Нова доставка от Чехия - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 12:43
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 1 от 3123»
Форум Екзотик Плантс България » КАКВО НОВО ПРИ НАС ! » НОВИ ДОСТАВКИ В ОНЛАЙН МАГАЗИНА » Нова доставка от Чехия (Лоницера камчатика, Боровинки и други)
Нова доставка от Чехия
OrdonezДата: Събота, 01.02.2014, 21:00 | Съобщение # 1
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Статус: Offline
Здравейте в момента сме в процес на уточняване на сортовете, които ще заявим , с някои неща сме приключили. Това е и причината да пусна темата.

1. Amelanchier alnifolia - сортове - Martin, Smoky, Thiessen, Northline

2. Amelanchier lamarckii - сортове - Prince William

3. Hyppophae rhamnoides - сортове - Leikora, Sluničko, Krasavice, Polmix, Botaniceskaja lubimaja
4. Sorbus - хибридни сортове - Burka, Titan, Rosica mayor, Alaja krupnaja, Dekora, Granatnaja, Koncentra, Sorbinka
5. Schizandra chinensis

6. Vaccinium vitis idaea - сортове шведска селекция - Sanna, Sussi, Linea, Ida

7. Asimina Triloba Wabash

8. Saskatchewan cherry - Romance' Series - сортове - 'Juliet', 'Romeo', 'Cupid', 'Valentine', and 'Crimson Passion'.

9. Vaccinium macrocarpa - червена американска боровинка 3 годишни растения - сорт "Pilgrim"
10. Лоницера камчатика, сортовете ги уточняваме още за това ще ги допълня по късно

Стоката ще бъде налична в магазина в най скоро време, от наша страна сме готови, остава Зденек да види, от кои сортове има в по големи количества за да може да сглобим окончатено заявката.
Прикачвания: 6036552.jpg(126Kb) · 4314563.jpg(82Kb) · 4999092.jpg(176Kb) · 9093138.jpg(377Kb) · 5221613.jpg(294Kb) · 3003085.jpg(136Kb) · 1427830.jpg(27Kb) · 5725133.jpg(16Kb) · 7712765.jpg(33Kb) · 9767763.jpg(27Kb)

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

poj160arДата: Събота, 01.02.2014, 22:32 | Съобщение # 2
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Ок, ще чакаме

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

wrongdreamerДата: Неделя, 02.02.2014, 11:07 | Съобщение # 3
Лада
Група: Проверени
Съобщения: 889
Браво[u] за черешите.
Аз ще взема Crimson/ много едри и много сладки/ или поне Juliet/ отличен аромат и изобилие/.
Може и двете.
Добре е да обсъдим и скорушата.Много хибриди, дали ще има пазар ?

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

Съобщение редактирано от wrongdreamer - Неделя, 02.02.2014, 11:20

pepeДата: Неделя, 02.02.2014, 12:55 | Съобщение # 4
Москвич
Съобщения: 349
Не разбрах ще правим ли списък с предварителни заявки?

OrdonezДата: Неделя, 02.02.2014, 13:03 | Съобщение # 5
Лексус
wrongdreamer, дали ще има пазар, според мен - не или ако има то ще е доста слаб, но трябва да се започне от някъде, всяко начало е трудно. pepe, не няма да правим заявки, пуснах темата информативно, за да направя проучване към кое има интерес, за да коригирам нещата в движение.
ПС: Между другото приятели, ежедневно получавам обаждания от страшно много хора , които четат форума , но не са регистрирани, има много въпроси към артикулите на Зденек, хората виждат в тях интересни и непознати неща за България, има огромен интерес към боровинките, имам много заявки за от сега за камчатиките, оказа се че в селекцията има доста добри руски сортове , които са пробили в щатите, а защо не и у нас, това се отнася и за канадските вишни, така, че според мен имаме реален шанс да се пробие и да наложим тези видове в България.

pepeДата: Неделя, 02.02.2014, 14:03 | Съобщение # 6
Москвич
Четох за китайския лимонник!Много полезна лоза смятам ,че при реклама ще върви здраво!Значи от всичко което четох ,че трябва да не се дърпа и къса от лозата с ръце а с ножица да се реже иначе лозата не раждала.

OrdonezДата: Неделя, 02.02.2014, 16:08 | Съобщение # 7
Лексус
Quote pepe ()
трябва да не се дърпа и къса от лозата с ръце а с ножица да се реже иначе лозата не раждала.

не го знаех, браво , полезно инфо

OrdonezДата: Вторник, 18.02.2014, 23:01 | Съобщение # 8
Лексус
Пускам проучване - има ли интерес към сортовете Камчатика

Modry Triumpf - 120 cm височина 2.5 лтр контейнер - 19 лв

Helfstin - 120 cm височина 2.5 лтр контейнер - 19 лв
Remont - 120 cm височина 2.5 лтр контейнер - 19 лв
Tundra - 30 cm височина - 1 лтр контейнер - 12 лв

Zoluska - - 30 cm височина - 1 лтр контейнер - 12 лв

Цените са такива заради куриера DPD и високите такси за транспорта, на този етап не можем да внесем сами и сме длъжни да ползваме тях. В крайната цена съм включил всички разходи.

Ако има интерес ще направим вноса веднага, ако ли не ще чакаме лятото да направим вноса с асимините, така ще намалим транспортните разходи, но пък ще е чак август. Очаквам мнения.

По думите на производителя всички растения са плододаващи, но аз като гледам снимките тези големите си заслужават. Ето актуална снимка

за тези успях да намеря инфо
Прикачвания: 2836869.jpg(150Kb)

reimbrantДата: Сряда, 19.02.2014, 00:38 | Съобщение # 9
Трабант
Съобщения: 141
Аз съм мераклия да си поръчам поне 2 сорта,ама като не зная нищо за тях имам в предвид сортовата разлика,кой е по едър ,кой е по ранен,кой е по вкусен,кой е по антрактивен и така,нещо като сортова информация

wrongdreamer, беше дал някои данни от лоницерите на Зденек, и си харесах 3 сорта ,но тези които ги предлагаш сега са други ,може би не от Чехия;иначе ми харесаха данните и качествата на гордост баксара,ленинградски великан и сигинка,но спрях се на 3 сорта да взема ,ако тези които ги предлагаш за записване имат добри качества и някаква информация излезе за тях ще е по добре за да сме по в час

За да победи злото,е необходимо само едно нещо-добрите хора да не правят нищо

OrdonezДата: Сряда, 19.02.2014, 01:18 | Съобщение # 10
Лексус
От Зденек са, но тези могат сега да се доставят понеже са възрастни растения, а тези за които говорихме (останаите сортове) са едногодишни растения и Зденек не продава за в момента, на запитването ми каза, най рано лятото, не знам какво има в предвид , но това са думите му за момента от тази вечер.

reimbrantДата: Сряда, 19.02.2014, 01:25 | Съобщение # 11
Трабант
Каквото и да е надявам се да са добри,ако някаква информация за тях има добре ако не пак добре скачаме и това е.

wrongdreamerДата: Сряда, 19.02.2014, 01:25 | Съобщение # 12
Лада
Аз ще взема най вероятно след проверка на качествата, но наизуст казвам "Remont" с надеждата да са ремонтантни като малините.

reimbrantДата: Сряда, 19.02.2014, 01:30 | Съобщение # 13
Трабант
wrongdreamer, пък ако направиш проверката и пак дадеш данните вече трябва яко да те черпеме.

wrongdreamerДата: Сряда, 19.02.2014, 01:33 | Съобщение # 14
Лада
Какво предлагате ?
smile :) smile :) smile :) smile :)
Син Триумф - едра, дава редовно.Най ранната/2 седмици преди ягодите/ голям храст до 3м
Ремонт - справя се с горещините, изобилна компактна, вкусна, малко тръпчива. Бързо растяща до 2м
Тундра - най едрата и ароматна. добра е за замразяване и прясна к-я. Малък храст -1.7
Хелфстин - не намирам нищо за така изписан сорт
Золушка - малък компактен храст -0.7м, много изобилен/ до 1.2кг/ почти черен плод, устойчив на болести
Аз ще остана на Ремонт заради жегите при мен, но Тундра е най добър, а след него е Син Триумф.
Винаги се снабдявайте с 2 сорта защото всички са самостерилни.

Съобщение редактирано от wrongdreamer - Сряда, 19.02.2014, 11:03

pepeДата: Сряда, 19.02.2014, 11:03 | Съобщение # 15
Москвич
И аз се загледах в Remont и Modry Triumpf но ако е ремонта си е наистина ремонт от малините които имам си знам че ще купя само Remont- 2бр. щото и височината им е добра и си е друго да раждат два пъти пък било то и по дребнички.Може ли да ти прати инфо специално та този сорт?То трябва и да го питаме него кой сорт препоръчва.

Форум Екзотик Плантс България » КАКВО НОВО ПРИ НАС ! » НОВИ ДОСТАВКИ В ОНЛАЙН МАГАЗИНА » Нова доставка от Чехия (Лоницера камчатика, Боровинки и други)
Страница 1 от 3123»
Търси: