много ми допада вкуса на Хосуи.

wrongdreamerДата: Понеделник, 17.08.2015, 06:02 | Съобщение # 135
Лада
poj160ar, това с легена го правя 3 години.
Аз съм "Био" и не пръскам с нищо химиюеско, но факта за обработката наесен не го знаех. Този бр.... ми изяжда аронията, лозите, хосуя, крушата и черешите.
Аз на него..... тази есен!
Пише че хосуй се опрашва от бартлет, ама като опоска и него та ни хосуй, ни никакъв.....
Ще го борим по успешно тази година.

Съобщение редактирано от wrongdreamer - Понеделник, 17.08.2015, 06:03

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » УМЕРЕН КЛИМАТ - ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Hosui - PYRUS pyrifolia (Ябълко- круша ? Невероятно но факт !!!)
Страница 9 от 12«12789101112»
Търси: