Поръчка на присадени сортове Asimina Triloba - Форум Екзотик Плантс България
Понеделник, 05.12.2016, 07:29
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 1 от 812378»
Форум Екзотик Плантс България » КАКВО НОВО ПРИ НАС ! » НОВИ ДОСТАВКИ В ОНЛАЙН МАГАЗИНА » Поръчка на присадени сортове Asimina Triloba (Поръчака на присадени сортове на селекционера Петерсън)
Поръчка на присадени сортове Asimina Triloba
OrdonezДата: Сряда, 15.01.2014, 02:11 | Съобщение # 1
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Статус: Offline
Подменям първия пост от темата, сортовете на Питърсън ще могат да се доставят през август 2014. Моля прочетете внимателно този пост и направете промяна в поръчката си , ако желаете.

Здравейте приятели, току що се чух с колегата Зденек, имаме малка промяна в списъка със сортовете, която ще публикувам по долу. Това е така, защото сортовете на Петерсон ще бъдат пуснати през месец август, явно не съм го разбрал правилно, все пак чешкия ми език е доста зле, но сега с помощта на синът ми се разбрахме. Хубавото е , че ни предостави и списък с цитруси, които ще можем да закупим от него, които ще пусна пак в тази тема, понеже поръчката ще е обща от един доставчик .

1. Overlеese - неколкократен победител на фестивали за най вкусен сорт - Overleese' was discovered in selection of the seedlings that was made in 1950 by W. B. Ward, Rushville, Indiana. It produces big fruit (300g) in clusters of 3-5. 'Overleese' has yellow, very intensive pulp that contains few seeds. It is an early variety that ripens in late September (Kentucky) or early October (Michigan).

2. Sunflower - самоопрашващ се доказал се сорт, един от най разпространените в щатите - Sunflower' is a selection from the collection of Milo Gibson, 1970, Chanute (Kansas). It produces medium sized (225g) with yellow skinand pulp. It has refreshing and delicious flavor and contains only few
seeds. It ripens in the middle of September (Kentucky) or second decade of October (Michigan), where it sometimes doesn’t have enough time to
ripen. This is said to be a selfpollinating variety.

3. PA Golden 1
- много добри показатели - ранен - Selected as seedling from seed originating from George Slate collection by John Gordon, Amherst, NY. Fruit has yellow skin when ripening, golden flesh; matures late August in Kentucky and mid-September in New York. Fruit size medium; averaging 110 g/fruit and 120 fruit per tree at KSU.

4. PA golden 2 - много добри показатели - средно ранен - Selected as seedling from seed originating from George Slate collection by John Gordon, Amherst, NY. Fruit: yellow skin, golden flesh; matures mid-September in NY.

5. PA golden 3
- много добри показатели - средно ранен - Selected as seedling from seed originating from George Slate collection by John Gordon, Amherst, NY. Fruit: yellow skin, golden flesh; matures mid-September in NY.

6. PA golden 4 - много добри показатели - късен сорт - Selected as seedling from seed originating from George Slate collection by John Gordon, Amherst, NY. Fruit: yellow skin, golden flesh; matures mid-September in NY.

7. Prolific - едър плод отлични вкусови качества , зрее края на октомври - Selected by Corwin Davis, Bellevue, MI, in mid-1980s. Large fruit,
yellow flesh; ripens first week of October in MI. Fruit size medium at
KSU

8. Prima 1216- самофертилен сорт , едър с доста добри показатели - Prima 1216' is an Italian self-pollinating cultivar from the big-fruited
asimina selection. It contains few seeds

9. Rebeca gold - доста добър сорт, с голяма трайност, имах удоволствието да го пробвам през миналата година - Selected from Corwin Davis seed, Bellevue, MI., by J.M. Riley in 1974. Medium sized fruit; kidney-shaped; yellow flesh. Fruit size medium at KSU

10. SAA Zimmerman - едри плодове, месото пожълтява, малко семена. - Selected as seedling from seed originating from G.A. Zimmerman
collection by John Gordon, Amherst, NY, in 1982. Large fruit; yellow
skin and flesh; few seeds

11. Mango - 'Mango' is a selection from the Major Collins wilderness, 1970, Tifton (Georgia). It has typical big fruit with yellow pulp and thin skin. It tastes similar like mango. 'Mango' is a robust and very
vigorous variety

12. Lynns favorite - сорт на Corvin Davis - 'Lynn's Favorite' comes from a seedling selection of Corwin Davis’ collection. It has yellow pulp with excellent flavor. This variety is named after the breeder’s wife and ripens in the second week of October (Michigan).

13. Sun glo - сорт на Corvin Davis - 'Sun-Glo' produces very big fruit and originates in Michigan.

14. Sweet virginie
- самоопрашващ се сорт на Corvin Davis - 'Sweet Virginie' is a 'Marshall' variety seedling (Michigan). It produces bigger
(350g) fruit and is presumably self-pollinating

15. Ithaca - много добри показатели, добра издържливост след бране

16. Lady - D - сорт на Corvin Davis - Lady -D This cultivar produces bigger fruit that weighs 300g

17. Marry foos johnson - Едри плодове, кожата е с маслено телесен цвят, съдържа малко семена, зрее края на септември. Визуално прилича много на Сънфлаур. Произход Орегон.

18. Sibley - сорт на Corvin Davis -'Sibley' is a seedling of Sun-Glo. It produces big fruit (400g) with golden pulp and rind.

19. IXL - сорт на Corvin Davis - 'IXL' is a cross of Overleese and Davis (Overleese x Davis). It produces big fruit with yellow pulp that ripens in the middle of October (Michigan

20. Convis - сорт на Corvin Davis - 'Convis' is one of those varieties that too originate in the fields of Corwin Davis in Michigan. Its big fruit weighs in average 400g and has distinctively yellow pulp. It usually ripens in the beginning of October (in Michigan area).

Интересното е , че през август ще се предлагат и други сортове на Corvin Davis, един не безисвестен селекционер от Мичиган, това са следните сортове:

1. Tollgate- сорт на Corvin Davis

Публикации в печата за селекционера Дейвис

Цитруси които могат да бъдат поръчани и добавени към поръчката.

Callot 25 - студоустойчив - до - 18С - Collot is the name of the owner. We presume it is Owari because 20 years ago it was the only kind we could find in France. It has survived very hard colds, gives big crops and the fruits are delicious. I join photos. It gives about 200kg of fruits each year and has been cutted down several times because it grows too high. The fruits are ripe in October (on the picture). - това са думи на Зденек

SANFORD F2 CURAFORA 114 - до -12С - 15С

US 119 62 - до -12С - 15 С

Пълен списък на цитрусите от Зденек свалете от тук ЦИТРУСИ ЗДЕНЕК
Цената на растение е 12 евро
Размерите на растенията са тези

Прикачвания: 4377363.jpg(89Kb) · 1139856.jpg(93Kb) · 1670317.jpg(97Kb) · 0486931.jpg(78Kb) · 1006878.jpg(98Kb) · 0198314.jpg(64Kb) · 4387677.jpg(72Kb) · 4084840.jpg(150Kb)

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

peterstamovДата: Сряда, 15.01.2014, 15:27 | Съобщение # 2
Москвич
Група: Приятели
Съобщения: 248
За paypal
аз съм настроил банката да ми обръща парите а не пейпал че им са по-скъпи ченджовете. Обаче след като ми направят връщане ако не съм получил дадена стока не се задържа в акаунта а директно се връща в картовата сметка в лева и има малка такса.

Ако при теб настройките са нещо подобно вероятно може да те ощетим с някоя такса!

Би било добре като ти изпратим парите в Евро да си останат в акаунта и да платиш с тях!

Не съм наясно, но с коя фирма ще се изпълни доставката? Как става номера, че проверяваш цената в БГ?

May the Force be with you

Съобщение редактирано от peterstamov - Сряда, 15.01.2014, 19:43

OrdonezДата: Петък, 17.01.2014, 00:16 | Съобщение # 3
Лексус
peterstamov, в понеделник ще проверя нещата понеже сметката ми е в долари, да видя колко ще сме ощипани, а в събота или неделя ще говоря със Зденек. Петьо иска да добавим някой друг цитрус , така, че може да ги добавим като бройка , ще видим .

poj160arДата: Петък, 17.01.2014, 00:19 | Съобщение # 4
Лексус
Съобщения: 2107
Ordonez, мисля, че е добре като качих отчасти темата в раздел "Новини" в централната страница на сайта - нека я видят повече хора, по добре ще е... а, ако смяташ, че не е добре да я махам или ти ще свършиш това.

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Петък, 17.01.2014, 00:20

OrdonezДата: Петък, 17.01.2014, 01:00 | Съобщение # 5
Лексус
Много добре, разбира се, остави я, не я барай, като изтече зора smile , ще я махнем smile

poj160arДата: Петък, 17.01.2014, 01:20 | Съобщение # 6
Лексус
Ок, приятелю! smile

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

peterstamovДата: Събота, 18.01.2014, 00:34 | Съобщение # 7
Москвич
За мен
1бр. NC1
1бр. Belle
65 Euro

Тук има още едни дразнители. Аз им подосаждах. Пробвай и ти:) biggrin
Не се връзват да пращат!
http://www.shop.zahradnictvolimbach.sk/index.p....asimina

Съобщение редактирано от peterstamov - Събота, 18.01.2014, 00:44

OrdonezДата: Събота, 18.01.2014, 00:35 | Съобщение # 8
Лексус
Аз веднага правя промяна на моята заявка и се нагласям според случая, а пък през август, септември ще правя нова заявка за останалите сортове.

За мен поръчвам

1. Overleese - 1 брой
16. Belle - 1 брой
13. Lynns favorite - 1 брой
14. Sun glo - 1 брой

За Христо от Горнослав поръчвам

15. Sweet virginie - 1 брой
7. Prolific - 1 брой

Общо 5 броя - 195 евро

От дугите поръчвам за Петров
1. Фейхоа Сицилия
2. Callot - 15-18C
Общо 24 евро , всичко сумарно 219 евро

OrdonezДата: Събота, 18.01.2014, 00:54 | Съобщение # 9
Лексус
Майчините растения с които Зденек прави посадъчния си материал са закупени от Larry Sibley

Tollgate Gardens & Nursery
Larry Sibley - Corwin Davis Relative
20803 Junction Rd
Bellevue, MI 49021
(616) 781-5887

PS: Интересн линк , но виж какво пише vypredané ( не е наличен ), инак интерсно и виж 38 евра, не видях само какъв размер са, верно са по скъпи от нашите дето поръчваме, абе ще чакаме за тях то се е видяло. Между другото размера от 120 см на растение е без контейнера, с контейнера ставало около 150 см, така ми каза Зденек, така, че супер материал smile

poj160arДата: Събота, 18.01.2014, 14:23 | Съобщение # 10
Лексус
Гого, за мен сега 1 брой Overlеese и 1 брой Belle - 65 евро.

ще изчакам за август другите две, които харесах.

Съобщение редактирано от poj160ar - Събота, 18.01.2014, 14:31

OrdonezДата: Събота, 18.01.2014, 19:39 | Съобщение # 11
Лексус
Ето какво ще получим
Размери на растенията без контейнерите и с контейнерите
Без контейнерa 120-130 см, а с контейнери 160-170 см

Краен срок за поръчване е средата на идната седмица

Снимки от личната си колекция на плод , сорта манго

NC-1

Прикачвания: 6950816.jpg(78Kb) · 4650498.jpg(66Kb) · 2504947.jpg(52Kb) · 3212102.jpg(58Kb) · 8947831.jpg(103Kb)

OrdonezДата: Събота, 18.01.2014, 20:03 | Съобщение # 12
Лексус
1 брой - SAA Zimmerman за Димитър , помоли ме по телефона да го драсна в темата.

georgiДата: Събота, 18.01.2014, 21:17 | Съобщение # 13
Трабант
Група: Проверени
Съобщения: 135
Харесал съм Sunflower, Belle, NC1. Бих искал да са ранно узряващи на ниво Мичиган, като за България. Но не мога да преценя кои точно.
Освен това не видях ценоразписа за Пау-Пау, а само за цитрусите.

OrdonezДата: Събота, 18.01.2014, 22:04 | Съобщение # 14
Лексус
georgi, до България излизат с транспорта 32.5 евро за бройка.

peterstamovДата: Събота, 18.01.2014, 23:55 | Съобщение # 15
Москвич
Meiwa - 15C
Callot - 15-18C

Може ли да разясниш малко за тези цитруси какви са, че гугъл нищо не вади. Тоест ако има бройка мога да взема едно, но нищо не знам кое какво е!? Лимон ли портокал ли!? biggrin

Форум Екзотик Плантс България » КАКВО НОВО ПРИ НАС ! » НОВИ ДОСТАВКИ В ОНЛАЙН МАГАЗИНА » Поръчка на присадени сортове Asimina Triloba (Поръчака на присадени сортове на селекционера Петерсън)
Страница 1 от 812378»
Търси: