Доставка на растения от Сърбия - Page 2 - Форум Екзотик Плантс България
Сряда, 07.12.2016, 11:36
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 2 от 6«123456»
Форум Екзотик Плантс България » КАКВО НОВО ПРИ НАС ! » НОВИ ДОСТАВКИ В ОНЛАЙН МАГАЗИНА » Доставка на растения от Сърбия (Доставка на растения от Сърбия и от "Лубера" - Швейцария)
Доставка на растения от Сърбия
pepeДата: Сряда, 21.10.2015, 22:12 | Съобщение # 16
Москвич
Група: Проверени
Съобщения: 349
Статус: Offline
Еееее Иво прав си ! vuja има ли seedless black grapes ?

Дриймър всички сортове които имам ги хваща огнен пригор.Най ароматна е Нинджата другите са почти еднакви на вкус.Всички са сладки и сочни но ако останат повече на дървото губят сладост това Ordonez го каза.За това търся да взема Шинко защото не го хваща пригора .При мен също Хосуито тръгна зле не се развиваше но му показах ножицата резнах го от тук и там и тръгна на втората година от засаждането иначе калеми от азиатките се хващат и на круша и на ябълка ,но ще видим пилците след зимата.Значи препоръчвам ти да не си вземаш всички видове а избирай между Шинко и Нинджа но предупреждавам не съм опитвал Шинкото смятам ,че е стандарт като другите но има и още един + най късно зрее и лагерува повече от другите.Ако имаш място вземай и двете

Съобщение редактирано от pepe - Сряда, 21.10.2015, 22:27

poj160arДата: Сряда, 21.10.2015, 22:36 | Съобщение # 17
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
За азиатките си прав pepe, но интересното при мен е, че Хосуи никога до сега не е имало огнен пригор по листата. Относно най-добрия аромат сред азиатките искам специално за това една бройка Nijisseiki, защото си избодох очите специално за нея из разни форуми, включително и в тези, които пишат с дръпнатите очи. Та, колко зор с преводите съм видял, мани мани. wacko От Шинко се отказах, защото вкуса е аналогичен на Хосуи, а той е фаворита по вкусови качества!
Ябълката Apistar я искам заради външния вид, но относно вкуса прочетох много положителни мнения, но и няколко не толкова добри. Но разни хора - разни вкусове...! B)

Но, най-много в момента се интересувам от сортовете грозде на Лубера - Оазис (Schlaraffentraube-datteltraube-Оasis), Мичурински и още няколко други фаворита - като гледам разбира се захарността, студоустойчивостта и комплексната устойчивост на болести. Но дано vuja да напише тук, че има, защото спомена, че разсадника в Сърбия има доста швейцарски растения! А дано има и райски ябълки сортове. Една "американка (Persimmon (Kaki) Hybrid Nikitas Gift) силно ме е заинтригувала и то не с размера и относителните вкусови показатели, доколкото нейната голяма студоустойчивост. Тя е в много пъти по-добра от с нищо неангажиращата "Костата". cool

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Сряда, 21.10.2015, 22:48

vujaДата: Четвъртък, 22.10.2015, 07:45 | Съобщение # 18
Симсон
Съобщения: 81
Nema,ja to sebi nabavljam iz hungary

pepeДата: Четвъртък, 22.10.2015, 08:28 | Съобщение # 19
Москвич
Иво на високо си затова имаш късмет с пригора при мен камчатиките изгоряха целите и не знам дали ще се възстановят а ако се възстановят задължително ще ги засенчвам ,че и азиатките както прави Лилиус с мрежа иначе нямам шанс горят здраво ама те и европейските круши ми горят.А иначе и аз чакам райски ама от Ordonez ще взема както и 10 корена от лозите от онова лозе с табелите.На това Кара Султана много се надявам.За Лубера съм пас. Гледам да са хем устойчиви хем безсеменни черни.За сега удрям на камък.Имам вече Зилга и Алден ама със семкиии!
vuja ОК ! Къде от Hungary?Дай линк на разсадника ако можеш.

Съобщение редактирано от pepe - Четвъртък, 22.10.2015, 08:46

wrongdreamerДата: Четвъртък, 22.10.2015, 14:51 | Съобщение # 20
Лада
Съобщения: 889
pepe, Разчитай на мен за черно, безсеменно.
Ще ти вкореня Атика.
И е много ранно за 1 Август.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

poj160arДата: Четвъртък, 22.10.2015, 17:37 | Съобщение # 21
Лексус
wrongdreamer, еееее Митаче аз не съм ли човек, бе? wink Моля, вкорени и на мен една "Атика".

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

vujaДата: Четвъртък, 22.10.2015, 18:29 | Съобщение # 22
Симсон
Zadnje sam uzeo cudrania tricuspidata seedless.13€ u hungary
Прикачвания: 4424920.png(349Kb)

Съобщение редактирано от vuja - Четвъртък, 22.10.2015, 18:30

pepeДата: Петък, 23.10.2015, 13:10 | Съобщение # 23
Москвич
А стига даже не знаех ,че има безсеменна кудрания!

Добавено (23.10.2015, 13:10)
---------------------------------------------
Мерси Дриймър!

vujaДата: Петък, 23.10.2015, 13:57 | Съобщение # 24
Симсон
Samooplodna netreba dve biljke

wrongdreamerДата: Петък, 23.10.2015, 14:16 | Съобщение # 25
Лада
Двамата сте в "оня списък"

pepeДата: Петък, 23.10.2015, 16:51 | Съобщение # 26
Москвич
[/b]Vuja[/b] аз си харесвам да има мъжки дървета и храсти събирам листата им за чай мъжки кивита,смокини и кудрания и гинко и правя Ихааа biggrin ! Дано да можеш да го преведеш.Иначе мъжките плодове са два пъти по големи от женските но доста по малко на брой.

wrongdreamerДата: Петък, 23.10.2015, 18:09 | Съобщение # 27
Лада
pepe, не знам сръбски , но на английски е wow !

vujaДата: Петък, 23.10.2015, 18:33 | Съобщение # 28
Симсон
Cudrania seedless is self pollinating

poj160arДата: Петък, 23.10.2015, 23:29 | Съобщение # 29
Лексус
Cudrania seedless is self pollinating

vuja, можеш ли да качиш линк на разсадника или онлайн магазина, от където си взел Кудранията? Или ако има как да ни изпратиш или поръчаш от твое име и ние съответно ще ти я заплатим подобаващо!!! B)

vuja, možete li upload povezati rasadniku ili online trgovine gdje si uzeo Kudraniyata? Ili ako postoji kako bi nas ili naredio vaše ime poslati i shodno tome mi ćemo propisno platiti !!! B)

vuja, можете повезати отпремање расадника или онлине продавницу где сте снимили Кудранииата? Или ако постоји начин да нас или наредио твојим именом слање и сходно томе ми ћемо платити правилно !!! Б)

vuja, can you upload link the nursery or online store where you took Kudraniyata? Or if there how to send us or ordered by your name and accordingly we will pay it properly !!! B)

Чакаме отговор за гроздето!!! B)
Čekati odgovor grožđe !!! B)
Сачекајте одговор грожђа !!! Б)
Wait for response grapes !!! cool

Съобщение редактирано от poj160ar - Петък, 23.10.2015, 23:30

wrongdreamerДата: Събота, 24.10.2015, 01:15 | Съобщение # 30
Лада
Английското е неразбираемо.
Той ще хване сръбското. Надявам се.

Форум Екзотик Плантс България » КАКВО НОВО ПРИ НАС ! » НОВИ ДОСТАВКИ В ОНЛАЙН МАГАЗИНА » Доставка на растения от Сърбия (Доставка на растения от Сърбия и от "Лубера" - Швейцария)
Страница 2 от 6«123456»
Търси: