Поръчка на присадени сортове Asimina Triloba - Page 7 - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 04.12.2016, 17:23
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 7 от 8«125678»
Форум Екзотик Плантс България » КАКВО НОВО ПРИ НАС ! » НОВИ ДОСТАВКИ В ОНЛАЙН МАГАЗИНА » Поръчка на присадени сортове Asimina Triloba (Поръчака на присадени сортове на селекционера Петерсън)
Поръчка на присадени сортове Asimina Triloba
dinev33Дата: Вторник, 04.02.2014, 17:35 | Съобщение # 91
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 21
Статус: Offline
Днес взех пратката от Спиди.Всичко е ок .

OrdonezДата: Сряда, 05.02.2014, 01:22 | Съобщение # 92
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Quote dinev33 ()
Днес взех пратката от Спиди.Всичко е ок .

радвам се приятелю

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

pepeДата: Сряда, 05.02.2014, 12:48 | Съобщение # 93
Москвич
Съобщения: 349
И аз я взех днес .Всичко е точно.Благодаря още веднъж!

Добавено (05.02.2014, 11:48)
---------------------------------------------
И аз я взех днес .Всичко е точно.Благодаря още веднъж!

poj160arДата: Сряда, 05.02.2014, 13:34 | Съобщение # 94
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Гого привет, да те питам да ги клъцна ли върховете на асимините сега за да правят коронки напролет или да чакам или да не ги пипам. Може ли ако ги резна на няколко пъпки да станат върховете за резници за присадка. За нашите си дървета знам, но за тези "СКЪПОЦЕННОСТИ" не смея без да се консултирам.

Иииии не забравяйте приятели, че като влезе в сила закона за идентифициране и деклариране на културни ценности, същите асимини трябва да ги опишете!!! Ха-хах, та нали и те са ценности от растителни култури... smile roll tongue

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Сряда, 05.02.2014, 13:37

OrdonezДата: Сряда, 05.02.2014, 17:56 | Съобщение # 95
Лексус
Здрасти Иво, зависи от дебелината на калема и зависи какво присаждане говорим, ако е английска копулация, трябва да е с размера на подложката, и е добре да са с дебелината на молив , около 0,6 см - 0,8 см. Но сега е твърде рано, асимините се присаждат през март след, средата на март.

poj160arДата: Сряда, 05.02.2014, 20:00 | Съобщение # 96
Лексус
Е да, то е ясно това за копулацията, даже още ако е и от така наречената "подобрена английска копулация" с допълнително изрязаните езичета за по-плътно "слепване", благодаря ти все пак за отговора, ами те горе долу ги видя върховете от върха надолу на около 5-6 пъпки мисля, че са тази дебелина около молива. Значи няма проблем за евентуални резници или замяна с някой колега. Дааааа и чакам видеото с "резаците"... smile Чудя се те като имат такива приставки дали няма да е по добре с такива да се реже и присажда, защото като гледах приставките и отрезите в чичко Гугъл ми се видяха подобие на подобрената английска копулация.

My WebPage

По този начин с резници от няколко сорта дали ще стане нещо... за сега не смея да експериментирам, че ме шубе да не прецакам някое дръвче, но си мисля на няколко разклонения ако направим присадки с различни сортове асимини дали ще стане нещо, например на едно сънфлауер да присадим в коронните стебла присадки с резници - на един клон прима, на с.друг белле, на трети кентъки шампион и т.н.т. Трябва да се разровим из нета да видим някой ще намери ли нещо интересно от този род. sad Понеже имам сам няколко дръвчета и не смея да опитам. При повече - каквото стане, опити му е майката... sad

http://www.youtube.com/watch?v=NBOLGzbnkMw#t=53

Е, то е ясно, че няма да откриваме топлата вода. Тука е видно вече: My WebPage

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Сряда, 05.02.2014, 20:27

OrdonezДата: Сряда, 05.02.2014, 20:29 | Съобщение # 97
Лексус
Quote poj160ar ()
защото като гледах приставките и отрезите в чичко Гугъл ми се видяха подобие на подобрената английска копулация.

точно така, тествах ги няколко пъти днес, но както казах, почти цял ден бях на маточника и целия в кал нямах време да снимам, утре имаме големи доставки за една клиника в Пловдив и ще садим и там, но тез дни, само да грейне слънцето и ще снимам, чакам да ми дойдат лентичките, че в момента нямам ни една. Между другото аз взимам ленти от майер.бг. вие от къде си взимате и какви са цените там ???

poj160arДата: Сряда, 05.02.2014, 20:59 | Съобщение # 98
Лексус
Бре, разширявай фирмата и в сферата на озеленяването яко. smile wacko Споко, когато имаш време - не затупал тупана, я. smile

До сега лента не съм ползвал, а само от черното тиксо като видеото, което качих от ю туб в горния пост, а и да ти кажа честно досега не съм и търсил такава биологично разлагаща се лента,защото знам, че по принцип са доста скъпи - на МаерБГ са на цени от 40-50 лв. бройката ролка на горе. А и не съм питал по нашите агро аптеки, но сигурно и там е скъп. Не е проблем да взема 1 ролка с такава лента, но не знам с какъв срок на годност е и дали изобщо има срок на съхранение и експлоатация на лентата. Все пак аз съм любител, а не професионалист и цяла ролка кога мислиш, че ще я използвам. Освен да купя терен около 5-10 дка земя и да нафраскам асимини, че тогава да видиш какво става... smile

Съобщение редактирано от poj160ar - Сряда, 05.02.2014, 21:14

pepeДата: Петък, 07.02.2014, 21:20 | Съобщение # 99
Москвич
Съобщения: 349
Аз поне ще ползвам тефлонова лента за водопроводни снадки от всичко гледано най прилича да се разлага взех вече 19 мм.Оф аман с това Хитър Петърство ама 50 лева много бе!

poj160arДата: Петък, 07.02.2014, 21:39 | Съобщение # 100
Лексус
Скъпа е я! не съм гледал какви по-малки разфасовки имат, че голяма ролка лента кога ще я свърша - сигурно я станал на 80 години ако стигам, я внуците ще я бастисват, ако не я хвърлят някъде... wacko smile

wrongdreamerДата: Петък, 07.02.2014, 22:49 | Съобщение # 101
Лада
Съобщения: 889
Момчета/ и момичета /, ако не ви се дават толкова пари, купете си за 2лв 4 ролки тоалетна хартия. Хем обира влагата, хем съхне бързо, хем се разлага, хем е дезинфектирана, хем слагаш без да икономисваш,
хем е евтина, хем в бяло се вижда отдалеч, хем.....
Споменах ли, че мирише хубаво ?
Отгоре може с ластик, цветарска тел, обикновен найлон или каквото ви попадне под ръка.
wink

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

poj160arДата: Петък, 07.02.2014, 22:52 | Съобщение # 102
Лексус
wrongdreamer, ха-хах wacko smile faint applause

OrdonezДата: Петък, 07.02.2014, 23:17 | Съобщение # 103
Лексус
Quote wrongdreamer ()
Отгоре може с ластик, цветарска тел, обикновен найлон или каквото ви попадне под ръка.

правил съм го тоз вариант но отгоре със сезал, трябва да ти кажа, че присаждах 16 махалебки, дърти с по 3-4 скелетни клона, останах без ръце от тоз сезал, така се впива , после , по късно почва болката.

wrongdreamerДата: Събота, 08.02.2014, 11:32 | Съобщение # 104
Лада
Съобщения: 889
NO PAIN, NO GAIN.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

OrdonezДата: Събота, 08.02.2014, 12:28 | Съобщение # 105
Лексус
верно е smile

Форум Екзотик Плантс България » КАКВО НОВО ПРИ НАС ! » НОВИ ДОСТАВКИ В ОНЛАЙН МАГАЗИНА » Поръчка на присадени сортове Asimina Triloba (Поръчака на присадени сортове на селекционера Петерсън)
Страница 7 от 8«125678»
Търси: